Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
PrivateUsers=true ProtectSystem=strict ProtectHome=read-only PrivateTmp=true BindPaths=%h/.mozilla/firefox/ ReadWritePaths=%h/.mozilla/firefox/Tohle funguje vcelku dobře a pokud se používá cgroupsv2, tak je vše docela dobře zajištěné. Ale včera jsem se rozhodl, že bych chtěl, aby ty aplikace, neměli přístup vůbec k ostatním uživatelským datům - tzn aby /home/user/ byl prázdný/nedostupný a pouze byla dostupná složka co aplikace potřebuje.
PrivateUsers=true ProtectSystem=strict TemporaryFileSystem=/home/:ro PrivateTmp=true BindPaths=%h/.mozilla/firefox/ ReadWritePaths=%h/.mozilla/firefox/Jenže po téhle úpravě si Firefox stěžuje v gui na
Profil aplikace Firefox nelze nahrát. Pravděpodobně chybí nebo je nedostupný.
. Profile manager se nespustí, vypadá to že profiles.ini se vůbec nečte (je dostupný). Složka je normálně přístupná správně, ale Firefox na základě něčeho ten profil prostě nenačte. Žádný log tam není a ten reálný problém nikde není vidět. Tuší někdo jak to reálně funguje? Strace jsem zběžně zkusil, ale nic moc tam není vidět (je možné že je to někde schované,jiné vlákno). Přepínač ProfileManager a nebo profile nefungují, když je tohle aktivní.
Jinak důvod proč to chci používat přes systemd user instance, je že nastavení je tam možné dobře přizpůsobit,ověřit, kombinovat s instalovanýma aplikacema, není nutné nic instalovat. (Bohužel snap/flatpak/docker nejsou z tohoto pohledu moc dobrý) a apparmor má problematickou správu.
Takže můj dotaz je, zda někdo tuší, jak firefox vybírá profil? Zvláštní je, že v té složce /home/user/.mozilla/firefox/
je Crash Reports a to načítá. Ale profiles.ini co je hned vedle, nečte? A profil, co tam je, také ne?
Řešení dotazu:
~/.cache/mozilla
? Mi se kdysi s firefoxem stalo něco podobného a podařilo se mi ho nakonec oživit smazáním jakéhosi souboru v adresáři s profilem. Nepamatuju si už ale kterého. Snad nějaký parrentlock nebo tak nějak.
Tiskni
Sdílej: