Společnost Proton AG představila novinky ve svých službách Proton Mail, Proton VPN, Proton Calendar a Proton Drive. Služby jsou přístupné z nového webu proton.me. Aktualizován byl ceník. Představen nový vizuál.
Týden po vydání Red Hat Enterprise Linux (RHEL) 9.0 byl vydán jeho klon AlmaLinux 9. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Broadcom kupuje firmu VMware za 61 miliard dolarů.
Google Chrome 102 byl s verzí 102.0.5005.61 prohlášen za stabilní. Opraveno bylo 32 bezpečnostních chyb. Přehled novinek na Chromium Blogu nebo na Chrome Platform Status. Oficiální přehled novinek (New in Chrome, YouTube) zatím nebyl publikován. Přehled novinek v nástrojích pro vývojáře je bez videa.
The Open Source Software Security Mobilization Plan (pdf) je konsorciem The Linux Foundation zastřešen plán na zvýšení bezpečnosti open source softwaru.
Minulý týden proběhla hackerská soutěž Pwn2Own Vancouver 2022. Máte-li na starost bezpečnost IT, výsledky vás nepotěší. Microsoft Teams, Oracle Virtualbox, Mozilla Firefox, Microsoft Windows 11, Ubuntu Desktop, Apple Safari, Tesla Model 3 Infotainment System. Vše potopeno. Demonstrované bezpečnostní chyby ve Firefoxu jsou již opraveny ve verzi 100.0.2.
Lokální úložiště Stratis (Wikipedie), alternativa k úložištím s ZFS a Btrfs, bylo vydáno ve verzi 3.1.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Sdružení CZ.NIC dnes vrátilo do zóny dříve vyřazená jména domén dezinformačních webů.
Před půl rokem představený webový vyhledávač You.com (Wikipedie) se zaměřuje také na kodéry. Vyzkoušet lze YouCode.
RustDesk je open source alternativa k TeamVieweru. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPL-3.0.
Bohužel kde se u Nokii nachází položka "ověření spojení" nevím. Nokii nemám. U Erricsonu se nachází v podmenu u dané configurace připojení. Bohužel nejspíš nejde ani nastavit přímo pomocí AT příkazu.
Koukal jsem podrobněji na Váš výpis a zdá se mi že DNS dotazy a odpovědi chodí v pořádku. Přece jen bych se podíval na to APN. Můj výpis z minicomu na příkaz AT+CGDCONT? vypadá takto:
+CGDCONT: 1,"","wap.t-mobile.cz","",0,0 +CGDCONT: 2,"","mms.t-mobile.cz","",0,0 +CGDCONT: 3,"IP","internet.t-mobile.cz","",0,0
a pak vytáčím ATD*99**1*3# - tj spojení číslo 3 z předchozího výpisu. Přes spojení číslo 1 (wap) bych se nejspíše taky připojil, ale pouze k t-mobilí WAP bráně (10.0.0.10) a DNS by nejspíš taky chodilo. Což hodně odpovídá Vašemu stavu.
Dochází mi fantazie a obávám se že více už vám neporadím
tj
Tiskni
Sdílej: