Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
listen sluzba1 bind 192.168.56.20:443 ssl crt /etc/haproxy/certs/ssl.crt verify required ca-file /etc/haproxy/certs/intermediate-ca.crt mode http balance roundrobin maxconn 100000 server s2 192.168.1.26:8080 check listen sluzba2 bind 192.168.56.22:443 ssl crt /etc/haproxy/certs/ssl.crt ca-file /etc/haproxy/certs/intermediate-ca.crt mode http balance roundrobin maxconn 100000 server s2 192.168.1.66:8080 check # pri niektorych bind mam este obmedzenie sifier, zakaz sslv3 # niekde mode tcpMoja otazka spociva v tom, ze "verify required" v sluzba2 sice nie je, ale "ca-file" tam je nastaveny. Je v tomto pripade ten "ca-file" nastaveny zbytocne? Lebo takyto config mam a nechapem preco to tam je, ked "verify required" tam nie je. Nie je tam nejake implicitne pravidlo alebo cosi, ked je nastavene iba "ca-file", ze to checkuje certifikat clienta (hoci len optionally)? Ci tym, ze tam chyba "verify required" (pripadne "verify optional") tak nie je realizovana ABSOLUTNE ziadna kontrola certifikatu klienta, resp. HAproxy vobec neriesi ci klient ma cert alebo nie? A este otazka, v dokumentacii su navody ako nastavit rozne pripady, ked napr. sa niekto pripaja s certom a niekto bez, ked ma niekto expirovany certifikat atd, vzdy tam davaju "verify optional"...cize ak to chapem spravne, tak pri "verify required" MUSIS mat certifikat a certifikat musi byt spravny, cize overeny CA a nesmie byt expirovany. Budem vdacny za akykolvek feedback. Dakujem.
bind 10.0.0.3:443 ssl crt /etc/ssl/certs/mysite.pem, volitelny re-pack SSL pro backend:
backend ... server ... ssl ca-file /etc/ssl/certs/ca.pem, overovani SSL klenta:
bind 10.0.0.3:443 ... verify required ca-file /etc/ssl/certs/ca.pemTakze souhlasim s nazorem, ze to druhe 'ca-file' je tam zbytecne. Odpoved na otazku: Chapes to spravne. https://www.haproxy.com/blog/haproxy-ssl-termination/ https://www.haproxy.com/blog/ssl-client-certificate-management-at-application-level/
Tiskni
Sdílej: