Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek.
Baví vás bastlení, fyzika, IT a nebo prostě cokoliv technického? Proseděli jste celé Vánoce v záři obrazovky počítače a nebo jste o tom alespoň snili? Chcete se pochlubit technickými vánočními dárky? Pak doražte na Virtuální Bastlírnu - online pokec (nejen) techniků a bastlířů!
… více »Desktopové prostředí Enlightenment bylo vydáno ve verzi 0.27.0, provázejí ho knihovny EFL 1.28. Jde o převážně opravné vydání opět po roce.
Lazygit byl vydán ve verzi 0.45.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) nadstavbu nad gitem.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Byla vydána nová verze 2.48.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 93 vývojářů, z toho 35 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Byl vydán Debian 12.9, tj. devátá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Před dvanácti lety, ve svých šestadvaceti letech, navždy odešel Aaron Swartz, výjimečný americký hacker (programátor), spisovatel, archivář, politický organizátor a internetový aktivista. Aaron Swartz založil Demand Progress, spolupracoval na projektech Open Library, Internet Archive a Reddit. Ve svých čtrnácti se podílel na specifikaci RSS 1.0. Vytvořil webový framework web.py, pracoval na tor2web a rozšíření HTTPS Everywhere
… více »Byla vydána nová major verze 3.20.0 grafického vývojového prostředí a platformy Gambas (Wikipedie) založené na interpretru programovacího jazyka Basic s rozšířením o objektově orientované programování. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitLabu.
Na Kickstarteru byla spuštěna plánovaná kampaň na open source modulární přenosné mini počítače Pilet 5 a Pilet 7 postavené na Raspberry Pi 5. Jejich cena je 215 a 202 amerických dolarů.
Řešení dotazu:
?>
, aby do výstupu nevlezl náhodou nějaký zbytečný prázdný řádek na konci souboru.
Jen tak pro úplnost: Je vhodné vynechávat poslední uzavírací ?>
, aby do výstupu nevlezl náhodou nějaký zbytečný prázdný řádek na konci souboru.
Co to ? To nedává smysl...
<?php 10 include("config.php"); 20 include("knihovna.php"); 30 include("nette.php"); 40 50 header('Content-Type: text/html; charset=utf-8'); 60 70 vypiš_hlavičku(); 80 vypiš_články(); 90 vypiš_patičku(); ?>Pokud ty includované soubory obsahovaly na konci nový řádek, zahlásí to chybu (Headers already sent!) na řádku 50, protože to poslalo nový řádek ještě před hlavičkami.
<div><?php echo $var; ?></div>takto?
<div><?php echo $var;</div>
<?php echo "<div>$var</div>";Do PHP však už nedávám ani kousek HTML, ani jednu HTML značku. Vše mám ve výstupní šabloně.
<li>{POLOZKA}</li>
a potom to celé zasadíš do ďalšej šablóny kde je <ul>{POLOZKY}</ul>
. Tzn. máš 2 súbory so šablónami, kde je len HTML a potom jeden súbor kde je len PHP, ktorý to dá dohromady cez foreach.
$odkazy
:
<?php $doc = new DOMDocument(); $menu = $doc->createElement('menu'); $odkazy = array( array("První položka", "http://prvni"), array("Druhá položka", "http://druhy"), array("Třetí položka", "http://treti"), ); foreach ($odkazy as $odkaz) { $item = $doc->createElement('item', $odkaz[0]); $item->setAttribute('href', $odkaz[1]); $menu->appendChild($item); } $doc->appendChild($menu); $sablona = new DOMDocument(); $sablona->load('menu.xsl'); $xsl = new XSLTProcessor(); $xsl->importStyleSheet($sablona); echo $xsl->transformToXML($doc);Trasformaci DOMu na webstránku už dělá šablona. Možná to vypadá složitě, ale když je to správně zapouzdřené ve vieweru, tak to vůbec složité není ani pro hodně komplexní stránku. Navíc je to velmi rychlé.
Tiskni Sdílej: