Byla vydána červnová aktualizace aneb verze 2023.06-1 linuxové distribuce OSMC (Open Source Media Center). Z novinek lze zdůraznit povýšení verze multimediálního centra Kodi na 20. Na léto je plánováno představení nového vlajkového zařízení Vero, jež nahradí Vero 4K +.
Už zítra 7. června od 17 hodin proběhne SUSE Czech Open House 2023 aneb den otevřených dveří pražské pobočky SUSE. Těšit se lze na komentovanou prohlídku nebo přednášku o spotřebě procesorů.
Na vývojářské konferenci Applu WWDC23 byla představena řada novinek (cz): brýle Apple Vision Pro, MacBook Air 15” s čipem M2, Mac Studio s čipem M2 Max nebo M2 Ultra, Mac Pro s čipem M2 Ultra, iOS 17, iPadOS 17, macOS Sonoma, watchOS 10, …
Chystá se poslední jarní Virtuální Bastlírna. Nachystejte si ledové kávy, mojita a vodní chladiče a pojďte se se strahovskými bastlíři pobavit o technice a bastlení! Ptáte se, co mají bastlíři za novinky? Například se ukázalo, že OLED s SSD1306 ve skutečnosti nejsou nutně jen černobílé. Vyšla také nová verze KiCADu včetně betaverze pluginu pro tvorbu databázových knihoven pro KiCAD v InvenTree a na internetu se objevil USB
… více »6. červen je dnem za skutečný internet (neboli Světový den IPv6). Již tradiční příležitost urgovat svého ISP, kdy zavede do sítě IPv6, ale také příležitost šířit osvětu i mezi netechnické uživatele. V současnosti má IPv6 v ČR jen cca 20 % uživatelů (podle statistik společností Akamai a Google).
Festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí Maker Faire Prague 2023 proběhne o víkendu 10. a 11. června na Výstavišti Praha.
Byla vydána verze 8.18 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Projekty Blink a Blinkenlights dospěly do verze 1.0. Jedná se o x86-64-linux emulátor a jeho TUI nadstavbu sloužící jako debugger. Blink je v porovnání s qemu-x86_64 menší a rychlejší.
Bylo potvrzeno, že Debian 12 s kódovým jménem Bookworm vyjde v tuto sobotu 10. června.
Byla vydána nová verze 2023.2 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení. Zdůraznit lze předpřipravené obrazy pro Hyper-V nebo to, že ve výchozím prostředí Xfce bylo PulseAudio nahrazeno multimediálním serverem PipeWire.
Ahoj,
mám problém se signály a sloty. Mám vytvořené dvě třídy ve dvou vláknech (pomocí Thread run). V jednom vláknu získávám data a po zpracování se je snažím předat druhému vláknu pomocí signálu a slotu. Pro data mám vytvořenou vlastní strukturu.
Vše se zdá, že funguje (žádné hlášení při kompilaci). Při spuštění se data opravdu přesouvají z jednoho vlákna do druhého. ALE při zrušení aplikace(třídy A) vypíše QT následující hlášku:
Qt has caught an exception thrown from an event handler. Throwing exceptions from an event handler is not supported in Qt. You must reimplement QApplication notify() and catch all exceptions there.
(po reimplementaci notify jsem obdrzel stejnou hlasku).
Díky za každou odpověd!!!
Přidávám dulezite casti kodu:
class Global{
typedef struct mStruct{
int promenna;
int promenna2;
}mStruct;
};
Q_DECLARE_METATYPE(GFunction::mStruct)
class B{
signal:
mSignal(Global::mStruct);
};
class A:QThread{
~A{
this->terminate();
QThread::wait() ;
}
void run(){
B b;
qRegisterMetaType<Global::mStruct> ("Global::mStruct");
connect(&b,SIGNAL(mSignal(Global::mStruct)),this,SLOT(mSlot(Global::mStruct)));
exec();
}
slot:
mSlot(Global::mStruct){}
};
Tak jsem zjistil,
že tu varovnou hlášku způsobuje pravděpodobně exec(), ale nevím co místo něj použít, možná eventloop???
Tak po dlouhém hledání a zkoušení různých věcí jsem zjistil, že problém dělá ukončování vlákna.
Je nutné použít this->quit(); potom uz hláška nevyskočí a vše je korektní.
Z toho kódu co je přiložený není úplně zřejmé, jakým způsobem máš obě třídy vytvořené, ale s největší pravděpodobností vůbec nemusíš ve třídě A dědit QThread. Někdy v Qt4.4 se totiž změnil způsob práce s QThread a nyní je to spíš interface, pomocí kterého se s vlákny manipuluje.
Dokumentace bohužel tuhle "malou" změnu nějak nereflektuje a neobsahuje korektní příklad použití.
Jak správně použít QThread je třeba tady.
Tiskni
Sdílej: