Společnost JetBrains představila (YouTube) svou umělou inteligenci JetBrains AI a nástroj AI Assistant v IDE.
Byla vydána nová verze 255 správce systému a služeb systemd (GitHub, NEWS). Z novinek lze vypíchnout například novou službu systemd-bsod.service.
Google představil Gemini, svůj největší a nejschopnější model umělé inteligence.
openSUSE komunita vybírá nová loga. Jedním z cílů je odlišit se od SUSE. Aktuálně probíhá hlasování o logu openSUSE a čtyř distribucí Tumbleweed, Leap, Slowroll a Kalpa.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2023-12-05. Přehled novinek v příspěvku na blogu a poznámkách k vydání. Nově jej lze používat také s tmavým tématem.
Dnes je to 10 let, co byla vytvořena decentralizovaná kryptoměna Dogecoin. Autoři Billy Markus a Jackson Palmer ji původně zamýšleli jako vtip. Znakem kryptoměny je pes Shiba-Inu známý z internetových memů.
Google Chrome 120 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 120.0.6099.62 přináší řadu oprav a vylepšení (YouTube). Opraveno bylo 10 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána nová verze 2023.4 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení. Vypíchnout lze podporu Cloud ARM64, Vagrant Hyper-V a Raspberry Pi 5.
Společnosti IBM, Meta a dalších vice než 50 zakládajících členů (bez Microsoftu a OpenAI) vytvořili mezinárodní alianci AI Alliance pro spolupráci na vývoji a rozvoji otevřené, bezpečné a odpovědné umělé inteligence.
Služba pro hlídání uniklých hesel Have I Been Pwned oslavila 10. výročí. Troy Hunt ji spustil 4. prosince 2013 (Twitter).
Zdravím, chtěl bych si vytvořit program pro používání mobilu z notebooku přes Bluetooth. Zatím jsem ale nenašel žádný pokročilejší návod na používání BlueZ. Mám
people.csail.mit.edu/albert/bluez-intro/
ale tam jsou jen úplné základy. Kam dál?
Z tohodle sem čerpal já když sem psal komunikaci mezi PC a mobilem: people.csail.mit.edu/albert/bluez-intro/.
a bylo tam všechno co sem potřeboval v examplech kdyžtak napiš mail pošlu ti aplikaci co sem vytvořil snad ti pomůže
Přesně tento tutorial mám i v dotazu :) Je jen o RFCOMM a L2CAP, mě by zajímalo i použití profilů. Mimochodem - jaká aplikace běžela na straně mobilu?
V mobilu mam javu, v PC C/C++. Sem si všimnul pozdě že sem vlastně napsal stejnej odkaz L2CAP ani profily sem nepoužil. Dostal si se aspoň někam? Jako chyby při kompilaci nebo tak?
Zatím jsem ještě ve stadiu shromažďování informací Měl jsem za to, že budu muset profily použít - chtěl bych, aby se přes program daly dělat věci jako volání, posílání sms, jejich procházení a v ideálním případě i procházení souborů (časem možná přijdu na něco dalšího co by se hodilo). Jedna otázka absolutně off-topic: java v mobilu je stejná jako java v PC? Myslel jsem že v mobilu je nějaká v PC nepoužitelná verze (a naopak), která je navíc zpoplatněná
Mobilní java (J2ME) neni zpoplatněná a v PC se dá spustit J2ME aplikace v emulátoru. Pomocí J2ME vim že nějaký mobily uměj poslat sms, procházet soubory o volání nevim.
O profilech v bluetooth sem ani nic nezjišťoval takže s tim bohužel neporadim.
Už celkem vím jak na to, Bluez má docela pěkné D-Bus rozhraní. Problém je, že Service je "org.bluez", ale když si nechám vypsat všechny dostupné, mám tam jen "org.bluez.applet". Co to pro mě znamená?
Tiskni
Sdílej: