Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Řešení dotazu:
.křivej_nadpis { display: block; padding: 0; width: šířka obrázku; height: výška obrázku; background: barva top left no-repeat url(obrázek); }
<h2 class="křivej_nadpis">nadpis <div class="ramecek levy"></div> <div class="ramecek pravy"></div> <div class="ramecek horni"></div> <div class="ramecek spodni"></div> </h2>CSS:
.křivej_nadpis { display: block; padding: A B C D; position: relative; background: libovolné pozadí nadpisu; } .křivej_nadpis .ramecek { position: absolute; padding: 0px; margin: 0px; background; transparent top left; } .křivej_nadpis .ramecek.horni { /* žádná mezera před 3. tečkou */ top: 0px; left: 0px; width: 100%; height: A; background-image: url(horní okraj obrázku); z-index: dle potřeby a obrázků; } .křivej_nadpis .ramecek.pravy { top: 0px; right: 0px; width: B; height: 100%; background-image: url(pravý okraj obrázku); z-index: dle potřeby a obrázků; } .křivej_nadpis .ramecek.spodni { bottom: 0px; left: 0px; width: 100%; height: C; background-image: url(spodní okraj obrázku); z-index: dle potřeby a obrázků; } .křivej_nadpis .ramecek.levy { top: 0px; left: 0px; width: D; height: 100%; background-image: url(levý okraj obrázku); z-index: dle potřeby a obrázků; }V podstatě je to velmi jednoduché. Do nadpisu jsou přidané čtyři divy, které jsou prázdné a absolutně pozicované vrámci stylovaného nadpisu. Každý z těch čtyř divů překryje jednu hranu nadpisu a přilehlé rohy. Padding nadpisu se pak postará o to, aby obsah nebyl překrytý. Jediné co, tak to potřebuje jednobarevné okolní pozadí.
<h2 class="křivej_nadpis"> <div class="ramecek levy"> <div class="ramecek pravy"> <div class="ramecek horni"> <div class="ramecek spodni"> nadpis </div> </div> </div> </div> </h2>V CSS je pak jen potřeba nastavit vhodný padding a obrázek na pozadí.
.křivej_nadpis { padding: 0px; background: transparent; position: relative; /* aby margin sousedů nekecal do umístění obsahu */ } .křivej_nadpis .ramecek { display: block; padding: 0px; margin: 0px; background: transparent; } .křivej_nadpis .ramecek.horni { padding-top: A; background: transparent top center no-repeat url(horní okraj); } .křivej_nadpis .ramecek.pravy { padding-right: B; background: transparent center right no-repeat url(pravý okraj); } .křivej_nadpis .ramecek.spodni { padding-bottom: C; background: transparent bottom center no-repeat url(spodní okraj); } .křivej_nadpis .ramecek.levy { padding-left: D; background: transparent center left no-repeat url(levý okraj); }Je to bezproblémová technika a lze vykouzlit i skutečně průhledné okraje. Na druhou stranu je trošku těžší umístit jednotlivá pozadí do jednoho obrázku, aby se ušetřily HTTP requesty.
Tiskni
Sdílej: