Portál Stack Overflow po roce opět vyzpovídal své uživatele, jedná se především o vývojáře softwaru, a zveřejnil detailní výsledky průzkumu. Průzkumu se letos zúčastnilo více než 70 tisíc vývojářů. Z Česka jich bylo 692. Ze Slovenska 229. Celkově bylo 91,88 % mužů a 5,17 % žen.
Byla vydána nová verze 7.0 open source komunikační platformy Mattermost (Wikipedie). Podrobnosti v dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.
Adventura VirtuaVerse je na portále GOG.com zdarma, akce trvá do 27. června.
Amazon představil našeptávač kódu Amazon CodeWhisperer. Jedná se o alternativu k GitHub Copilot.
Byla vydána verze 12.0.0 nástroje pro vytváření a úpravu snímků obrazovky Flameshot (GitHub) postaveného nad frameworkem Qt. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Vyhledávač Brave Search slaví první rok své existence a představuje Goggles. Za rok bylo zodpovězeno 2,5 miliardy dotazů. Nové Goggles umožňují vytvářet a sdílet vlastní sady pravidel a filtrů pro výsledky vyhledávání.
Twitter testuje Poznámky (Notes). Tweet může mít 280 znaků, původně jenom 140. Poznámka může mít až 2 500 slov.
Byl vydán Zoom Client pro Linux 5.11.0 (3540). Mimo jiné řeší sdílení obrazovky na Waylandu. Nejnovější Zoom Client by se měl brzy objevit také na Flathubu (GitHub).
Příspěvek na blogu GitHubu informuje, že před rokem představený GitHub Copilot je již přístupný všem. Za 10 dolarů měsíčně nebo 100 dolarů ročně. Pro ověřené studenty a správce populárních open source projektů zdarma.
Společnost Espressif Systems oficiálně představila ESP32-C5. Nový člen rodiny SoC ESP32 má 32bitové RISC-V jádro a podporuje dual-band Wi-Fi 6 a Bluetooth 5 (LE).
style "user-font"
{
font-name="Helvetica 12"
}
widget_class "*" style "user-font"
(což jsem našel ještě na netu), tak ve tvaru
gtk-font-name="Helvetica 12"
Zkoušel jsem to dát jak do toho souboru /usr/share/themes/Galaxy/gtk-2.0/gtkrc
, na který se odkazuje soubor .gtkrc-2.0
, tak přímo do něj.
Bohužel žádná změna ... a google taky mlčí (nebo nevím, co hledat)
Pavel
/usr
a já jsem ho měl v /usr/local
. Nainstaloval jsem ho znovu - vím, že to není systémové - správné by bylo změnit nějak cesty, ale nevěděl jsem, jestli to stačí přidat do PATH.
BTW. Chápu to správně, že je rozdíl když dám export PATH
v konzoli v rámci oken (KDE) (=změna platí jen dokud nezavřu shell) a když to zadám ještě před přihlášením do KDE (=změna je trvalá)? Nebo jak provedu trvalé přidání cesty do PATH
?
Každopádně ještě jednou díky, teď už to funguje jak má.
Pavel
export PATH= export GTK_MODULES= export GTK2_RC_FILES= export GTK_DATA_PREFIX= export GNOME2_PATH= export GNOME_VFS_MODULE_PATH= export GNOME_VFS_MODULE_CONFIG_PATH= export GTK_PATH= export GTK_EXE_PREFIX= export GTK_DATA_PREFIX= export PANGO_RC_FILE= export FONTCONFIG_FILE= export GTK_IM_MODULE_FILE= export GTK_IM_MODULE= export XDG_DATA_DIRS= a další...
Tiskni
Sdílej: