V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Zdravím, chtěl bych si vytvořit program pro používání mobilu z notebooku přes Bluetooth. Zatím jsem ale nenašel žádný pokročilejší návod na používání BlueZ. Mám
people.csail.mit.edu/albert/bluez-intro/
ale tam jsou jen úplné základy. Kam dál?
Z tohodle sem čerpal já když sem psal komunikaci mezi PC a mobilem: people.csail.mit.edu/albert/bluez-intro/.
a bylo tam všechno co sem potřeboval v examplech kdyžtak napiš mail pošlu ti aplikaci co sem vytvořil snad ti pomůže
Přesně tento tutorial mám i v dotazu :) Je jen o RFCOMM a L2CAP, mě by zajímalo i použití profilů. Mimochodem - jaká aplikace běžela na straně mobilu?
V mobilu mam javu, v PC C/C++. Sem si všimnul pozdě že sem vlastně napsal stejnej odkaz L2CAP ani profily sem nepoužil. Dostal si se aspoň někam? Jako chyby při kompilaci nebo tak?
Zatím jsem ještě ve stadiu shromažďování informací Měl jsem za to, že budu muset profily použít - chtěl bych, aby se přes program daly dělat věci jako volání, posílání sms, jejich procházení a v ideálním případě i procházení souborů (časem možná přijdu na něco dalšího co by se hodilo). Jedna otázka absolutně off-topic: java v mobilu je stejná jako java v PC? Myslel jsem že v mobilu je nějaká v PC nepoužitelná verze (a naopak), která je navíc zpoplatněná
Mobilní java (J2ME) neni zpoplatněná a v PC se dá spustit J2ME aplikace v emulátoru. Pomocí J2ME vim že nějaký mobily uměj poslat sms, procházet soubory o volání nevim.
O profilech v bluetooth sem ani nic nezjišťoval takže s tim bohužel neporadim.
Už celkem vím jak na to, Bluez má docela pěkné D-Bus rozhraní. Problém je, že Service je "org.bluez", ale když si nechám vypsat všechny dostupné, mám tam jen "org.bluez.applet". Co to pro mě znamená?
Tiskni
Sdílej: