Facebook má nové logo. Poznáte rozdíl?
Byla vydána nová verze 7.2 v Javě napsané aplikace pro komplexní návrh rozmístění nábytku a dalšího vybavení v interiérech Sweet Home 3D. Vyzkoušet lze online verzi. Před dvěma týdny vyšla placená verze pro chytré telefony a tablety (App Store, Google Play).
Zítra 23. září proběhne Maker Faire Mladá Boleslav, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.10 s kódovým názvem Mantic Minotaur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.10 mělo vyjít 12. října 2023.
Josef Průša informuje o nových verzích firmwarů pro tiskárny Original Prusa, 5.0.0 pro MK4 a MK3.9 a 5.1.0-alpha1 pro MINI, díky kterým jsou tiskárny mnohem rychlejší.
Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.2. Z novinek je vypíchnuto vylepšené vyhledávání.
Ben Hawkes publikoval pod názvem The WebP 0day analýzu bezpečnostní chyby CVE-2023-4863 v knihovně WebP / libwebp s řadou zajímavých odkazů. Pravděpodobně se jedná o stejnou chybu jako BLASTPASS (CVE-2023-41064 a CVE-2023-41061) v macOS, iOS, iPadOS a watchOS. Zpracování (zobrazení) speciálně připraveného obrázku nebo přílohy vedlo ke spuštění útočníkem připraveného kódu.
Myš je pro kočku: Prohlížeče je dalším dílem ze série článků Myš je pro kočku, kde Edvard Rejthar ukazuje, jak lze počítač ovládat bez myši. Používáte ve webových prohlížečích zkratky Ctrl+(Shift)+Tab, Ctrl+(Shift)+PgDn/PgUp, F6, (Shift)+Alt+Enter nebo F7?
Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Harlequin byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) IDE (Integrated Development Environment) k systému pro správu SQL OLAP databází DuckDB.
Programuji nove v c++ a mam problem, ktery nevim, jak elegantne resit. Pokusim se ho popsat.
Pouzivam toolkit Qt 4.1. Davam dohromady SQL manazer, jehoz snimek si prohlednete pro lepsi pochopeni meho zivotniho problemu.
Tabu (QTabWidget) v prave casti muze byt nekonecno a obsah tabu muze byt ruznych trid (na obrazku trida, ktera bude zajistovat Query editor a jeho vystup). Jina trida s jinymi metodami bude u tabu pro editaci tabulek atd.
A ja nevim, jak pracovat z obsahem tech tabu. Napr kdyz je widget na tabu tridy CTabQueryEditor a ma metodu GetActiveDB(), jak tu metodu zavolam, kdyz funkce currentWidget() tridy QTabWidget vraci QWidget*, ktery rozhodne nema metodu GetActiveDB()?
Kdyby byl pocet tabu a jejich druhu staticky, nebyl by problem, ale takto nevim co stim. Nedokazu nejak rozumne pristoupit k dane tride. Prosim zkusenejsi ++kare o radu, priklad a podobne. Prohledaval jsem web, tutorialy a referencni prirucky Qt, ale nevim, co presne hledat, takze je to zatim bez uspechu.
Dik
dynamic_cast
?
(CTabQueryEditor*)QTabWidget.currentWidget()
?
qobject_cast<Trida>(object)
a metodu QObject::inherits (const char * className)
(imho právě tuhle metodu používá ten qobject_cast
. Použití těch Qt variant (qobject_cast
) by mělo být rychlejší než těch standardních C++, ale nejsem si jistý.CTabQueryEditor * editor; if (editor = qobject_cast<CTabQueryEditor *>(tab->currentWidget ())) { //cast se podařil, Váš kód editor->GetActiveDB (); ... } else { //cast se nepodařil, buď cast na něco jiného, nebo error :) }
tab->currentWidget ()->metaObject ()->className ()
.QObject
.
vim ~/.emacs
Tiskni
Sdílej: