GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 16.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.12 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.13. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies. Odstraněn byl souborový systém ReiserFS.
19. ledna 2038 přeteče hodnota time_t na 32bitových systémech, na vyřešení problému roku 2038 (Y2K38) tedy zbývá 13 let. Např. Debian v uplynulém roce přešel na 64bitový čas. Bernhard Wiedemann z openSUSE sdílí chyby v sestavení rozšířeného softwaru.
Byla vydána druhá opravná verze 21.2 v dubnu loňského roku vydané verze 21 multimediálního centra Kodi (dříve XBMC, Wikipedie) s kódovým označením Omega.
TikTok ve Spojených státech v sobotu večer místního času přerušil činnost. Uživatelé čínskou firmou vlastněné sociální sítě dostali zprávu, že aplikaci kvůli zákazu nelze používat. TikTok je momentálně nedostupný v obchodech s aplikacemi Google Play a App Store. Podle zákona přijatého loni a potvrzeného v pátek soudem měla platforma do dneška přerušit spojení se svou mateřskou společností ByteDance, která sídlí v Číně, nebo činnost v
… více »Wings 3D, tj. open source 3D modelovací program naprogramovaný v programovacím jazyce Erlang zaměřený na modelování pomocí subdivision a inspirovaný programy Nendo a Mirai od Izware, byl vydán v nové opravné verzi 2.4.1. Ke stažení již také ve formátu Flatpak z Flathubu.
Webový prohlížeč Dillo byl vydán ve verzi 3.2.0. Přidává podporu vzorců v SVG, obrázků ve WebP, změny velikosti stránky či možností posouvání. Nedávno oslavil 25. výročí vzniku.
Hra Mini Thief je na Steamu zdarma napořád, když aktivaci provedete do 24. ledna do 19.00 [ProtonDB].
Certifikační autorita Let's Encrypt oznámila, že bude volitelně nabízet krátkodobé certifikáty s šestidenní platností a navíc s možností vystavit je na IP adresu. Zvolit typ certifikátu bude možné v certifikačním profilu ACME.
Herní konzole Nintendo Switch 2 byla oficiálně potvrzena. Vyjde letos. Trailer na YouTube. Více ve středu 2. dubna na Nintendo Direct.
Zdravím, chtěl bych si vytvořit program pro používání mobilu z notebooku přes Bluetooth. Zatím jsem ale nenašel žádný pokročilejší návod na používání BlueZ. Mám
people.csail.mit.edu/albert/bluez-intro/
ale tam jsou jen úplné základy. Kam dál?
Z tohodle sem čerpal já když sem psal komunikaci mezi PC a mobilem: people.csail.mit.edu/albert/bluez-intro/.
a bylo tam všechno co sem potřeboval v examplech kdyžtak napiš mail pošlu ti aplikaci co sem vytvořil snad ti pomůže
Přesně tento tutorial mám i v dotazu :) Je jen o RFCOMM a L2CAP, mě by zajímalo i použití profilů. Mimochodem - jaká aplikace běžela na straně mobilu?
V mobilu mam javu, v PC C/C++. Sem si všimnul pozdě že sem vlastně napsal stejnej odkaz L2CAP ani profily sem nepoužil. Dostal si se aspoň někam? Jako chyby při kompilaci nebo tak?
Zatím jsem ještě ve stadiu shromažďování informací Měl jsem za to, že budu muset profily použít - chtěl bych, aby se přes program daly dělat věci jako volání, posílání sms, jejich procházení a v ideálním případě i procházení souborů (časem možná přijdu na něco dalšího co by se hodilo). Jedna otázka absolutně off-topic: java v mobilu je stejná jako java v PC? Myslel jsem že v mobilu je nějaká v PC nepoužitelná verze (a naopak), která je navíc zpoplatněná
Mobilní java (J2ME) neni zpoplatněná a v PC se dá spustit J2ME aplikace v emulátoru. Pomocí J2ME vim že nějaký mobily uměj poslat sms, procházet soubory o volání nevim.
O profilech v bluetooth sem ani nic nezjišťoval takže s tim bohužel neporadim.
Už celkem vím jak na to, Bluez má docela pěkné D-Bus rozhraní. Problém je, že Service je "org.bluez", ale když si nechám vypsat všechny dostupné, mám tam jen "org.bluez.applet". Co to pro mě znamená?
Tiskni Sdílej: