Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
/opt/libs/jméno
je nesmysl. Jakž takž by to mohlo fungovat, pokud byste používal jen staticky linkovanou knihovnu, při překladu přidal odpovídající '-I
' a při linkování '-L
'. Jakmile půjde o dynamickou knihovnu, loader ji nenajde, ledaže byste mu cestu k ní připsal do /etc/ld.co.conf
2. Přepínače --libdir
a --includedir
říkají configure skriptu, kam bude příslušný program instalovat své knihovny resp. hlavičkové soubory (bude-li nějaké instalovat). Ne kde bude hledat knihovny při svém překladu resp. linkování.
3. Pokud program potřebuje nějakou knihovnu a ta není instalována v obvyklých adresářích, budou potřeba příslušné přepínače '-I
' nebo '-L
'. Záleží na tom, jak je to v configure.in
vyřešeno. Nejjednodušší je použití pkg-config
prostřednictvím makra PKG_CHECK_MODULES()
, ale to vyžaduje, aby byl nainstalovaný pkg-config
. Některé skripty to řeší tak, že zavedou nějaký --with-jméno
parametr, kterým je potřeba jim sdělit, kde mají knihovnu hledat.
configure.in
, nebo se snažíte přeložit něco cizího.
Tiskni
Sdílej: