Ve svém článku Getting Forked by Microsoft popisuje autor programu Spegel svoji nepříjemnou zkušenost s firmou Microsoft. Firma ho kontaktovala a zpočátku to vypadalo, že by mohlo jít o oboustranně prospěšnou spolupráci, autor tedy ochotně odpovídal na jejich otázky ohledně architektury programu a pomáhal jim ho zprovoznit. Následně komunikace ze strany Microsoftu utichla. Autor předpokládal, že zřejmě došlo ke změně priorit a firma
… více »Společnost Notion Labs stojící za softwarovou platformou pro spolupráci Notion (Wikipedia) oficiálně představila (YouTube) poštovního klienta Notion Mail. Aktuálně funguje pouze nad Gmailem.
Byla vydána nová verze 9.12 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Ubuntu 25.10 bude (𝕏) Questing Quokka (pátrající klokan quokka).
Ubisoft uvolnil zdrojové kódy softwaru Chroma pro simulaci barvosleposti pro vývojáře počítačových her. K dispozici jsou na GitHubu pod licencí Apache 2.0.
Defold (Wikipedie) je multiplatformní herní engine. Nejnovější verze je 1.10.0. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Licence vychází z licence Apache 2.0.
Správa služeb hlavního města Prahy se potýká s následky kyberútoku. Hackerská skupina začala zveřejňovat na internetu některé z ukradených materiálů a vyzvala organizaci k vyjednávání. Ta zatím podrobnosti k případu sdělovat nechce. Případem se zabývá policie i Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).
OCCT je oficiálně k dispozici na Linuxu (YouTube). Jedná se o proprietární software pro zátěžové testování a monitorování hardwaru.
Společnost OpenAI představila AI modely o3 a o4-mini (𝕏).
mkbundle
umí k aplikaci přibalit vybrané assembly nebo celé běhové prostředí Mono. Podrobnosti viz Running Mono Applications.
Žádná kompilace do C se neprovádí. Existuje však projekt CrossNet, který překládá IL kód do C++. Jako GC tam funguje klasický mark & sweep.
Leda že by výsledný kód volal nějaká systémová volání v tomto smyslu ale to se mi nezdá.Nerozumím, co tím myslíte. GC musí hlavně vědět, co jsou ukazatele, aby neuklízel objekty, které jsou přístupné.
[libor@fedora-notebook Debug]$ mkbundle ./pracovni_kalendar_aplikace.exe OS is: Linux Sources: 1 Auto-dependencies: False embedding: /home/libor/Projects/pracovni_kalendar/pracovni_kalendar_aplikace/bin/Debug/pracovni_kalendar_aplikace.exe Compiling: as -o temp.o temp.s cc -ggdb -o a.out -Wall temp.c `pkg-config --cflags --libs mono-2` temp.o Donevoláním jsem měl na mysli zda není v systému popř. přímo v jádře nějaká rutina podobná GC kterou by výsledný program pokud by byl v c volal.
mkbundle
vytvoří dva soubory temp.s
a temp.c
, ty pak přeloží a slinkuje. Soubor temp.s
obsahuje assembly – jejich data (pokud jste mkbundle
volal s volbou -z
, data každé assembly se napřed zkomprimují a teprve poté uloží do souboru temp.s
).
Soubor temp.c
obsahuje funkci main
, informace o jednotlivých assembly a externí pole s daty jednotlivých assembly. main
se postará o inicializaci běhového prostředí a načte assembly. Data jednotlivých assembly se nedávají přímo do souboru temp.c
, protože některé verze GCC mají problémy s velkými poli. Soubory temp.c
i temp.s
si můžete prohlédnout, když mkbundle
spustíte s volbou --keeptemp
.
Tiskni
Sdílej: