git.kernel.org je nově oficiálně také v tmavém vzhledu.
Richard Hughes na svém blogu oznámil, že počet aktualizací firmwarů pomocí služby LVFS (Linux Vendor Firmware Service) přesáhl 100 milionů. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů nebo zapojených výrobců na stránkách LVFS.
Byla vydána nová stabilní verze 3.19.0, tj. první z nové řady 3.19, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Z novinek lze vypíchnou podporu Raspberry Pi 5.
Altap Salamander (Wikipedie), dvoupanelový správce souborů pro Windows, byl uvolněn jako open source pod názvem Open Salamander. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv2.
Společnost JetBrains představila (YouTube) svou umělou inteligenci JetBrains AI a nástroj AI Assistant v IDE.
Byla vydána nová verze 255 správce systému a služeb systemd (GitHub, NEWS). Z novinek lze vypíchnout například novou službu systemd-bsod.service.
Google představil Gemini, svůj největší a nejschopnější model umělé inteligence.
openSUSE komunita vybírá nová loga. Jedním z cílů je odlišit se od SUSE. Aktuálně probíhá hlasování o logu openSUSE a čtyř distribucí Tumbleweed, Leap, Slowroll a Kalpa.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2023-12-05. Přehled novinek v příspěvku na blogu a poznámkách k vydání. Nově jej lze používat také s tmavým tématem.
Dnes je to 10 let, co byla vytvořena decentralizovaná kryptoměna Dogecoin. Autoři Billy Markus a Jackson Palmer ji původně zamýšleli jako vtip. Znakem kryptoměny je pes Shiba-Inu známý z internetových memů.
Řešení dotazu:
by som potreboval vynulovať na začiatku všetky premenné, ktoré budú použitéKdyž tu proměnnou deklarujete, nastavte jí (nulovou) hodnotu.
var i = 0;
Prípadne ako zabiť pozostatky skriptu s predchádzajúcej stránky?Nijak, není to potřeba. Žádné pozůstatky z předchozí stránky neexistují, každá stránka začíná s novým kontextem pro JavaScript.
Som sám alebo je to bežné?Pravděpodobně je to nějaká chyba ve vašem skriptu.
window.onload
, které vám dají vědět, kdy už je nějaká část hotová a vy s ní můžete pracovat. Vy ve skriptu zřejmě předpokládáte, že už je něco hotové, ale není to vždy pravda – záleží na tom, jak to prohlížeč „stihne“. Takže pak vám to někdy funguje a někdy ne. Přidáním timeoutu ten váš kód odsunete na později, takže je vyšší pravděpodobnost, že to prohlížeč stihne. Ale správné je navázat ten kód na nějakou událost, která bude signalizovat, že už je daná věc připravená, nebo v kódu testovat, zda už jsou potřebné zdroje k dispozici.
onload
, pak máte jistotu, že už je postavený DOM a nahrané všechny obrázky a styly.
Tiskni
Sdílej: