Společnost OpenAI rozšířila své API o nové audio modely. Nový model pro převod textu na řeč (text-to-speech model) lze bez přihlašování vyzkoušet na stránce OpenAI.fm.
Příspěvek Bezpečnost paměti pro webové fonty na blogu Chrome pro vývojáře rozebírá, proč se pro zpracování webových fontů v Chrome místo FreeType nově používá v Rustu napsaná Skrifa z Fontations.
V pátek 21. a v sobotu 22. března proběhnou Arduino Days 2025, tj. každoroční „narozeninová oslava“ platformy Arduino. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je bude možné na YouTube. Zúčastnit se lze i lokálních akcí. V sobotu v Praze na Matfyzu.
Komunitná konferencia Bratislava OpenCamp, ktorá sa uskutoční už o tri týždne 5. 4. 2025 na FIIT STU pozná svoj program – návštevníkom ponúkne 3 paralelné behy prednášok a workshopov na rôzne témy týkajúce sa otvoreného softvéru či otvorených technológií.
Časopis MagPi od nakladatelství Raspberry Pi se s číslem 151 přejmenoval na Raspberry Pi Official Magazine. I pod novým názvem zůstává nadále ve formátu pdf zdarma ke čtení.
Japonská SoftBank Group kupuje firmu Ampere Computing za 6,5 miliardy dolarů. Ampere Computing vyrábí 32-128jádrové procesory Ampere Altra a 192jádrové procesory AmpereOne.
Byla vydána (𝕏) nová verze 2025.1a linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení na blogu.
Po půl roce vývoje od vydání verze 47 bylo vydáno GNOME 48 s kódovým názvem Bengaluru. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře. Vypíchnout lze počáteční podporu HDR, nová výchozí písma Adwaita Sans a Adwaita Mono, přehrávač zvukových souborů Decibely, Pohodu v Nastavení (Digital Wellbeing), …
Engineering Open House v Red Hatu v Brně proběhne v pondělí 31. března [Facebook].
Byla vydána nová stabilní verze 7.2 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 134. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
global $moje_prom;
ale mimo ji nevidím a var_dup() vrací NULL;
Příklad: function test(){ if($foo){ # kod if($foo){ # kod }else{ $moje_prom = true; } }else{ # kod } }Děkuji za pomoc
global $moje_prom
při správném použití normálně funguje, ale stejně je tento přístup nějaký divný. Normálně totiž nikdo obsah proměnné z nějaké funkce nepotřebuje.
Použij raději objekty, tam to jde poměrně jednoduše a elegantně, pokud tu proměnnou označíš jako public
.
global $moje_prom
funguje obráceně, než je asi myšleno $moje_prom = false; function test(){ global $moje_prom; if(true){ if(false){ }else{ $moje_prom = true; //toto není lokální proměnná, ale zpřístupněná globální } }else{ } } //tady $moje_prom dostupná, bo je definována ve vnějším contextu, a fce test() s ní jen manipuluje var_dump($moje_prom); test(); var_dump($moje_prom);Ale jinak ano s
global
bych šetřil, až bych na to zapomněl $moje_prom = false; function test(&$moje_prom){ if(true){ if(false){ }else{ $moje_prom = true; } }else{ } } var_dump($moje_prom); test($moje_prom); var_dump($moje_prom);…ale objektový model by mi byl bližší…
$moje_prom
je definována v bloku else
a mimo funkci, nebo ani ve vlastní fci, pokud se tento blok else
neprovede, neexistuje. (nebo přesněji, není dostupná a nemusí ani existovat…).function test(&$moje_prom) { ... $moje_prom = true; ... return 'blabla'; } $moje_prom = false; test($moje_prom);
Ja se vyhybam jak globalnim promennym tak taky predavani promennych referenci ze stejnych duvodu jak ty.Představ si, že máš gigabajtová data a potřebuješ v nich něco změnit. Opravdu je chceš předávat hodnotou?
class Test { var $moje_prom = false; function doTest() { if (foo()) { $this->moje_prom = true; } } } $t = new Test; $t->doTest(); if ($t->moje_prom) { // ... }A pokud ukecanost vadí, lze si pro pohodlnější používání vyrobit magickou satickou metodu, která vyrobí objekt s výsledky testu:
class Test { // ... static function __callStatic() { $t = new self(); $t->doTest(); return $t; } } $t = Test(); if ($t->moje_prom) { // ... }
Tiskni
Sdílej: