Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Řešení dotazu:
<body onLoad="document.getElementById('form').submit()"> <form id="form"> ... </form> </body>
Mam web abc.cz na nem formular ktery odesle post data na abc.cz/test a zaroven presmeruje podle <form action="abc.cz/test">.Tomuhle pořád nerozumím. V HTML stránce máte formulář, který má uvedeno
action="abc.cz/test"
. To znamená, že když v prohlížeči dáte odeslat, prohlížeč data odešle právě na tuhle adresu – otevře spojení se serverem a pošle HTTP požadavek, jehož součástí jsou data formuláře. Server na tento požadavek odpoví, a odpověď zpracuje prohlížeč – pokud je to odpověď např. 200 OK
, zobrazí tělo odpovědi (zpravidla je to další HTML stránka), pokud je to některý z kódů pro přesměrování, provede přesměrování na novou adresu.
POST /akce.php HTTP/1.1 Host: server-1 Content-Length: 123 pole1=abc pole2=defAdresa i s parametry se pak zobrazí v adresním řádku prohlížeče. Kód 303 je definován až v HTTP 1.1, pro klienty HTTP 1.0 byste musel použít kód 302 (klienti jej chápou jako kód 303 v HTTP 1.1, i když to není zcela v souladu se standardem). Druhá možnost dělá přesně to, co jste požadoval, ale je dostupná až s protokolem HTTP 1.1 – využívá kód 307, který prohlížeči říká, že se má přesměrovat na jinou adresu, ale má použít stejnou metodu (a u POSTu tedy logicky i stejná data). Vypadalo by to tedy takhle:
HTTP 303 See other Location: http://server-2/akce.php?pole1=abc&pole2=def
GET /akce.php?pole1=abc&pole2=def HTTP/1.1 Host: server-2
POST /akce.php HTTP/1.1 Host: server-1 Content-Length: 123 pole1=abc pole2=defNikdy jsem to ale v praxi nezkoušel, takže nevím, jestli se dnes používané prohlížeče zachovají správně. Také je možné, že některé prohlížeče budou varovat, že se data odesílají na jinou doménu. Ale to už je na vás, abyste to vyzkoušel a otestoval
HTTP 307 Temporary Redirect Location: http://server-2
POST /akce.php HTTP/1.1 Host: server-2 Content-Length: 123 pole1=abc pole2=def
A |−> B (zde jste viditelně, toto je uvedeno v action form-u) '−> C (toto je provedeno na pozadí)NEBO
A −> B −> C −> B?
Tiskni
Sdílej: