Projekt Debian získal doménu debian.community. Jedná se o výsledek doménového sporu u WIPO/UDRP: "Doména debian.community byla zaregistrována ve zlé víře a byla používána k pošpinění ochranných známek projektu Debian". Viz Wayback Machine.
Byl publikován detailní rozbor zranitelnosti CVE-2022-29582 v Linuxu v io_uring. Zranitelnost byla v upstreamu opravena již v dubnu.
Byly zpracovány a na YouTube zveřejněny videozáznamy jednotlivých přednášek z letošního InstallFestu.
Byla vydána verze 9.3 open source unixového operačního systému NetBSD (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Po 9 měsících od vydání verze 3.4 byla vydána nová verze 3.5 multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy a videi v příspěvku na blogu a na YouTube. Major verze 4.0 se blíží k první betě.
Alexandre Prokoudine publikoval na serveru Libre Arts článek 8+1 audio editorů pro Linux, které nejsou Audacity. Věnuje se editorům: Sweep, mhWaveEdit / gWaveEdit, KWave, ReZound, EKO, Snd, Gtk Wave Cleaner, WaveSurfer a SoX.
Byla vydána verze 8.0.0 vizuálního programovacího jazyka Snap! (Wikipedie) inspirovaného jazykem Scratch (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu.
Byla vydána nová verze 1.70 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.70 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Docusaurus byl vydán ve verzi 2.0. Jedná se o generátor statických webových stránek, především stránek s dokumentací. Za vývojem stojí společnost Meta (Facebook).
Údajně jako experiment nahrál italský školák do PyPI repositáře balíčky pojmenované podle nejčastějších překlepů. Jako cíl si vybral balíček "requests". Nahrál tedy do repositáře balíčky s názvy requesys, requesrs, requesr. Do těchto balíčků umístil ransomware. Např. balíček requesys byl stažen 258x. PyPI není jediným cílem podobných snah, ale dost často i npm repositář. Celé počtení na School Kid Uploads Ransomware Scripts to PyPI Repository as 'Fun' Project.
<subpictures><stream><textsub filename="TheRing2.srt" characterset="ISO-8859-2" fontsize="32.0" font="/usr/X11R6/lib/X11/fonts/drakfont/ttf/arial.ttf" horizontal-alignment="center" vertical-alignment="bottom" left-margin="60" right-margin="60" top-margin="20" bottom-margin="30" subtitle-fps="25" movie-fps="25" movie-width="720" movie-height="576" /> </stream> </subpictures>Po spuštění programu se objeví následující hláška o chybě:
ERR: New_Face failed. Maybe the font path is wrong. Please supply the text font file (......../arial.ttf) WARN: Subtitle font: load_sub_face failed. Segmentation fault.Cesta k písmu je však určitě nastavena správně. Nevíte co dělám špatně? Jsem už fakt zoufalý a nerad bych kvůli takovýhle blbosti instaloval Windows.
ERR: New_Face failed. Maybe the font path is wrong. Please supply the text font file
(~/.mplayer/subfont.ttf).
Jestli někdo ví jak na to?... Linuxy mám ani ne tejden, takže jsem docela lama...
Tiskni
Sdílej: