V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
sox -r 48000 -n -b 16 -c 2 1.wav synth 30 sin 1000 vol -10dB sox -r 48000 -n -b 16 -c 2 2.wav synth 30 sin 1000 vol -20dB lame -b 128 1.wav lame -b 128 2.wav normalize-audio --id3-compat 1.mp3 2.mp3 mplayer 1.mp3 2.mp3Ked to spustim 1 a 2 ma vyrazne inu hlasitost. Neviete ci sa s stym da nieco robit aby to neignoroval?
Řešení dotazu:
použít mp3gain misto normalize-audio
to mi fungovalo :D
viz bod 5. v README k normalize-audio:
http://normalize.nongnu.org/README.htmlCan normalize operate directly on mp3 files? Version 0.7 and up can operate directly on MPEG audio files. An mp3 file is decoded (using Robert Leslie's MAD library) and analyzed on the fly, without the need for large temporary WAV files. The mp3 file is then "adjusted" by setting its relative volume adjustment information (technically, an "RVA2" frame is set in its ID3v2 tag). The advantage of this method is that the audio data doesn't need to be touched, and you don't incur the cost of re-encoding. The disadvantage is that your mp3 player needs to read and use relative volume adjustment ID3 frames. The normalize distribution now includes a plugin for xmms that honors volume adjustment frames. If you use an mp3 player other than xmms, you'll have to bug the author to support RVA2 frames in ID3 tags. If you'd rather change the volume of the mp3 audio data itself, you still have to decode to WAV, normalize the WAV, and re-encode. A script, normalize-mp3, is included in the normalize distribution to do this for you.
.. tedy bez rekomprese to uklada do ID3v2 tagu jako metadata
nu a mplayer? otazka z 2007:
https://marc.info/?l=mplayer-users&m=118838419631940> Hello, > > Just wondering if there is any way to adjust the volume of an mp3 > file using the RVA2 id3 tag under mplayer. The other players I use > (mpg123 and mpd) both support RVA so mp3s play at the same volume but > when I play a file with mplayer, it comes over quite loud. Probably not. > If mplayer doesn't directly support RVA, can a DB gain be supplied on > the commandline? I could then write a script to extract the RVA and > feed it to mplayer. -af volume
Pokud tedy mplayer prehrava oba soubory s jinou hlasitosti, tak se dle vseho od 2007 v podpore RVA2 nic nezmenilo
Tiskni
Sdílej: