Zítra 23. září proběhne Maker Faire Mladá Boleslav, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.10 s kódovým názvem Mantic Minotaur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.10 mělo vyjít 12. října 2023.
Josef Průša informuje o nových verzích firmwarů pro tiskárny Original Prusa, 5.0.0 pro MK4 a MK3.9 a 5.1.0-alpha1 pro MINI, díky kterým jsou tiskárny mnohem rychlejší.
Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.2. Z novinek je vypíchnuto vylepšené vyhledávání.
Ben Hawkes publikoval pod názvem The WebP 0day analýzu bezpečnostní chyby CVE-2023-4863 v knihovně WebP / libwebp s řadou zajímavých odkazů. Pravděpodobně se jedná o stejnou chybu jako BLASTPASS (CVE-2023-41064 a CVE-2023-41061) v macOS, iOS, iPadOS a watchOS. Zpracování (zobrazení) speciálně připraveného obrázku nebo přílohy vedlo ke spuštění útočníkem připraveného kódu.
Myš je pro kočku: Prohlížeče je dalším dílem ze série článků Myš je pro kočku, kde Edvard Rejthar ukazuje, jak lze počítač ovládat bez myši. Používáte ve webových prohlížečích zkratky Ctrl+(Shift)+Tab, Ctrl+(Shift)+PgDn/PgUp, F6, (Shift)+Alt+Enter nebo F7?
Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Harlequin byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) IDE (Integrated Development Environment) k systému pro správu SQL OLAP databází DuckDB.
Po roce a půl od představení DALL·E 2 představila společnost OpenAI novou verzi DALL·E 3 svého AI systému pro generování "realisticky vypadajících obrázků nebo uměleckých děl" na základě popisu v přirozeném jazyce, viz příklad "kosmonaut na koni fotorealisticky". Jednou z novinek je integrace s ChatGPT.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 133 (pdf) a HackSpace 70 (pdf).
Dobrý den,
potřebuji na rychlo vyrobit program v Javě do jednoho projektu. Javě moc nerozumím, tak mě berte s rezervou. Cílem je aby třída (momentálně definováno jako proměnné) obsahovala kód shell skriptů, které budou vzdáleným voláním zapsány na disk a spuštěny. Pokud však takový skript zapíšu do cílového adresáře (Linux, 32-bit, x86), obsahuje jeho kód mezeru (resp. znak NULL dle hexa editoru) za každým znakem.
Příklad:
(originální kód v Java třídě) this.file = "#!/bin/sh\n" + : : " lines=$(expr $(wc -l $TARGET|sed 's/^ *//'|cut -d \" \" -f 1) \"-\" 2)\n" + " head -n $lines $TARGET > $TEMP\n" + " cat $SOURCE >> $TEMP\n" + " tail -n 2 $TARGET >> $TEMP\n" + : :
(kód zapsaný do souboru) l i n e s = $ ( e x p r $ ( w c - l $ T A R G E T | s e d ' s / ^ * / / ' | c u t - d " " - f 1 ) " - " 2 ) h e a d - n $ l i n e s $ T A R G E T > $ T E M P c a t $ S O U R C E > > $ T E M P t a i l - n 2 $ T A R G E T > > $ T E M P
(kód zodpovědný za zápis stringu) File file = new File(this.script); DataOutputStream stream = new DataOutputStream(new FileOutputStream(file)); stream.writeUTF(this.install); // zkoušel jsem i writeChars -- žádná změna return 0;
Data shell skriptů nemohu umístnit mimo třídu. Ptám se tedy -- jak se zbavím mezer v souboru? A dále, existuje nějaká "lepší" možnost zápisu většího množství dat (podobně jako třeba v Perlu) do Stringu či jiné datové struktury (kterou pak vyplivnu do souboru), tak, abych nemusel každý řádek dávat do úvozovek a spojovat operátorem +...s tím, aby však zápis byl stejně přehledný.
Zdravim. V javadocu (java.sun.com/j2se/1.4.2/docs/api/java/io/DataOutputStream.html) je popsáno jak se chovají jednotlivé metody. Ai by bylo výhodnější použít writeBytes(). Protože writeChars() a pravděpodobně i writeUTF() zapisuje znaky po 2 bytech.
Díky. Myslel jsem si správně, že právě tam bude problém. Po přepnutí editoru do UTF-16 se text zobrazil správně. K vyřešení mi pomohla následující metoda z diskuse u FAQ na jGuru:
/* convert from internal Java String Format -> UTF-8 encoded HTML/JSP-Pages */ public static String convertToUTF8(String s) { String out = null; try { out = new String(s.getBytes("UTF-8")); } catch (java.io.UnsupportedEncodingException e) { return null; } return out; }
Nyní string před zápisem překóduji na UTF-8 a je po problému.
OutputStreamWriter(OutputStream out) Creates an OutputStreamWriter that uses the default character encoding. OutputStreamWriter(OutputStream out, Charset cs) Creates an OutputStreamWriter that uses the given charset. OutputStreamWriter(OutputStream out, CharsetEncoder enc) Creates an OutputStreamWriter that uses the given charset encoder. OutputStreamWriter(OutputStream out, String charsetName) Creates an OutputStreamWriter that uses the named charset.
DataOutputStream
, ale Writer
, zde se konkrétně bude hodit PrintWriter
. Při vytváření je vhodné nadefinovat kódování souboru, jinak se použije kódování platformy (což bude správně, pokud je počítač, kde spouštíte program, zároveň cílovým počítačem pro skripty a je tam správně nastavené locale; ale je to nevhodné,pokud chcete výstupní kódování nějak řídit). DataOutputStream
slouží k serializaci Java objektů.
Tiskni
Sdílej: