Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
irattach irda0 -s
, spustím irdadump
, položím mobil se zapnutou IRDA k adapteru a ... nic.# scmxx -d /dev/ircomm0 -i
Accessing device /dev/ircomm0
Reading from the device timed out.
Pokud se pokusím něco (např. tel. číslo) poslat z mobilu na adapter, pak se na irdadump
objeví cca 40 paketů, ze kterých lze zřetelně zjistit, že mobil "se našel".
Jakmile bezprostředně po odeslání čehokoliv z mobilu zadám:
# scmxx -d /dev/ircomm0 -i
Accessing device /dev/ircomm0
OK, a modem device is present.
Phone related information:
Vendor: SIEMENS
Model: ME45
Revision: 21
mobil evidentně komunikuje, i když velice pomalu (cca 1 řádek výpisu za vteřinu).
Zkusil jsem ifconfig -a
:
irda0 Zapouzdření:IrLAP HWadr 00:00:00:00
AKTIVOVÁNO BĚŽÍ NEARP MTU:2048 Metrika:1
RX packets:23 errors:5 dropped:5 overruns:0 frame:0
TX packets:17 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
kolizí:0 délka odchozí fronty:8
RX bytes:257 (257.0 b) TX bytes:103 (103.0 b)
něco tam není v pořádku - viz chyby při komunikaci.
Co dělám špatně?
Co mi chybí?
P.S.: Windows mi ten mobil okamžitě pozná, jakmile ho jen položím vedle adapteru. Tzn. že se musí
někaj domluvit.
Zkoušel jsem položit kamarádův iPaq vedle adapteru, nahodit na něm Irda komunikaci
a okamžitě irdadump
začal vypisovat "nekonečný" proud paketů.
Na Linux-IrDA quick tutorial jsem četl:
SigmaTel STIr4200 USB driver : Experimental support for the SigmaTel STIr4200 USB based dongles. This driver is still alpha quality and you will need to set both max_baud_rate to 115200 and max_tx_window to 1 (otherwise the hardware will corrupt/drop packets).
Ale tyhle parametry jsem ve zdrojácích nenašel!?
Tiskni
Sdílej: