Po 17 alfa verzích a 17 beta verzích byla vydána první Release Candidate verze nové major verze 4.0 multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Vznikl Fedora Asahi SIG se zaměřením na počítače Apple. Eric Curtin jej představil na konferenci FOSDEM.
Byla vydána nová verze 1.48 webového prohlížeče Brave (Wikipedie, GitHub). Postavena je na Chromiu 110. V platnost vstoupily změny v Odměnách Brave. Končí virtuální BAT (vBAT). Pro vydělávání na tokenech BAT je nutné propojit úschovný účet s profilem odměn aneb vytvořit si účet na Uphold.
Endless OS byl vydán ve verzi 5.0.0. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání.
Google Chrome 110 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 110.0.5481.77 přináší řadu oprav a vylepšení (YouTube). Opraveno bylo 15 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Bylo rozhodnuto, že nejnovější Linux 6.1 je jádrem s prodlouženou upstream podporou (LTS). Ta je plánována do prosince 2026. LTS jader je aktuálně šest: 4.14, 4.19, 5.4, 5.10, 5.15 a 6.1.
Byla vydána nová major verze 4.0.0 multiplatformního BitTorrent klienta Transmission (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu.
Do 13. února běží na Steamu přehlídka nadcházejících her Festival Steam Next | únor 2023 doplněná demoverzemi, přenosy a dalšími aktivitami. Demoverze lze hrát zdarma.
Byl vydán xorg-server 21.1.7. Mimo jiné je řešena zranitelnost CVE-2023-0494 zneužitelná k lokální eskalaci práv (pokud X server běží pod právy roota).
Fedora 38 nabídne celý Flathub. Od Fedory 35 platí, že pokud si v edici Workstation při úvodním nastavení povolíte zdroje třetích stran, nastaví se vám mezi těmito zdroji také Flathub. Ten k dnešnímu dni nabízí zhruba 2000 aplikací ve formátu Flatpak, mezi nimiž naleznete i ty proprietární, které ve Fedoře nejsou k dispozici. Doteď se ale Flathub nastavoval pouze ve filtrované podobě. Dokud si uživatel sám Flathub nepřidal, měl z tohoto
… více »Kernel: 5.4.0-131-generic x86_64 bits: 64 compiler: gcc v: 9.4.0 Desktop: Cinnamon 5.2.7 wm: muffin dm: LightDM Distro: Linux Mint 20.3 Una. base: Ubuntu 20.04 focal.
Problém je v tom, že se mi k aktualizaci nabízí jen počasí (viz. příloha) a to již několik měsíců. Ani změna repozitářů nepomohla. Věděl by někdo co s tím?
sudo apt install -fjde ^^ o pripadne opravy nedokoncene instalace, ale POZOR, pokud si delal naposledy nejakou "prasarnu" muze ti to nabidnout pro "opravu" odinstalovat hromady balicku ktere potrebujes (snaha o vyhoveni nejake zavyslosti z te prasarny ktera je ale v konfliktu s necim co pozaduje zaklad systemu), takze pokud to napise ze bude resit vice nez 1 balicek, radeji to nepotvrzuj ale hod sem vystup...
sudo apt update && sudo apt upgrade && sudo apt full-upgrade && sudo apt --purge autoremove && sudo apt clean
sudo apt install -f
mi nenajde ani jeden balíček k opravě. Vše se tváří v pořádku. A ano, nechci povyšovat systém, chci jen, aby mě začaly znovu chodit aktualizace systému.
takze pokud to napise ze bude resit vice nez 1 balicek, radeji to nepotvrzuj ale hod sem vystup...
Hlavně bacha na cinnamon-session
. To by se(s) po rebootu hodně divil.
sudo apt update;sudo apt install mintupgrade;sudo mintupgrade
sudo apt update && sudo aptitude reinstall '~i'
Mint na 21 se aktualizuje speciálním aktualizátorem sudo apt update;sudo apt install mintupgrade;sudo mintupgrade
mintupgrade
se pouští bez sudo
.
Nedávno jsem dělal cistou instalaci na LM 21 občas mám nějaké to PPA tak mě nic jiného stejně nezbývalo.
Stačí jít do "Správa aktualizací" > "Upravit" > "Zdroje softwaru" a tam v "PPA repozitáře" a "Další repozitáře" odškrtnout přidané repozitáře. Nebo je v /etc/apt/sources.list zakomentovat, připadně v /etc/apt/sources.list.d/ smazat (soubory). Pak odnistaluješ ty programy a po upgradu ty repozitáře zase povolíš a programy vrátíš.
Tiskni
Sdílej: