Byla vydána beta verze Linux Mintu 21.3 s kódovým jménem Virginia. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Vypíchnout lze Cinnamon 6.0 s experimentální podporu Waylandu. Linux Mint 21.3 bude podporován až do roku 2027.
Pavel Bašta se v příspěvku Internetové kšefty podíval na podvody při nákupech a prodejích zboží přes různé bazarové služby. Podělil se o rozhovor, který vedl s jedním podvodníkem. V závěru upozorňuje na databází podvodníků Podvod na bazaru.
Michal Strehovský na svých stránkách píše jak v C# vytvořit "bootovací hru" pro Raspberry Pi, tj. hru, která nepotřebuje operační systém (bare-metal). Zdrojové kódy jsou na GitHubu.
Greg Kroah-Hartman vydal Linux 6.6.6 (LKML) aneb Linux s číslem šelmy. Řeší regresi ve Wi-Fi.
Debian 12.3 byl kvůli chybě v jádře 6.1.64-1 nakonec přeskočen. Vydán byl rovnou Debian 12.4.
Počítačové hře Doom je dnes 30 let. Vydána byla 10. prosince 1993. Zahrát si ji lze také na Internet Archive.
V srpnu společnost HashiCorp přelicencovala "své produkty" Terraform, Packer, Vault, Boundary, Consul, Nomad a Waypoint z MPL a Vagrant z MIT na BSL (Business Source License). V září byl představen svobodný a otevřený fork Terraformu s názvem OpenTofu. Na konferenci Open Source Summit Japan 2023 byl představen (YouTube) svobodný a otevřený fork Vaultu s názvem OpenBao (GitHub).
Na dnes plánované vydání Debianu 12.3 bylo posunuto. V jádře 6.1.64-1 v souborovém systému ext4 je chyba #1057843 vedoucí k možnému poškození dat.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Tak od ledna linuxové terminály, výchozí pozadí i celé desktopy v barvě "broskvového chmýří", v barvě "jejíž všeobjímající duch obohacuje mysl, tělo i srdce". Barvou roku 2024 je PANTONE 13-1023 Peach Fuzz.
fscanf(fr, "%s %s %s %s %s", &retezec1, &retezec2, &retezec3, &retezec4, &retezec5);Můj problém je, že já potřebuju, aby z každého řetězce bylo načteno pouze 5 prvních znaků. Pokud jich je náhodou víc potřebuju, aby byly za pátým znakem useknuty. Definoval jsem si tedy proměné retezec jako pole 5 charů. Žil jsem v domění, že funkce fscanf automaticky řetězec usekne, ale neděje se tak. Pokud je náhodou řetězec delší program spadne. Je to jednoúčelový program a moc programování nerozumím, proto teď nevím moc jak dál. Dá se nějak funkce fscanf nastavit, aby z každého řetězce přečetla pouze prvních pět znaků do první proměné - poté přeskočila na další řetězec a načetla opět prvních 5 znaků do další proměné a tak dále? Předem děkuju za radu.
Řešení dotazu:
#include <stdio.h> #include <string.h> #define STR_MAX 32 #define STR_SIZE 5 #define TO_STR_SIZE "5" #define WORDS_IN_ROW 5 int main(int argc, char *argv[]) { FILE *f; f=fopen("file.txt", "r"); if (f != NULL) { char str[WORDS_IN_ROW][STR_SIZE+1]; int i; for (i=0;i<WORDS_IN_ROW;i++) { fscanf(f, "%" TO_STR_SIZE "s", &str[i]); str[i][STR_SIZE]='\0'; if (i<WORDS_IN_ROW-1) { char c; if ((c=fgetc(f)) != ' ') { char tmp[STR_MAX]; fscanf(f, "%s ", &tmp); } else { ungetc(c, f); } } } for (i=0;i<WORDS_IN_ROW;i++) { printf("%d: %s\n", i, str[i]); } fclose(f); } return 0; }
fscanf(fr,"%5c", &retezec);? NN
char retezec1[MAX_LEN], ..., retezec5[MAX_LEN]; fscanf(fr, "%s %s %s %s %s", retezec1, ..., retezec5); retezec1[5] = ... = retezec5[5] = '\0';C uz jsem dlouho neuzival, ale maji tam skutecne byt ty &?
if (strlen(s) > 5) s[5] = '\0';A nezapomenout pak uvolnit pomocí free().
Tiskni
Sdílej: