Společnost Murena ve spolupráci se společností Qwant představila vyhledávač Murena Find. Ve výchozím nastavení bude používán v mobilním operačním systému /e/OS a v Murena Workspace.
V mobilní aplikaci Facebooku se lze nově přihlašovat pomocí Passkeys.
Společnost Midjourney představila vlastní generátor videí pomocí umělé inteligence (AI) V1 Video Model.
Editor kódu Zed (Wikipedie) má nově v sobě integrovaný debugger. Podporuje Rust, C/C++, JavaScript, Go, Python a pomocí rozšíření i další programovací jazyky.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie). Servo mimo jiné nově zvládne animované GIFy.
Nejnovější X.Org X server 21.1.18 a Xwayland 24.1.8 řeší další bezpečnostní chybu.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 210. sraz, který proběhne 20. června od 18:00 v Red Hat Labu na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity na adrese Botanická 68A nebo také online.
Byla vydána nová verze 17 integrovaného vývojového prostředí (IDE) Qt Creator. Podrobný přehled novinek v changelogu.
Open source 3D herní a simulační engine Open 3D Engine (O3DE) byl vydán v nové verzi 25.05.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Nově je implementováno standardizované simulační rozhraní ROS (Robot Operating System) 2.
Nejnovější X.Org X server 21.1.17 a Xwayland 24.1.7 řeší 6 bezpečnostních chyb: CVE-2025-49175, CVE-2025-49176, CVE-2025-49177, CVE-2025-49178, CVE-2025-49179 a CVE-2025-49180. Nils Emmerich je nalezl koncem března a dnes publikoval detaily.
Řešení dotazu:
by som potreboval vynulovať na začiatku všetky premenné, ktoré budú použitéKdyž tu proměnnou deklarujete, nastavte jí (nulovou) hodnotu.
var i = 0;
Prípadne ako zabiť pozostatky skriptu s predchádzajúcej stránky?Nijak, není to potřeba. Žádné pozůstatky z předchozí stránky neexistují, každá stránka začíná s novým kontextem pro JavaScript.
Som sám alebo je to bežné?Pravděpodobně je to nějaká chyba ve vašem skriptu.
window.onload
, které vám dají vědět, kdy už je nějaká část hotová a vy s ní můžete pracovat. Vy ve skriptu zřejmě předpokládáte, že už je něco hotové, ale není to vždy pravda – záleží na tom, jak to prohlížeč „stihne“. Takže pak vám to někdy funguje a někdy ne. Přidáním timeoutu ten váš kód odsunete na později, takže je vyšší pravděpodobnost, že to prohlížeč stihne. Ale správné je navázat ten kód na nějakou událost, která bude signalizovat, že už je daná věc připravená, nebo v kódu testovat, zda už jsou potřebné zdroje k dispozici.
onload
, pak máte jistotu, že už je postavený DOM a nahrané všechny obrázky a styly.
Tiskni
Sdílej: