Provoz Mozilla.social, tj. instance Mastodonu provozované Mozillou, bude 17. prosince 2024 ukončen.
Byla vydána nová major verze 6 programovacího jazyka Swift (Wikipedie). Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Ke stažení jsou oficiální binární balíčky pro Ubuntu 20.04, Ubuntu 22.04, Ubuntu 24.04, Debian 12, Fedora 39, Amazon Linux 2 a Red Hat Universal Base Image 9.
Exploze osobních komunikačních zařízení v Libanonu zabily osm lidí, přibližně 2750 lidí je zraněno. Zhruba 200 jich je v kritickém stavu.
Byla vydána Java 23 / JDK 23. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 12. Nová Java / JDK vychází každých 6 měsíců. LTS verze jsou 8, 11, 17 a 21 a bude 25.
Byla vydána betaverze Fedora Linuxu 41, tj. poslední zastávka před vydáním finální verze, která je naplánována na úterý 22. října. Z novinek (ChangeSet) lze vypíchnout Valkey místo nesvobodného Redisu, konec Pythonu 2, instalace proprietárních ovladačů Nvidia s podporou Secure Boot, DNF 5, RPM 4.20, KDE Plasma Mobile Spin, LXQt 2.0, …
Digitální a informační agentura (DIA) přebírá od 1. listopadu správu Registru obyvatel a Registru osob. Převodem pokračuje postupné soustřeďování sdílených informačních systémů státu pod DIA (𝕏).
Společnost Apple vydala nové verze operačních systémů pro svá zařízení: macOS 15 Sequoia, iPadOS 18, tvOS 18, visionOS 2, watchOS 11 a iOS 18.
Konsorcium Linux Foundation představilo svůj nejnovější projekt s názvem OpenSearch Software Foundation zastřešující další vývoj OpenSearch a OpenSearch Dashboards. OpenSearch je forkem vyhledávače Elasticsearch a OpenSearch Dashboards je forkem souvisejícího nástroje pro vizualizaci dat Kibana. V roce 2021 přešly projekty Elasticsearch a Kibana z licence Apache 2.0 na duální licencování pod Server Side Public License (SSPL) a
… více »Valkey, tj. svobodný fork již nesvobodného Redisu, byl vydán v první major verzi 8.0.0 (GitHub). Ve čtvrtek proběhne ve Vídni Valkey Developer Day.
TamaGo je open source framework pro programování ARM a RISC-V systémů na čipu (SoC) v programovacím jazyce Go. Prezentace projektu z OSFC (Open Source Firmware Conference) v pdf na GitHubu.
array(8) { [0]=> NULL [1]=> NULL [2]=> string(4) "last" [3]=> NULL [4]=> NULL [5]=> NULL [6]=> string(5) "first" [7]=> string(4) "spam" }
count(array_filter($arr))==0
(in_array('first', $array) ? 'string existuje' : '')i tohle
(array_search('first', $array) ? 'string existuje' : '')leč bez výsledku Neporadíte mi prosím ještě? Díky moc PS pokud bych chtěl používat tyto zkrácené podmínky, musím vždy použít zápis z dvoutečkou (jako else), jinak to háže chybu, je to normální nebo dělám něco špatně? Děkuji
array_map()
, array_filter()
a array_reduce()
jsou tři velmi užitečné funkce, každá funguje jinak.
Když se podíváš do manuálu, tak by funkce in_array()
a array_search()
měly normálně fungovat. Ovšem netuším, proč máš kolem těch výrazů závorky. Snad to v této podobě nedáváš do podmínky?
Ternární operátor není zkrácená podmínka a redukovat ho nelze. Nebyl by pak ternární.
Když se podíváš do manuálu, tak by funkceAno, dávám to do podmínky, tím jsem právě myslel "zkrácenou podmínku", patrně se to jmenuje jinak. Tohle je tedy špatný zápis?in_array()
aarray_search()
měly normálně fungovat. Ovšem netuším, proč máš kolem těch výrazů závorky. Snad to v této podobě nedáváš do podmínky?
echo '<td'.(in_array('first', $array) ? ' class="error"' : ' class="normal"').'>Zadejte jméno</td>';
in_array('first', $first)
je vhodnější než array_search('first', $first)
. V tomto případě, je to čitelnější. Navíc je třeba si uvědomit, že in_array
vrací TRUE nebo FALSE zatímco array_search
vrací klíč.
$array = array(0=>'first', 1=>'last'); // vypise JE in_array('first', $array) ? echo "JE" : echo "NENI"; // vypise NENI protoze funkce array_search vraci 0, ktera je // prevedena na FALSE array_search('first', $array) ? echo "JE" : echo "NENI"; // spravne by to bylo takto, nicmene in_array je IMHO jednodusi // a citelnejsi a proto je v tomto pripade lepsi (array_search('first', $array)!==FALSE) ? echo "JE" : echo "NENI";
echo in_array('first', $array)?"JE":"NENI";
$x = $y ? $y : 'vychozi'; $x = $y ?: 'vychozi'
$array = array( NULL, NULL, "last", NULL, NULL, NULL, "first", "spam", ); $has_null = false; foreach ($array as $a) { if ($a === null) { $has_null = true; break; } } if ($has_null) { echo "Je tam null.\n"; } else { echo "Neni tam null.\n"; }Elegantněji s pomocí array_reduce (PHP 5.3+):
$has_null = array_reduce($array, function($has_null, $a) { return $has_null || $a === null; }, false);Trochu jinak s pomocí array_map a count:
$has_null = count(array_filter($array, function($a) { return $a === null; })) > 0;Asi nejjednodužší:
$has_null = in_array(null, $array, true);Všimni si použití === namísto ==. To aby jsi rozlišil null od 0, '0' a false (viz http://www.php.net/manual/en/language.operators.comparison.php).
Tiskni Sdílej: