git.kernel.org je nově oficiálně také v tmavém vzhledu.
Richard Hughes na svém blogu oznámil, že počet aktualizací firmwarů pomocí služby LVFS (Linux Vendor Firmware Service) přesáhl 100 milionů. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů nebo zapojených výrobců na stránkách LVFS.
Byla vydána nová stabilní verze 3.19.0, tj. první z nové řady 3.19, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Z novinek lze vypíchnou podporu Raspberry Pi 5.
Altap Salamander (Wikipedie), dvoupanelový správce souborů pro Windows, byl uvolněn jako open source pod názvem Open Salamander. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv2.
Společnost JetBrains představila (YouTube) svou umělou inteligenci JetBrains AI a nástroj AI Assistant v IDE.
Byla vydána nová verze 255 správce systému a služeb systemd (GitHub, NEWS). Z novinek lze vypíchnout například novou službu systemd-bsod.service.
Google představil Gemini, svůj největší a nejschopnější model umělé inteligence.
openSUSE komunita vybírá nová loga. Jedním z cílů je odlišit se od SUSE. Aktuálně probíhá hlasování o logu openSUSE a čtyř distribucí Tumbleweed, Leap, Slowroll a Kalpa.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2023-12-05. Přehled novinek v příspěvku na blogu a poznámkách k vydání. Nově jej lze používat také s tmavým tématem.
Dnes je to 10 let, co byla vytvořena decentralizovaná kryptoměna Dogecoin. Autoři Billy Markus a Jackson Palmer ji původně zamýšleli jako vtip. Znakem kryptoměny je pes Shiba-Inu známý z internetových memů.
*** <-> *** --- *** nebo : <->Tyto obrazky se ukladaji do kruhoveho spojoveho seznamu, ktery mam uz vytvoreny. Otazka zni, jak nejjednodusseji naiplementovat "objekt" obrazku? Napadaji me dve moznosti, jak nejlepe nacist a hlavne VYPSAT obrazek: 1) dvourozmerne mallocovane pole. 2) jednosmerny linearni seznam. Obe moznosti budou v sobe mit hodne mallocu, rad bych to mel podle zasady KISS a premyslim, zda by to neslo udelat jeste jinak. P.S.: o nedynamicky alokovanem stacku ani neuvazuju :)
Řešení dotazu:
scanf
je na tohle úplně k ničemu. Osobně doporučuju jít buď nízkoúrovňovou (POSIX) cestou přes read
, nebo vysokoúrovňovou cestou přes nějakou knihovnu, která obsahuje funkci na načtení celého souboru (to by měla zvládat třeba glib.
char *buffer; if (fscanf(stdin, "%a[^\n]", buffer) == 1) { /* read ok */ }Tohle načte z stdin vše až po '\n', ale je to nestandardní rozšíření GNU C knihovny.
Napsat to správně s nízkoúrovňovým read není zrovna triviální záležitost Je tam hodně skrytých zádrhelů.Například?
GNU scanf v tomto případě může být užitečné:Mýlíš se. V tomto případě je
scanf
kanónem na vrabce, který dělá úplně zbytečné věci. Pozři manuálovou stránku funkce fgets
, která je k tomu, co píšeš narozdíl od scanf určená.
typedef struct _node { struct _node* pNext; char array[32]; int len; } Node; int main() { char name[32]; Node *head = NULL; int len; while(1){ gets(name); len = strlen(name); if (len == 0) break; else{ // dynamic allocation of single structure (heap) Node* newNode = malloc(sizeof(Node)); strcpy(newNode->array, name); newNode->len = strlen(name); newNode->pNext = NULL; //newNode->pPrev = NULL; if(head == NULL) { head = newNode; continue; } Node* pNode = head; while(pNode->pNext != NULL){ pNode = pNode->pNext; } pNode->pNext = newNode; } } Node* pNode = head; // Print while(pNode != NULL) { printf("%s\n", pNode->array); pNode = pNode->pNext; } // Free pNode = head; Node* pNextNode; while(pNode != NULL) { pNextNode = pNode->pNext; free(pNode); pNode = pNextNode; } return 0; }
RETURN VALUE gets() and fgets() return s on success, and NULL on error or when end of file occurs while no characters have been read.Není třeba dělat strlen():
while((fgets(...)) != NULL) { ... }Zbytečně to kopíruješ ještě jednou po načtení. Proč to nenačteš přímo tam, kde to chceš mít? Nekontroluješ úspěšnost malloc(). Při nedostatku paměti ti to pochybně zhučí.
int main(void) { char *buffer; if ((buffer = (char *) malloc (32 * sizeof(char))) == NULL){ printf("Neni volne misto\n"); } else{ while (fgets(buffer, 32 , stdin) != NULL ) { } fputs(buffer, stdout); } return 0; }
char *paty_radek = buffer[offset[5]];
int main(void) { char **jmeno = (char **) malloc ((MAX) * sizeof(char*)) ; // char **seznam; int i = 1; char name[32]; //char *obr; int size; int len; int j; int pom = 0; do { jmeno[i] = (char *) malloc (32 * sizeof(char)); //scanf("%s", name); gets(name); len = strlen(jmeno[i]); i++; pom++; }while (len != 0 ); for(j = 1 ; j <= i; j++){ printf("%s\n", jmeno[j]); } if (jmeno){ for (i=0; i < i; i++){ free(jmeno[i]); jmeno[i]= NULL; } free(jmeno); jmeno = NULL; } return 0; }
indent -kr -i8 -l120 -sobKdyž už píšeš jak prase, tak to aspoň urovnej před zveřejněním.
int main() { char mystring [32]; char buffer[1024]; while(fgets(mystring, 32, stdin) != NULL ){ strcat(buffer, mystring); } puts(buffer); return 0; }
fgets ukoncuje EOFV dokumentaci se píše něco jiného.
Ok, takze novy radek nebo EOF. Proc se tedy muj cyklus po nevlozeni znaku a odentrovani neukonci?Protože dokumentace popisuje, kdy se ukončí funkce fgets, ne kdy se ukončí cyklus. Ona to totiž není dokumentace k tvému kódu, ale dokumentace k té funkci.
Ano, chapu. No... a nejaky konkretni napad jak v mem kodu otestovat nacteni prazdneho radku?Přímo v načtených datech.
zatim me tady bylo vicemene nadavanoNa tohle si dávej pozor, občas si lidi tady takto stěžují a myslí to doslova.
ale potreboval bych nejaky konstruktivni hint :)fgets, pokud nevrátí NULL, načte do bufferu právě jeden řádek zakončený LF (newline, 0x0a). Nebo poslední řádek nezakončený LF (pokud LF chybí), ale to u korektního vstupu neřešíš. A ty máš k dispozici pointer na paměť, kam to fgets načítá. Takže po načtení řádku máš pointer na paměť, která po řadě obsahuje dva bajty LF a NUL (0x0a, 0x00). Buď můžeš testovat, že pointer ukazuje na LF, nebo že pointer+1 ukazuje na NUL, nebo že délka řetězce je 1. První mi přijde nejjednodušší a nejrobustnější.
if (mystring[0] == '\n')
break;
A problem solved :)
Bez zbytecnych mallocu.. vse nahrat do bufferu jako jeden radek.Tak otázka je, kde chceš na ty data získat paměť a kolik. Pokud nevíš při psaní, jak velká data budou (což obvykle nevíš), je potřeba mallocem za běhu získat správný kus paměti. Pokud navíc při prvotní alokaci stále neznáš velikost, je potřeba realokovat. Takže bych volání malloc až tak nezatracoval :). Ale jinak gratuluju.
Druhou možností je použít jednorozměrný buffer a seznam offsetů, kde začínají nové řádky (pokud je potřebuješ). Prostě číst, jak ti to přijde, neřešit konce řádek a nacpat to do jednoho stringu. Pokud ti přijde '\n', tak si můžeš poznamenat do druhého pole jeho pozici + 1 a na jeho místo uložit '\0'. Takže když pak budeš chtít 5. řádek, uděláš: char *paty_radek = buffer[offset[5]];fce puts() mi vytiskne celu buffe zaraz. ja potrebuju tisknou radek po radku.
Jake read a write?Posixové funkce pro vstup a výstup. Najdeš v posixovém a linuxovém manuálu...
$ man 3 read $ man 2 read $ man 3 write $ man 2 write
tak pro C nenachazim (www.cplusplus.com)...Njn, na tohle to asi nebude dobrý zdroj.
Noa kdyz si kazdy obrazek nactu do bufferu, pole, ktere je prvkem seznamu, tak abych je mohl zobrazit vedle sebe, potrebuju je nejak vukreslit vedle sebe. pokud si je vytisknu standardne jako prvky seznamu, tak se mi zobrazi pod sebe.To pak jo. No hele, kdybych to chtěl mít efektivní, nejspíš použiju POSIX funkce. Kdybych to chtěl mít ANSI, tak se zase nebudu bát v cyklu použít getc/getchar a putc/putchar a nesrat se s tím.
http://cecko.eu/_media/public/pictgallery_2012_navod.png
Tiskni
Sdílej: