Sound Open Firmware, projekt Linux Foundation, open source audio DSP firmware a SDK, byl vydán ve verzi 2.7.0. Z novinek lze vypíchnout podporu platformy AMD Van Gogh.
Richard Stallman v den oslav 40. výročí GNU oznámil, že má rakovinu (YouTube).
DIY trackball Ploopy má novou variantu Adept, na rozdíl od předchozích používá 44mm kouli, má symetrický tvar a šest tlačítek, snímač zůstává PMW-3360, novinkou je použití Raspberry Pi Pico, na kterém běží firmware QMK s podporou grafické konfigurační aplikace VIA. Předobjednávky jsou otevřeny za ceny 80-105 CAD.
Probíhá Meta Connect 2023. Společnost Meta představuje své novinky v oblasti AI a virtuální, smíšené a rozšířené reality. Představeny byly nové chytré brýle Ray-Ban | Meta a headset Meta Quest 3.
Eben Upton oficiálně představil (YouTube) nové Raspberry Pi 5 (YouTube). Je více než 2x výkonnější než jeho předchůdce, model 4B.
Byl vydán (YouTube) Counter-Strike 2. Nativně také pro Linux. Jedná se o největší technologický skok v historii této populární herní série.
Richard Stallman vystoupí v Praze s přednáškou Free Software And Your Freedom. V sobotu 30. září ve 14:30 na Pedagogické fakultě UK a v neděli 1. října v 18:00 hodin v rámci konference Hackers Congress Paralelní Polis.
Byla vydána verze 6 s kódovým název Faye linuxové distribuce LMDE (Linux Mint Debian Edition). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Linux Mint vychází z Ubuntu. LMDE je postaveno na Debianu.
Byly publikovány informace o novém bezpečnostním problému pojmenovaném GPU.zip (paper, GitHub). S vlastním logem. Jedná se o možný útok postranním kanálem na grafickou kartu (GPU). Proces může "krást pixely" jinému procesu.
Projekt GNU dnes slaví 40. výročí. Přesně před čtyřiceti lety, 27. září 1983, Richard Stallman oznámil, že se chystá napsat s Unixem kompatibilní operační systém GNU (Gnu's Not Unix). Hlavní oslava a setkání hackerů probíhá ve Švýcarsku ve městě Biel/Bienne. Na programu je také přednáška Richarda Stallmana.
class Common{ public function __construct(){ $this->data = 'A'; } public function getData(){ return $data; } } class SetOne extends Common{ protected $data; public function __construct(){ $this->data = 'B'; } } class SetTwo extends Common{ protected $data; public function __construct(){ $this->data .= 'C'; $obj = new SetOne(); } } class SetTree extends Common{ protected $data; public function __construct(){ $this->data .= 'D'; $obj = new SetTwo(); } } $obj = new SetTree(); echo $obj->getData(); // Požadovaný výsledek: ABCD
echo "ABCD";
$obj
jsou tři nezávislé různé proměnné, $this->data
jsou tři různé member properties (vlastnosti objektu) a máš tam tři různé instance objektů.
Doporučuju přečíst nějaký dobrý úvod do objektového programování, řekl bych, že v tom máš guláš. Popis v dokumentaci PHP je dobrý, ale předpokládá znalosti základních principů, takže ti asi pomůže až později. Zkus začít tímto (nečetl jsem to celé, ale vypadá to slibně).
public function getData(){
return $this->data;
}
public function __construct(){ parent::__construct(); ... }2. V konštruktore SetTwo a SetTree vytváraš lokálny objekt $obj, ktorý sa potom nikde nepoužije. Nájdi si na nete rozdiely medzi dedičnosťou a kompozíciou v OOP. Podľa toho potom zvoľ vhodný typ väzby medzi objektami. Keďže si napísal len abstraktný príklad, tak Ti pravdepodobne nikto nebude vedieť povedať ako by to malo byť správne. V tomto kontexte kód echo "ABCD" naozaj nie je vôbec horší než ostatné odpovede, pretože robí presne to čo si chcel.
class Parent{
protected $data; // Definujeme už v rodiči, ne v potomcích
public function __construct(){
$this->data = 'A';
}
public function getData(){
return $data;
}
}
class Child extends Parent{
public function __construct(){
parent::__construnct(); // Konstruktor rodiče potřeba volat explicitně
$this->data .= 'B';
}
}
$obj = new Child();
echo $obj->getData(); // Vypíše AB
Tiskni
Sdílej: