Úřad pro ochranu osobních údajů řeší desítky stížností na jednotné měsíční hlášení zaměstnavatele, které stát spustil počátkem dubna. Systém, jenž má firmám odlehčit od desítek formulářů, nejenže výrazně zatížil jejich účetní oddělení, ale docházelo v něm i k únikům osobních dat zaměstnanců k firmám, kde nepracovali. Podle ministerstva práce a sociálních věcí stála za problémem technická chyba. „Incident se týkal několika stovek
… více »Byla vydána (𝕏, Bluesky) nová verze 22.0.0 open source webového aplikačního frameworku Angular (Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Vim Classic byl vydán ve verzi 8.3. Drew DeVault oznámil tento fork editoru Vim (verze 8.2.0148, tj. těsně před zavedením Vim9 skriptování) v březnu letošního roku. Důvodem forku bylo, že vývojáři editorů Vim a Neovim začali při vývoji využívat LLM.
Open source konference DevConf.CZ 2026 proběhne 18. a 19. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.
Společnost JetBrains uvolnila verzi 2 svého open-source velkého jazykového modelu (LLM) pro vývojáře Mellum.
Probíhá konference Microsoft Build 2026. Microsoft představuje své novinky: kvantový čip Majorana 2, Surface Laptop Ultra a Surface RTX Spark Dev Box s NVIDIA RTX Spark, Intelligent Terminal, Coreutils for Windows (fork Rust Coreutils), AI modely MAI, AI agenta Scout, platformu pro agent-first zařízení Project Solara, …
Google Chrome 149 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 149.0.7827.53 přináší řadu novinek. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Pluto.jl, reaktivní notebook pro programovací jazyk Julia, dospěl do verze 1.0.
Byla vydána nová verze 12.0.0 vizuálního programovacího jazyka Snap! (Wikipedie) inspirovaného jazykem Scratch (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu.
Počítačovou hru Gravity Circuit (ProtonDB) lze do 14. června do 19:00 získat na Steamu zdarma. Napořád.
Uf, po trose badani zjistuju, ze tiskarna se nehlasi jako /dev/usb/lp0, ale jako /dev/usblp0 - a to NEEXISTUJE, co s tim ???? Zkousel jsem pomoci mknod vytvorit /dev/usblp0, se stejnym miror a major cislem jako ma /dev/usb/lp0, pak v KDE CUPS tiskarnu najde, nainstaluje a dam tisk a nestane se VUBEC nic, z logu jsem nic nevycetl .... Nejaky napad ?
Problem je, ze jsem tiskarnu nikdy pod linuxem nedelal (nepotrebuju tiskarny) a ted to potrebuju NUTNE a koncim.
Diky vsem.
/usr/share/apsfilter/SETUP .. facha to pak bezvadne ...
Philip K. Dick rozhodne nebyl sileny ....
Nechapu to, instalace pres CUPS projde OK i pres KDE, ale netiskne to...
V logu je PID 5412 skoncil s chybou 22, tot vse, jinak zadna chyba.
Pod Windows no problem ... uz jsem z toho uplne hotovej.
Tiskni
Sdílej: