Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Ahoj,
snazim se odeslat na ucet u seznam.cz html email s timto kodem:
<table class="prihlaska" width="100%">
<tr class="pozadi2">
<th colspan="3">TEXT1: <input type="checkbox" name="dite_2" onclick="displayRow('druhedite_rc');displayRow('druhedite_oddil');" disabled="disabled"></th>
</tr>
<tr class="pozadi" id="druhedite_rc"style="display:none;">
<th>Rodné číslo: </th>
<td colspan="2"><input type="text" name="rc2" value="" disabled="disabled"></td>
</tr>
<tr class="pozadi">
<td colspan="2"><input class="prihlaska" type="checkbox" name="prihlaska_oddil[]" id="prihlaska_18" value="18" disabled="disabled" onClick="count('18','pay');" checked>TEXT2</td>
<td>1700 <input type="hidden" id="cena_18" value="1700"></td>
</tr>
Na jine postaky (gmail, hotmail i na vlastni postfix) to prijde i se zobrazi v poradku, ale u seznam.cz se to zobrazi zmrsene, ba co hur - nektere veci uplne chybi. Pri zobrazeni zdrojoveho kodu stranky (seznam.cz neumoznuje zobrazit zdrojovy kod mailu) je videt toto:
<table width="100%">
<tbody>
<tr>
<th colspan="3">TEXT1: </th>
</tr>
<tr style="display:none;">
<th>Rodné číslo: </th>
<td colspan="2"></td>
</tr>
<tr>
<td colspan="2"></td>
<td>1700 </td>
</tr>
Nevite cim by to mohlo byt? Diky moc
P.S.: Nepotrebuji zachovat css, ale hlavni problem je, ze nejsou videt inputy a TEXT2
Řešení dotazu:
Myslíte, že je rozumné vkládat do vlastní webové „aplikace“ cizí kód? Není, protože je to bezpečnostní chyba. Proto Seznam kód filtruje (a možná že špatně).
Zkusil bych odeslat dokument jako přílohu (Content-Disposition: attachment). Pokud i takovou MIME část bude Seznam interpretovat namísto nabídnutí k uložení, pak máte smůlu.
Možná byste místo e-mailu měl HTML dát tam, kam patří – na web, a do e-mailu dát odkaz.
form
, input
apod.)input
, select
a form
) - za což se přimlouvám.asi zvolim moznost s URL odkazem, protoze prave "zaskrtavatka" jsou pro ten formular zasadní
input, select, form, javascrip
tam nemají v žádném případě co dělat, ty tam být nemohou být, jinak nikdy nevíte co z toho vyleze - já bych, kdybych dělal web-klienata rozhodně vyřízl celý formulář (tedy mezi <form>..</form>
).Zaplaceno: ANO
. apod.Content-Type: text/html; charset=utf-8jako hlavička emailu, se právě snažím neustále naznačit, že to není OK a pokud chcete poslat HTML mail musíte použít
Content-Type: multipart/alternative; …
pokud v prijemci zaznamenam @seznam.cz nebo @email.cz tak misto mailu odeslu URL.To je blbost, posílejte furt to stejné, to že jste se jukl na seznam a na google, nenznamená že jen na seznamu si to zobrazuje, jak nechcete. Ale rozhodně seznam to nemá „špatne“, vy posíláte špatný a potencionálně rizikový email.
Content-Type: multipart/alternative; boundary="==cosi36c82666703d46168d1b3f8ac4a836b5b583ee00" This is a multi-part message in MIME format. Toto je zpráva ve formátu MIME multi-part. --==cosi36c82666703d46168d1b3f8ac4a836b5b583ee00 Content-Type: text/plain; charset=UTF-8 Content-Transfer-Encoding: quoted-printable Textová varianta (kódovaná dle Content-Transfer-Encoding) --==cosi36c82666703d46168d1b3f8ac4a836b5b583ee00 Content-Type: text/html; charset=UTF-8 Content-Transfer-Encoding: quoted-printable <!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Strict//EN" "http://www.w3.org=/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd"> <html xmlns=3D"http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang=3D"cs" lang=3D"cs"> <head> <title></title> . HTML varianta (kódovaná dle Content-Transfer-Encoding) . </body> </html> --==cosi36c82666703d46168d1b3f8ac4a836b5b583ee00--A má to výhodu, že i bez podpory html si to kdokoliv přečte, dáte-li to tam hezky slušně 2× (text, hezky formátované html).
Tiskni
Sdílej: