abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 11:33 | IT novinky

    Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    dnes 10:55 | IT novinky

    Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    včera 17:55 | Zajímavý projekt

    Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    11.7. 16:44 | Komunita

    Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    11.7. 14:55 | Humor

    McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    11.7. 00:11 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    10.7. 21:00 | Bezpečnostní upozornění

    Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    10.7. 15:22 | Nová verze

    Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    10.7. 12:55 | Bezpečnostní upozornění

    Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    10.7. 11:55 | Humor

    Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    Jaký je váš oblíbený skriptovací jazyk?
     (59%)
     (27%)
     (7%)
     (3%)
     (1%)
     (1%)
     (4%)
    Celkem 391 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 8.6. 21:05
    Rozcestník

    Dotaz: Interakce webové aplikace s desktopovou

    10.3.2011 21:42 fujunity
    Interakce webové aplikace s desktopovou
    Přečteno: 251×
    Ahoj. Budu vytvářet webovou aplikaci v php pro nastavování uživatelských profilů tj. uživatel se přihlásí a potom může měnit nějaké nastavení. Chtěl bych ale vytvořit desktopovou aplikaci v javě, která by měla umět to samé. Neboť ta webová aplikace bude centrálním přístupem do nějaké složité struktury, tak je potřeba aby ta javovská aplikace komunikovala s tou webovskou. Otázka zní jak to realizovat? Posílat při každé akci dotazy typu get jako https://web.cz/aplikace/?user=uziv&pass=heslo&action=vypis_vlastnosti asi není zrovna dobrý nápad hlavně co se týče bezpečnosti.

    Odpovědi

    Jendа avatar 10.3.2011 21:59 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Interakce webové aplikace s desktopovou
    SOAP?
    11.3.2011 08:06 Filip Jirsák | skóre: 68 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Interakce webové aplikace s desktopovou
    Můžete použít jinou metodu formátování dat, než HTML formuláře, to pak ale znamená na straně serveru mít dva různé způsoby získávání dat z požadavku. Z hlediska bezpečnosti je úplně jedno, zda budou parametry v URL dotazu, jako formulářová data v těle dotazu, nebo v těle dotazu jako SOAP zpráva, vaše vlastní XML nebo JSON. Každopádně nevím, co vám na tom připadá nebezpečného – je to úplně stejné, jako byste to posílal z prohlížeče, a pro běžné použití je správně použité HTTPS dostačující.
    12.3.2011 01:16 fujunity
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Interakce webové aplikace s desktopovou
    Každopádně nevím, co vám na tom připadá nebezpečného – je to úplně stejné, jako byste to posílal z prohlížeče, a pro běžné použití je správně použité HTTPS dostačující.
    To rozhodně není. Pokud se přihlásím do web aplikace, tak se heslo pošle jen jednou a potom mě zajímá jen SESSION ID které je uložené v cookies prohlížeče a nějaký "příznak" logged v sessions na serveru. Takto bych musel při každém požadavku odesílat znovu heslo a to je to co mi tam vadí.
    12.3.2011 08:54 Filip Jirsák | skóre: 68 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Interakce webové aplikace s desktopovou
    Vždyť to posíláte přes HTTPS. Mimochodem, posílat z prohlížeče s každým požadavkem jméno a hash hesla (např. HTTP DIGEST autentizace) je nesrovnatelně bezpečnější, než posílat session ID. Hash hesla můžete bezpečně posílat i přes nešifrované HTTP… Heslo z bezpečného prohlížeče rozumně vymámit nelze, k získání session ID je naopak mnoho prostředků, některým se lze bránit, některým ne (třeba odposlech na síti – samozřejmě v případě nešifrované komunikace). Dokonce i posílání nehashovaného hesla (HTTP BASIC) nešifrovanoukomunikací je bezpečnější, ež session ID – možnost odposlechu je sice stejná, ale z prohlížeče to heslo jiným způsobem nedostanete, session ID se ale pořád můžete pokusit získat různými způsoby.
    11.3.2011 12:56 Sten
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Interakce webové aplikace s desktopovou
    Doporučuji udělat ty aplikace dvě — backend, který dostane, co má udělat, a udělá to (třeba přes JSON; kdyby to nebylo PHP, doporučil bych SCGI + JSON-RPC), a frontend, který to vykreslí pro uživatele (HTML formuláře) a veškeré operace odešle backendu. Java aplikace potom bude komunikovat přímo s backendem (vlastně to bude alternativní frontend). Komunikace mezi serverem a klientem by samozřejmě měla být šifrovaná.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.