Po Firefoxu 102.0 byl vydán také Thunderbird 102.0. Jedná se o novou major verzi. Přehled novinek v příspěvku na blogu, na stránce s náhledy a animovanými gify (Prowly) a v poznámkách k vydání.
Vývojáři Plasma Mobile vydali novou verzi 22.06 tohoto prostředí a souvisejících aplikací pro mobilní zařízení. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Společnost Arm v rámci Total Compute Solutions 2022 představila nová CPU (Cortex-X3, Cortex-A715) a nová GPU (Immortalis-G715, Mali-G715, Mali-G615).
Bram Moolenaar oznámil vydání nové major verze 9.0 textového editoru Vim (Vi IMproved). Zdůraznil podporu skriptů Vim9.
Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone a PinePhone Pro nebo notebooky Pinebook a Pinebook Pro publikovala na svém blogu červnový souhrn novinek (YouTube). Příští týden bude spuštěno PINE64 EU.
Byl vydán Mozilla Firefox 102.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání, poznámkách k vydání pro firmy a na stránce věnované vývojářům. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Firefox 102 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Byla vydána nová verze 22.06.23 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie). Z novinek lze zdůraznit integraci vektorového animačního programu Glaxnimate. Využít jej lze například k maskování videa (YouTube). Vedle zdrojových kódů jsou již k dispozici také balíčky ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Byla vydána nová verze 2.37.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 75 vývojářů, z toho 20 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Relační databázový systém SQLite byl vydán ve verzi 3.39. Přidává podporu RIGHT a FULL OUTER JOIN a další.
Společnost Atari (Wikipedie) slaví 50 let. Založena byla 27. června 1972.
Hm, podle mě jediný případ kdy na původním funkčním jádře nenajedou Xka je, když se na novém jádře nainstalují některé významné ovladače (typicky nvidia). Jiný případ mě nenapadá a proto mi to přijde jako blbost. Můžeš to trochu rozvést?
Jinak reinstalovat linux protože něco nejede je strašidelný zvyk, možná jsou OS (e-OS) kde se to takhle řešit musí, ale na linu fakt ne. Když ti něco nejde, tak pátrej po příčině, pokud zlenivíš, tak remove + install příslušných balíků.
--JPNo, to je o čem jsem mluvil - driver na nvidii je de facto modul. Modul se kompiluje vzhledem ke stávajícímu jádru. Jestli jsi na novém jádře nainstalil nvidiacký ovladač (= zkompiloval modul nvidia), pak ti samozřejmě na starém jádře nepofrčí. Z toho plyne fakt, že při KAŽDÉ změně jádra MUSÍŠ znovu zkompilovat všechny moduly, co používáš, a nejsou obsaženy ve zdrojácích jádra.
Abych byl přesný, existuje volba Module versioning support, která by v některých případech měla umožnit natahování modulů kompilovaných pro jiné jádro. Je ale označena jako experimentální a myslím, že nemá cenu se o ní bavit.
Jinak žádný strach, časem se dostaneš do stavu, kdy ti nově zkompilovaný kernel hned napoprvé pojede ;o) (tedy pokud jsi to myslel tak, jak jsem to pochopil ;o)
-- JP
Tiskni
Sdílej: