Už zítra 7. června od 17 hodin proběhne SUSE Czech Open House 2023 aneb den otevřených dveří pražské pobočky SUSE. Těšit se lze na komentovanou prohlídku nebo přednášku o spotřebě procesorů.
Na vývojářské konferenci Applu WWDC23 byla představena řada novinek (cz): brýle Apple Vision Pro, MacBook Air 15” s čipem M2, Mac Studio s čipem M2 Max nebo M2 Ultra, Mac Pro s čipem M2 Ultra, iOS 17, iPadOS 17, macOS Sonoma, watchOS 10, …
Chystá se poslední jarní Virtuální Bastlírna. Nachystejte si ledové kávy, mojita a vodní chladiče a pojďte se se strahovskými bastlíři pobavit o technice a bastlení! Ptáte se, co mají bastlíři za novinky? Například se ukázalo, že OLED s SSD1306 ve skutečnosti nejsou nutně jen černobílé. Vyšla také nová verze KiCADu včetně betaverze pluginu pro tvorbu databázových knihoven pro KiCAD v InvenTree a na internetu se objevil USB
… více »6. červen je dnem za skutečný internet (neboli Světový den IPv6). Již tradiční příležitost urgovat svého ISP, kdy zavede do sítě IPv6, ale také příležitost šířit osvětu i mezi netechnické uživatele. V současnosti má IPv6 v ČR jen cca 20 % uživatelů (podle statistik společností Akamai a Google).
Festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí Maker Faire Prague 2023 proběhne o víkendu 10. a 11. června na Výstavišti Praha.
Byla vydána verze 8.18 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Projekty Blink a Blinkenlights dospěly do verze 1.0. Jedná se o x86-64-linux emulátor a jeho TUI nadstavbu sloužící jako debugger. Blink je v porovnání s qemu-x86_64 menší a rychlejší.
Bylo potvrzeno, že Debian 12 s kódovým jménem Bookworm vyjde v tuto sobotu 10. června.
Byla vydána nová verze 2023.2 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení. Zdůraznit lze předpřipravené obrazy pro Hyper-V nebo to, že ve výchozím prostředí Xfce bylo PulseAudio nahrazeno multimediálním serverem PipeWire.
Tento týden byla vydána nová verze 1.52 webového prohlížeče Brave (Wikipedie, GitHub). Postavena je na Chromiu 114. Z novinek lze vypíchnout možnost povolit vertikální karty (vertical tabs). Také bylo představeno Brave Search API k vyhledávači Brave Search.
epoll_wait
vyplní poskytnuté pole epoll_event
ů událostmi na registrovaných deskriptorech. Pokud přes epoll_ctl
odeberete nějaký deskriptor, nebude epoll_wait
události k tomu deskriptoru vracet, takže ve vráceném poli epoll_data_t
asociovaný s tím deskriptorem nebude.
man epoll
:
If you use an event cache or store all the file descriptors returned from epoll_wait(2), then make sure to provide a way to mark its closure dynamically (i.e., caused by a previous event's processing). Suppose you receive 100 events from epoll_wait(2), and in event #47 a condition causes event #13 to be closed. If you remove the structure and close(2) the file descriptor for event #13, then your event cache might still say there are events waiting for that file descriptor causing confusion. One solution for this is to call, during the processing of event 47, epoll_ctl(EPOLL_CTL_DEL) to delete file descriptor 13 and close(2), then mark its associated data structure as removed and link it to a cleanup list. If you find another event for file descriptor 13 in your batch processing, you will discover the file descriptor had been previously removed and there will be no confusion.
#include <errno.h> #include <inttypes.h> #include <stdlib.h> #include <sys/epoll.h> #include <unistd.h> typedef struct JRPollable JRPollable; typedef void (*JRPollableReady)(JRPollable*, uint32_t); typedef struct JREpoll JREpoll; struct JRPollable { JRPollableReady jrCallback; int jrFD; uint32_t jrEvents; }; struct JREpoll { int jrEpollFD; int jrEventsAvail; struct epoll_event jrEvents[100]; }; int JREpoll_init(JREpoll *jrEpoll) { jrEpoll->jrEpollFD = epoll_create1(EPOLL_CLOEXEC); if (jrEpoll->jrEpollFD == -1) return errno; jrEpoll->jrEventsAvail = 0; return 0; } int JREpoll_add(JREpoll *jrEpoll, JRPollable *jrPollable) { struct epoll_event ee = { .events = jrPollable->jrEvents, .data = { .ptr = jrPollable } }; if (epoll_ctl(jrEpoll->jrEpollFD, EPOLL_CTL_ADD, jrPollable->jrFD, &ee) != 0) return errno; return 0; } int JREpoll_remove(JREpoll *jrEpoll, JRPollable *jrPollable) { struct epoll_event kernelBugDummyEv_lt2_6_9; if (epoll_ctl(jrEpoll->jrEpollFD, EPOLL_CTL_DEL, jrPollable->jrFD, &kernelBugDummyEv_lt2_6_9) != 0) return errno; int avail = jrEpoll->jrEventsAvail; struct epoll_event *events = jrEpoll->jrEvents; for (int i = 0; i < avail; ++i) { if (events[i].data.ptr == jrPollable) { events[i] = events[avail-1]; --jrEpoll->jrEventsAvail; break; } } return 0; } int JREpoll_destroy(JREpoll *jrEpoll) { if (close(jrEpoll->jrEpollFD) != 0) return errno; return 0; } int JREpoll_wait(JREpoll *jrEpoll) { int ret = epoll_wait(jrEpoll->jrEpollFD, jrEpoll->jrEvents, sizeof(jrEpoll->jrEvents) / sizeof(struct epoll_event), -1); if (ret < 0) { int errnoSave = errno; if (errnoSave != EINTR) return errnoSave; ret = 0; } jrEpoll->jrEventsAvail = ret; return 0; } void JREpoll_dispatch(JREpoll *jrEpoll) { struct epoll_event *events = jrEpoll->jrEvents; for (int avail = jrEpoll->jrEventsAvail; avail > 0; avail = jrEpoll->jrEventsAvail) { jrEpoll->jrEventsAvail = --avail; struct epoll_event ev = events[avail]; JRPollable *pollable = ev.data.ptr; pollable->jrCallback(pollable, ev.events); } }Ta struktura JRPollable může být pak součástí většího objektu, který v příslušném callbacku dostanu po "hrátkách" s offsetof(), nebo přetypováním, pokud je struktura jako první prvek. Schválně jsem to navrhl tímto stylem, abych se vyhnul extra alokacím. Strukturu JRPollable tedy vlastní samotný objekt, nikoliv ten epoll wrapper. Abych dosáhl tedy rychlejšího remove, tak se zdá, že se extra alokacím wrapperům nevyhnu, budu muset udržovat list odebraných položek a ty uvolňovat na konci cyklu, až projdu všechny položky.
Tiskni
Sdílej: