Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Dobrý den
Při vypalování v Neru od ver. 5 jsem používal velice užitečnou vychytávku pro "mazání" a "přepis" obyčejných CD. Spočívala v zneviditelnění již vypáleného původního souboru, který jsem pak mohl nahradit novou verzí souboru. Což mimo jiné vedlo i k úspoře CD (Již jednou vypálené datové Cd jsem "smazal" a na CD vypálil něco jiného (Přepoklad: po prvním vypalování muselo zbýt na CD místo i pro pro druhé vypalování
Nevíte prosím někdo jak se tato funkce odborně nazývá (na inetu se dá najít vše, ale musím vědět co mám hledat ? A zda má linux tuto možnost taky?
PS. Odpověď na první otázku mě zajímá daleko více, protože zbytek si již můžu najít sám
Díky PepikTaky jsem přesvědčený, že K3B to nezvládne (před vypalovaním není CD v linuxu namountováno, proto nemůžu označit soubor, který chci smazat).
Dále mi není jasné proč takovou skvělou funkci používá tak málo lidí (Na www.cdr.cz jsem pátral, ale nějak jsem žádné info nenašel
Představte si jednoduchou situaci:
1. Udělám zálohu např. účetnictví. Vznikne jeden soubor.
2. Adresář vypálím v Neru
3. Po třech dnech práce v účetnictví vytvořím další zálohu (Přepíšu na disku původní soubor)
4. Vložím původní CD a spustím Nero
5. Nero mi automaticky nahlásí, že byl nalezen novější soubor než je ten vypálený a nabídne mi ho vypálit na CD
6. Po vypálení zůstane na CD pouze nový soubor
No a votom to je ...
Zatím díky za odpovědi a zkusím popátrat po funkcionalitách cdrecords
V K3b již vypálený soubor z CD-R "nesmažu" (celou Session taky ne).
NeroLinux běhá přesně jak si představuji. Funguje velice podobně jako ve windows. Tj. již jednou vypálený soubor lze buď "smazat" úplně nebo nahradit novou verzí (náhradu souboru za novou verzi jsem v K3b nezkoušel ale vypadá to, že fungovat bude.)
Závěr: Asi si půjdu koupit nero for win. abych mohl vypalovat v linuxu
Tiskni
Sdílej: