Tak od ledna linuxové terminály, výchozí pozadí i celé desktopy v barvě "broskvového chmýří", v barvě "jejíž všeobjímající duch obohacuje mysl, tělo i srdce". Barvou roku 2024 je PANTONE 13-1023 Peach Fuzz.
Byla vydána verze 10 linuxové distribuce Freespire (Wikipedie). Jedná se o bezplatnou linuxovou distribuci vyvíjenou společností PC/OpenSystems LLC stojící za komerční distribucí Linspire (Wikipedie), původně Lindows.
Binarly REsearch před týdnem informoval o kritických zranitelnostech UEFI souhrnně pojmenovaných LogoFAIL. Tento týden doplnil podrobnosti. Útočník může nahradit logo zobrazováno při bootování vlastním speciálně upraveným obrázkem, jehož "zobrazení" při bootování spustí připravený kód. Pětiminutové povídání o LogoFAIL a ukázka útoku na YouTube.
Byla vydána listopadová aktualizace aneb nová verze 1.85 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.85 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
git.kernel.org je nově oficiálně také v tmavém vzhledu.
Richard Hughes na svém blogu oznámil, že počet aktualizací firmwarů pomocí služby LVFS (Linux Vendor Firmware Service) přesáhl 100 milionů. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů nebo zapojených výrobců na stránkách LVFS.
Byla vydána nová stabilní verze 3.19.0, tj. první z nové řady 3.19, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Z novinek lze vypíchnou podporu Raspberry Pi 5.
Altap Salamander (Wikipedie), dvoupanelový správce souborů pro Windows, byl uvolněn jako open source pod názvem Open Salamander. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv2.
Společnost JetBrains představila (YouTube) svou umělou inteligenci JetBrains AI a nástroj AI Assistant v IDE.
Byla vydána nová verze 255 správce systému a služeb systemd (GitHub, NEWS). Z novinek lze vypíchnout například novou službu systemd-bsod.service.
Mam problem se Subversion 1.6.1, nemohu nic commitnout, at delam co delam, vzdycky to skonci takhle:
svn: Commit failed (details follow):
svn: Authorization failed
Používám OpenSuse 11.1, KDE 3.5, Subversion 1.6.1. Subversion server běží jako démon (nastaven v xinetd), parametr readonly, který tam je defaultně, jsem zrušil, je spouštěn s parametry: --root=/srv/svn/repos --inetd
Adresář /srv/svn/repos je nastaven komplet i pro zápis skupinou a ostatní, adresář se zdrojáky taky. Checkout i update funguje, commit nikoliv.
V svnserve.conf mám:
anon-access = none
auth-access = write
password-db = passwd
use-sasl = false
V souboru passwd mám:
uzivatel = heslo
Googlim uz dve hodiny a netusim co s tim.
Řešení dotazu:
Jeste dodatky - zkousel jsem anon-access = write, bohuzel bez efektu, stale Authorization failed. Ale stejne to musi zustat na heslo i pro cteni.
Subversion bezi pod uzivatelem svn / skupina svn, ve ktere jsem i ja sam.
Když ono to není tak jednoduché. V svnserve.conf
mám:
anon-access = none password-db = passwd authz-db = authz
V passwd
mám uživatele patr a jeho heslo. V authz
mám nagrantován plný přístup do celého repository (což bude patrně tvůj problém):
[/] petr = rw * =
Tak se na to ještě koukni. Jo — možná pomůže svn login
…
Bohuzel nepomohlo. Zajimave, ze vcera to asi pul dne fungovalo - ale potom po restartu to zase prestalo jit, aniz bych neco zmenil. Ja se z toho fakt uz zblaznim.
Tak po pulhodine neustalych pokusu meneni konfiguraku repozitare, zkouseni testovacich repozitaru, 100x restart svnserve to najednou zacalo jit. Bohuzel netusim proc to zase funguje. Po restartu to zase nepujde. Jdu udelat aspon nejakou praci dokud to jde.
Restart - stale to funguje. Nemam nejmensi tuseni proc.
Tak to ještě jednou vyzkoušej, jestli zabezpečení opravdu funguje (jestli máš přístup tam, kam potřebuješ a nemáš tam, kam nepotřebuješ). Když ne, tak bedeme pokračovat.
Tiskni
Sdílej: