Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Berkeley Humanoid Lite (Onshape, GitHub) je open source humanoidní robot. V amerických cenách jej lze sestavit do 5000 dolarů.
Dobrý den,
mám script v Perlu, který komunikuje po síti s jinám zařízením, době jeho bětu je asi 10s poté se ukončí, tento script je volán externě z jiného programu (proprietárního), problém nástava v případě kdy proprietární program volá tento script více násobně a cílové zařízení na to nění upůsobené.
Napadlo mě tedy rozdělit Perl script na dvě části, jeden bude zapisovat do určeného adresaře soubory s obsahem požadavku, tento bude volán z proprietárního programu a druhý bude v cronu spoušten v minutových intervalech se dívat do tohoto adresaře načitat postupně požadavky, vyřizovat a následně mazat tyto soubory.
Mám obavy, že bude docházet k problémům v podobě kdy se pustí cron začne načítat a zpracovávat soubory v adrešaří v tu chvíli se mu tak objevý nový soubor ve kterém bude např. jen polovina požadavku, protože se druhá část nestačila ještě zapsat.
Bude k tomu docházet nebo je zapsaní nějaka atomická operace v Linuxu a dokud v perl scriptu něudělám "close" descriptoru tak to prostě na disku nebude uloženo?
Jde mi vlastně o výtvoření jednoduché fronty požadavků, možná existuje lepší řešení, se soubory mi to přišlo takové přímočaré až na tuto obavu.
Děkuji za radu. Franta
Řešení dotazu:
Tiskni
Sdílej: