Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
$ scenedetect -i detroit.avi detect-content list-scenes -n [PySceneDetect] PySceneDetect v0.5.5 [ERROR:0] global /tmp/pip-install-mfmkpqew/opencv-python/opencv/modules/videoio/src/cap.cpp (142) open VIDEOIO(CV_IMAGES): raised OpenCV exception: OpenCV(4.5.1) /tmp/pip-install-mfmkpqew/opencv-python/opencv/modules/videoio/src/cap_images.cpp:253: error: (-5:Bad argument) CAP_IMAGES: can't find starting number (in the name of file): detroit.avi in function 'icvExtractPattern' [PySceneDetect] Could not parse CLI options.: could not open video. Failed to open the following video file: detroit.avi Usage: scenedetect [OPTIONS] COMMAND1 [ARGS]... [COMMAND2 [ARGS]...]... Error: Invalid value for input video: could not open video. Failed to open the following video file: detroit.aviffplay to video otevre, stejne tak jine prehravace. opencv ale neotevre ani zadne jine video. Jinak opencv vyuzivam k zpracovani obrazku, to funguje, ale mozna se k tomu pouziva jina verze instalovana primo ze synapticu, to jsem jeste po dnesni instalaci opencv-python nezkousel. Nekde se psalo ze je treba prekompilovat znovu ffmpeg a pak jeste jednou opencv, tak nez se do toho uvrtam, chtel jsem se zeptat jestli byste nekdo nemel nejake jine doporuceni. Kdyztak predem diky za pripadne tipy.
a když tam jakoby napišeš to detroid videjko s celou cestu k tomu souboru?? :O :O
Tiskni
Sdílej: