Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Kernel: 5.4.0-131-generic x86_64 bits: 64 compiler: gcc v: 9.4.0 Desktop: Cinnamon 5.2.7 wm: muffin dm: LightDM Distro: Linux Mint 20.3 Una. base: Ubuntu 20.04 focal.
Problém je v tom, že se mi k aktualizaci nabízí jen počasí (viz. příloha) a to již několik měsíců. Ani změna repozitářů nepomohla. Věděl by někdo co s tím?
sudo apt install -fjde ^^ o pripadne opravy nedokoncene instalace, ale POZOR, pokud si delal naposledy nejakou "prasarnu" muze ti to nabidnout pro "opravu" odinstalovat hromady balicku ktere potrebujes (snaha o vyhoveni nejake zavyslosti z te prasarny ktera je ale v konfliktu s necim co pozaduje zaklad systemu), takze pokud to napise ze bude resit vice nez 1 balicek, radeji to nepotvrzuj ale hod sem vystup...
sudo apt update && sudo apt upgrade && sudo apt full-upgrade && sudo apt --purge autoremove && sudo apt clean
sudo apt install -f
mi nenajde ani jeden balíček k opravě. Vše se tváří v pořádku. A ano, nechci povyšovat systém, chci jen, aby mě začaly znovu chodit aktualizace systému.
takze pokud to napise ze bude resit vice nez 1 balicek, radeji to nepotvrzuj ale hod sem vystup...
Hlavně bacha na cinnamon-session
. To by se(s) po rebootu hodně divil.
sudo apt update;sudo apt install mintupgrade;sudo mintupgrade
sudo apt update && sudo aptitude reinstall '~i'
Mint na 21 se aktualizuje speciálním aktualizátorem sudo apt update;sudo apt install mintupgrade;sudo mintupgrade
mintupgrade
se pouští bez sudo
.
Nedávno jsem dělal cistou instalaci na LM 21 občas mám nějaké to PPA tak mě nic jiného stejně nezbývalo.
Stačí jít do "Správa aktualizací" > "Upravit" > "Zdroje softwaru" a tam v "PPA repozitáře" a "Další repozitáře" odškrtnout přidané repozitáře. Nebo je v /etc/apt/sources.list zakomentovat, připadně v /etc/apt/sources.list.d/ smazat (soubory). Pak odnistaluješ ty programy a po upgradu ty repozitáře zase povolíš a programy vrátíš.
Tiskni
Sdílej: