Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Hm, podle mě jediný případ kdy na původním funkčním jádře nenajedou Xka je, když se na novém jádře nainstalují některé významné ovladače (typicky nvidia). Jiný případ mě nenapadá a proto mi to přijde jako blbost. Můžeš to trochu rozvést?
Jinak reinstalovat linux protože něco nejede je strašidelný zvyk, možná jsou OS (e-OS) kde se to takhle řešit musí, ale na linu fakt ne. Když ti něco nejde, tak pátrej po příčině, pokud zlenivíš, tak remove + install příslušných balíků.
--JPNo, to je o čem jsem mluvil - driver na nvidii je de facto modul. Modul se kompiluje vzhledem ke stávajícímu jádru. Jestli jsi na novém jádře nainstalil nvidiacký ovladač (= zkompiloval modul nvidia), pak ti samozřejmě na starém jádře nepofrčí. Z toho plyne fakt, že při KAŽDÉ změně jádra MUSÍŠ znovu zkompilovat všechny moduly, co používáš, a nejsou obsaženy ve zdrojácích jádra.
Abych byl přesný, existuje volba Module versioning support, která by v některých případech měla umožnit natahování modulů kompilovaných pro jiné jádro. Je ale označena jako experimentální a myslím, že nemá cenu se o ní bavit.
Jinak žádný strach, časem se dostaneš do stavu, kdy ti nově zkompilovaný kernel hned napoprvé pojede ;o) (tedy pokud jsi to myslel tak, jak jsem to pochopil ;o)
-- JP
Tiskni
Sdílej: