Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Řešení dotazu:
?>
, aby do výstupu nevlezl náhodou nějaký zbytečný prázdný řádek na konci souboru.
Jen tak pro úplnost: Je vhodné vynechávat poslední uzavírací ?>
, aby do výstupu nevlezl náhodou nějaký zbytečný prázdný řádek na konci souboru.
Co to ? To nedává smysl...
<?php 10 include("config.php"); 20 include("knihovna.php"); 30 include("nette.php"); 40 50 header('Content-Type: text/html; charset=utf-8'); 60 70 vypiš_hlavičku(); 80 vypiš_články(); 90 vypiš_patičku(); ?>Pokud ty includované soubory obsahovaly na konci nový řádek, zahlásí to chybu (Headers already sent!) na řádku 50, protože to poslalo nový řádek ještě před hlavičkami.
<div><?php echo $var; ?></div>takto?
<div><?php echo $var;</div>
<?php echo "<div>$var</div>";Do PHP však už nedávám ani kousek HTML, ani jednu HTML značku. Vše mám ve výstupní šabloně.
<li>{POLOZKA}</li>
a potom to celé zasadíš do ďalšej šablóny kde je <ul>{POLOZKY}</ul>
. Tzn. máš 2 súbory so šablónami, kde je len HTML a potom jeden súbor kde je len PHP, ktorý to dá dohromady cez foreach.
$odkazy
:
<?php $doc = new DOMDocument(); $menu = $doc->createElement('menu'); $odkazy = array( array("První položka", "http://prvni"), array("Druhá položka", "http://druhy"), array("Třetí položka", "http://treti"), ); foreach ($odkazy as $odkaz) { $item = $doc->createElement('item', $odkaz[0]); $item->setAttribute('href', $odkaz[1]); $menu->appendChild($item); } $doc->appendChild($menu); $sablona = new DOMDocument(); $sablona->load('menu.xsl'); $xsl = new XSLTProcessor(); $xsl->importStyleSheet($sablona); echo $xsl->transformToXML($doc);Trasformaci DOMu na webstránku už dělá šablona. Možná to vypadá složitě, ale když je to správně zapouzdřené ve vieweru, tak to vůbec složité není ani pro hodně komplexní stránku. Navíc je to velmi rychlé.
Tiskni
Sdílej: