Byl publikován detailní rozbor zranitelnosti CVE-2022-29582 v Linuxu v io_uring. Zranitelnost byla v upstreamu opravena již v dubnu.
Byly zpracovány a na YouTube zveřejněny videozáznamy jednotlivých přednášek z letošního InstallFestu.
Byla vydána verze 9.3 open source unixového operačního systému NetBSD (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Po 9 měsících od vydání verze 3.4 byla vydána nová verze 3.5 multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy a videi v příspěvku na blogu a na YouTube. Major verze 4.0 se blíží k první betě.
Alexandre Prokoudine publikoval na serveru Libre Arts článek 8+1 audio editorů pro Linux, které nejsou Audacity. Věnuje se editorům: Sweep, mhWaveEdit / gWaveEdit, KWave, ReZound, EKO, Snd, Gtk Wave Cleaner, WaveSurfer a SoX.
Byla vydána verze 8.0.0 vizuálního programovacího jazyka Snap! (Wikipedie) inspirovaného jazykem Scratch (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu.
Byla vydána nová verze 1.70 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.70 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Docusaurus byl vydán ve verzi 2.0. Jedná se o generátor statických webových stránek, především stránek s dokumentací. Za vývojem stojí společnost Meta (Facebook).
Údajně jako experiment nahrál italský školák do PyPI repositáře balíčky pojmenované podle nejčastějších překlepů. Jako cíl si vybral balíček "requests". Nahrál tedy do repositáře balíčky s názvy requesys, requesrs, requesr. Do těchto balíčků umístil ransomware. Např. balíček requesys byl stažen 258x. PyPI není jediným cílem podobných snah, ale dost často i npm repositář. Celé počtení na School Kid Uploads Ransomware Scripts to PyPI Repository as 'Fun' Project.
V červnu Google ve spolupráci se Skywater Technologies a Efabless představil iniciativu Open Source Silicon umožňující komukoli navrhnout open source integrovaný obvod a nechat si jej zdarma vyrobit. Při představení byla k dispozici pouze výrobní technologie 130 nm. Před týdnem bylo oznámeno, že společnost Skywater Technologies nabízí už také výrobní technologii 90 nm. Včera se k iniciativě Open Source Silicon připojila společnost GlobalFoundries a nabídla výrobní technologii 180 nm.
$ ren "^..-*" "\\1 - \\2" *(Doufám, že to není moc komplikované)'01-nazev.mp3' -> '01 - nazev.mp3' ...
for i in * ; do echo mv -i "$i" "$(echo "$i" | tr A-Z a-z)" ; done
Pokud to bude dělat to, co chcete, echo odmažete, a jedete naostro.
Viz můj seriál Poznámky ze shellového zápisníku na Rootu.
Tiskni
Sdílej: