Editor kódu Zed (Wikipedie) má nově v sobě integrovaný debugger. Podporuje Rust, C/C++, JavaScript, Go, Python a pomocí rozšíření i další programovací jazyky.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie). Servo mimo jiné nově zvládne animované GIFy.
Nejnovější X.Org X server 21.1.18 a Xwayland 24.1.8 řeší další bezpečnostní chybu.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 210. sraz, který proběhne 20. června od 18:00 v Red Hat Labu na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity na adrese Botanická 68A nebo také online.
Byla vydána nová verze 17 integrovaného vývojového prostředí (IDE) Qt Creator. Podrobný přehled novinek v changelogu.
Open source 3D herní a simulační engine Open 3D Engine (O3DE) byl vydán v nové verzi 25.05.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Nově je implementováno standardizované simulační rozhraní ROS (Robot Operating System) 2.
Nejnovější X.Org X server 21.1.17 a Xwayland 24.1.7 řeší 6 bezpečnostních chyb: CVE-2025-49175, CVE-2025-49176, CVE-2025-49177, CVE-2025-49178, CVE-2025-49179 a CVE-2025-49180. Nils Emmerich je nalezl koncem března a dnes publikoval detaily.
Desktopové prostředí KDE Plasma bylo vydáno ve verzi 6.4 (Mastodon). Přehled novinek i s videi a se snímky obrazovek v oficiálním oznámení. Podrobný přehled v seznamu změn.
UN Open Source Week 2025 probíhá tento týden v sídle Organizace spojených národů v New Yorku. Středeční a čtvrteční jednání bude možné sledovat na UN Web TV.
Byla vydána nová verze 2.50.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 98 vývojářů, z toho 35 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
static int file_info(const char *fpath, const struct stat *sb, int tflag, struct FTW *ftwbuf) { if (tflag == FTW_D) { //tady bych chtel volat dalsi funkci //fce((struct tree *)first); printf("%s, D(%d), %d\n", fpath, ftwbuf->level, (long long)sb->st_size); } else if (tflag == FTW_F) printf("%s, F(%d), %d\n", fpath,ftwbuf->level, (long long)sb->st_size); return(0); } int main(int argc, char *argv[]) { int flags = 0; //flags |= FTW_DEPTH; //flags |= FTW_PHYS; nftw(argv[1], file_info, 20, 0); exit(EXIT_SUCCESS); }Potrebuji volat z funkce file_info() dalsi funkci, ktere bych predal ukazatel na strukturu (kde budou ulozeny informace o souborech). Jedno reseni je pouzit dlobalni promenne a nebo promene ve funkci kterou chci volat pouzit jako staticke. A nebo posledni reseni nepouzit ftw()/nftw() a napsat si to cele sam. Poradi nekdo?
nftw
vidím poprvé. Asi to ale nedělá nic víc, než bych sám svedl s opendir
/stat
...
V mé manuálové stránce je napsáno These functions are provided for compatibility with legacy code. New code should use the fts(3)
functions.. Co ty na to?
Funkce, kterým se předává nějaký callback, který pak ony volají, obvykle umožňují použít jeden pointer právě na nějaká vlastní data, které tomu callbacku chceme propašovat. Viz např. pthread_create
. U nftw
ale nic takového nevidím, přístup fts
je v tomhle tedy lepší.
Tiskni
Sdílej: