Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Řešení dotazu:
Jenomze jak na to? Kdyz dam do googlu "navrh aplikace", tak je to same UML a podobne kanony na vrabce a ja si myslim, ze nic takoveho nepotrebuju.UML není žádný kanón na vrabce, diagramy (a obecně formalizovaná analýza) ti pomůžou i u malých aplikací. Udělej si případy užití (anglicky use case). Databázový model si překresli do diagramů, třeba zjistíš, že by šlo něco vylepšit – a bude se to hodit i časem jako „mapa databáze“. Komunikuj s uživateli – to potřebuješ už na ty případy užití (abys věděl, co se systémem budou dělat), projdi si s nimi jednotlivé scénáře, sepiš si, co kam zadávají. Nesnaž se to jen otrocky automatizovat, pokus se ty procesy vylepšit, vyhodit zbytečnosti, přidat kontroly, optimalizovat. Na základě toho si načmárej na papír jednotlivé obrazovky a pak je ještě jednou projdi s uživateli a nech si je odsouhlasit. Zkontroluj datový model, zda je všechno tak, jak sis původně myslel (např. kardinalita vazeb). Zamysli se i nad vývojem do budoucna – počítej s tím, že průběžně budou přicházet požadavky na změny, udělej systém a model alespoň trochu pružný.
Tiskni
Sdílej: