Byla vydána nová verze 24.2 linuxové distribuce Manjaro (Wikipedie). Její kódové jméno je Yonada. Ke stažení je v edicích GNOME, KDE PLASMA a XFCE.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.12.
Byla vydána verze 31.0 svobodného softwaru OBS Studio (Open Broadcaster Software, Wikipedie) určeného pro streamování a nahrávání obrazovky počítače. Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Emulátory Box86 a Box64 umožňující spouštět linuxové aplikace pro x86 a x86_64 na jiných než x86 a x86_64 architekturách, například ARM a ARM64, byly vydány v nových verzích: Box86 0.3.8 a Box64 0.3.2. Ukázka možností na YouTube.
Byla vydána nová verze 6.1 neměnné (immutable) distribuce openSUSE Leap Micro určené pro běh kontejneru a virtuálních strojů. S vydáním verze 6.1 byla ukončena podpora verze 5.5.
Poslanci dnes ve třetím čtení schválili návrh zákona o digitálních financích. Cílem zákona je implementace předpisů Evropské unie v oblasti digitálních financí, konkrétně nařízení DORA (Digital Operational Resilience Act) o digitální provozní odolnosti finančního sektoru a nařízení MiCA (Markets in Crypto Assets) o trzích kryptoaktiv. Zákon nyní míří k projednání do Senátu ČR. U kryptoměn bude příjem do 100 tisíc Kč za zdaňovací období osvobozen od daně, podobně jako u cenných papírů, a to za podmínky jejich držení po dobu alespoň 3 let.
O víkendu (15:00 až 23:00) proběhne EmacsConf 2024, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji bude možné na stránkách konference. Záznamy budou k dispozici přímo z programu.
Mozilla má nové logo a vizuální identitu. Profesionální. Vytvořeno u Jones Knowles Ritchie (JKR). Na dalších 25 let.
Bylo rozhodnuto, že nejnovější Linux 6.12 je jádrem s prodlouženou upstream podporou (LTS). Ta je aktuálně plánována do prosince 2026. LTS jader je aktuálně šest: 5.4, 5.10, 5.15, 6.1, 6.6 a 6.12.
Byla vydána nová stabilní verze 3.21.0, tj. první z nové řady 3.21, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Z novinek lze vypíchnou počáteční podporu architektury Loongson LoongArch64.
Dobry den, cely dnesek jsem stravil nad reseni tohoto: Mam projekt s adresari
src/libs
src/headers
src/solver
Napsal jsem Makefile, viz nize. Vsechno fungovalo, az do okamziku, kdy jsem dostal napad, ze v kazdem souboru, co se kompiluje ma byt jen centralni hlavickovy soubor..
Tak jsem do kazdeho souboru napsal jen toto : #include "LVP_headers.h"
kde sobor src/headers/LVP_headers.h obsahuje prototypy funkci a includy na standardni knihovnu.. Do Makefile jsem napsal: -I $(HEADERSDIR)
HEADERSDIR = /home/pavel/Dokumenty/0LU/0DP/code/nl/src/headers
Pri kompilaci ale gcc tu hlavicku nevidi, protoze porad vyvysuje hlasky typu ...incompatible implicit declaration of built-in ... Co s tim?
CC = gcc
CFLAGS = -mtune=native -O3
LIBDIR = src/libs SRCDIR = src
LAPACKDIR = src/lapack
LAPACK= $(wildcard src/lapack/*.*)
LIBS= src/lapack/lapacke.a src/lapack/lapack_LINUX.a src/lapack/blas_LINUX.a src/lapack/libgfortran.so.3.0.0 src/lapack/tmglib_LINUX.a -lm
LIBS_PLPLOT = -I/usr/include/plplot -lplplotd -lltdl -ldl -lm -lcsirocsa -lcsironn -lqhull -lqsastime -lfreetype
HEADERS = $(wildcard src/headers/*.h)
HEADERSDIR = /home/pavel/Dokumenty/0LU/0DP/code/nl/src/headers
%.c: $(HEADERS)
solver.out :
$(CC) -o $@ $(CFLAGS) -I $(HEADERSDIR) $(SRCDIR)/solver/LVP_solver1.c $(SRCDIR)/solver/LVP_get_lift.c $(LIBS_PLPLOT) $(LIBS) $(wildcard $(LIBDIR)/*.c)
Řešení dotazu:
Tiskni Sdílej: