Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Zdravím,
když ve Windows 11 stisknete klávesu Wn+h, můžete diktovat a text se Vám zapíše do jakékoliv aplikace, kterou si zvolíte.
Rád bych se zeptal, jestli máme podobnou možnost (v češtině) v Linuxu.
Jedná se o "killer feature", kvůli které si lidé, kterým to ušetří mnoho času, jsou schopní upgradovat z W10 na W11.
Kromě toho řeším situaci, kdy by bylo možné kompletně přejít na Linux, ale tato "výhoda" chybí.
Protože s diktováním tohoto typu nemám zkušenosti, chtěl bych se zeptat zkušenějších.
Nejde mi o diktování pomocí nějaké online služby do okna prohlížeče, ale skutečně o diktování a následný převod na řeč
do jakéhokoliv otevřeného okna aplikace.
Děkuji za odpovědi.
With voice typing, you can enter text on your PC by speaking. Voice typing uses online speech recognition, which is powered by Azure Speech servicesTady to trochu narazi problem, ze uzivatele linuxu si vazi sveho soukromi.
S tím souhlasím.
Ale to je jen část argumentu: Pak je tu BU, kterému to ušetří spoustu času, protože místo toho, aby datloval zápisy pomocí klávesnice je prostě naditkuje a případně trochu opraví (nebo ani to ne, protože potřebuje jen rychlý záznam). Argumenty o bezpečnosti (jakkoliv oprávněné) jdou rychle stranou a klidně zainvestuje i do nového počítače, protože mu to v dnešní hektické době porostě ušetří čas.
Takže otázka zní: Máme na to nějakou odpověď?
Nebo jen tu výše (já jí nepohrdám a naprosto ji respektuji, ale..)?
Tiskni
Sdílej: