Článek na Libre Arts představuje baskytarový multiefekt Anagram od společnosti Darkglass Electronics. S Linuxem uvnitř (licence, GitHub).
Městský soud v Praze vyhlásil rozsudek, který vyhověl žalobě novináře Jana Cibulky, který s podporou spolku IuRe (Iuridicum Remedium) požadoval omluvu od státu za to, že česká legislativa nařizuje operátorům uchovávat metadata o elektronické komunikaci. To je přitom v rozporu s právem. Stát se musí novináři omluvit a zaplatit náklady řízení. Především je ale součástí přelomové rozhodnutí o nelegálnosti shromažďování dat a o
… více »Americké technologické firmy Apple a Meta Platforms porušily pravidla na ochranu unijního trhu, uvedla včera Evropská komise (EK). Firmám proto vyměřila pokutu – Applu 500 milionů eur (12,5 miliardy Kč) a Metě 200 milionů eur (pět miliard Kč). Komise to oznámila v tiskové zprávě. Jde o první pokuty, které souvisejí s unijním nařízením o digitálních trzích (DMA). „Evropská komise zjistila, že Apple porušil povinnost vyplývající z nařízení
… více »Americká společnost OpenAI, která stojí za chatovacím robotem ChatGPT, by měla zájem o webový prohlížeč Chrome, pokud by jeho současný majitel, společnost Google, byl donucen ho prodat. Při slyšení u antimonopolního soudu ve Washingtonu to řekl šéf produktové divize ChatGPT Nick Turley.
Po roce vývoje od vydání verze 1.26.0 byla vydána nová stabilní verze 1.28.0 webového serveru a reverzní proxy nginx (Wikipedie). Nová verze přináší řadu novinek. Podrobný přehled v souboru CHANGES-1.28.
Byla vydána nová verze 10.0.0 otevřeného emulátoru procesorů a virtualizačního nástroje QEMU (Wikipedie). Přispělo 211 vývojářů. Provedeno bylo více než 2 800 commitů. Přehled úprav a nových vlastností v seznamu změn.
42 svobodných a otevřených projektů získalo finanční podporu od NLnet Foundation (Wikipedie).
Americký výrobce čipů Intel plánuje propustit více než 20 procent zaměstnanců. Cílem tohoto kroku je zjednodušit organizační strukturu ve firmě, která se potýká s problémy.
Byla vydána OpenMandriva Lx 6.0 s kódovým názvem Vanadium. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
CSIRT.CZ, český národní CERT provozovaný na základě veřejnoprávní správní smlouvy společností CZ.NIC, shrnuje patnáct let svého fungování pod tímto sdružením: CSIRT.CZ – 15 let ve sdružení CZ.NIC.
Dobrý den,
potřebuji na rychlo vyrobit program v Javě do jednoho projektu. Javě moc nerozumím, tak mě berte s rezervou. Cílem je aby třída (momentálně definováno jako proměnné) obsahovala kód shell skriptů, které budou vzdáleným voláním zapsány na disk a spuštěny. Pokud však takový skript zapíšu do cílového adresáře (Linux, 32-bit, x86), obsahuje jeho kód mezeru (resp. znak NULL dle hexa editoru) za každým znakem.
Příklad:
(originální kód v Java třídě) this.file = "#!/bin/sh\n" + : : " lines=$(expr $(wc -l $TARGET|sed 's/^ *//'|cut -d \" \" -f 1) \"-\" 2)\n" + " head -n $lines $TARGET > $TEMP\n" + " cat $SOURCE >> $TEMP\n" + " tail -n 2 $TARGET >> $TEMP\n" + : :
(kód zapsaný do souboru) l i n e s = $ ( e x p r $ ( w c - l $ T A R G E T | s e d ' s / ^ * / / ' | c u t - d " " - f 1 ) " - " 2 ) h e a d - n $ l i n e s $ T A R G E T > $ T E M P c a t $ S O U R C E > > $ T E M P t a i l - n 2 $ T A R G E T > > $ T E M P
(kód zodpovědný za zápis stringu) File file = new File(this.script); DataOutputStream stream = new DataOutputStream(new FileOutputStream(file)); stream.writeUTF(this.install); // zkoušel jsem i writeChars -- žádná změna return 0;
Data shell skriptů nemohu umístnit mimo třídu. Ptám se tedy -- jak se zbavím mezer v souboru? A dále, existuje nějaká "lepší" možnost zápisu většího množství dat (podobně jako třeba v Perlu) do Stringu či jiné datové struktury (kterou pak vyplivnu do souboru), tak, abych nemusel každý řádek dávat do úvozovek a spojovat operátorem +...s tím, aby však zápis byl stejně přehledný.
Zdravim. V javadocu (java.sun.com/j2se/1.4.2/docs/api/java/io/DataOutputStream.html) je popsáno jak se chovají jednotlivé metody. Ai by bylo výhodnější použít writeBytes(). Protože writeChars() a pravděpodobně i writeUTF() zapisuje znaky po 2 bytech.
Díky. Myslel jsem si správně, že právě tam bude problém. Po přepnutí editoru do UTF-16 se text zobrazil správně. K vyřešení mi pomohla následující metoda z diskuse u FAQ na jGuru:
/* convert from internal Java String Format -> UTF-8 encoded HTML/JSP-Pages */ public static String convertToUTF8(String s) { String out = null; try { out = new String(s.getBytes("UTF-8")); } catch (java.io.UnsupportedEncodingException e) { return null; } return out; }
Nyní string před zápisem překóduji na UTF-8 a je po problému.
OutputStreamWriter(OutputStream out) Creates an OutputStreamWriter that uses the default character encoding. OutputStreamWriter(OutputStream out, Charset cs) Creates an OutputStreamWriter that uses the given charset. OutputStreamWriter(OutputStream out, CharsetEncoder enc) Creates an OutputStreamWriter that uses the given charset encoder. OutputStreamWriter(OutputStream out, String charsetName) Creates an OutputStreamWriter that uses the named charset.
DataOutputStream
, ale Writer
, zde se konkrétně bude hodit PrintWriter
. Při vytváření je vhodné nadefinovat kódování souboru, jinak se použije kódování platformy (což bude správně, pokud je počítač, kde spouštíte program, zároveň cílovým počítačem pro skripty a je tam správně nastavené locale; ale je to nevhodné,pokud chcete výstupní kódování nějak řídit). DataOutputStream
slouží k serializaci Java objektů.
Tiskni
Sdílej: