Byla vydána verze 1.70.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example. Jako reakce na rostoucí obavy z vlivu korporací na vývoj Rustu a předložený návrh restriktivních zásad používání ochranných známek Rustu, byl nedávno představen komunitní fork Rustu se 100 % méně byrokracie: Crab (CrabLang).
Oliver Smith z Canonicalu shrnuje základní vlastnosti „neměnné“ distribuce Ubuntu Core také ve srovnání s protějšky Chrome OS, Fedora Silverblue a MicroOS. Canonical připravuje desktopovou variantu Ubuntu Core vedle dosavadní serverové/embedded.
Z aktualizovaného seznamu chyb (pdf) procesoru AMD EPYC 7002: #1474 - procesor se po 1044 dnech od posledního resetu zasekne [reddit].
Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.22. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.
David Malcolm se ve svém příspěvku na blogu vývojářů Red Hatu rozepsal o vylepšeních statické analýzy (volba -fanalyzer) v GCC 13.
Byla vydána nová stabilní verze 23.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Stoat. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Příspěvek na blogu CZ.NIC upozorňuje na nový útok na weby v Česku. Na honeypotech na Turrisech byla zaznamenána nová aktivita útočníků - probíhající útok na FTP servery, které se vyskytují na stejné IP adrese, jako aktivní WEB server.
Rakudo (Wikipedie), tj. překladač programovacího jazyka Raku (Wikipedie), byl vydán ve verzi 2023.05. Programovací jazyk Raku byl dříve znám pod názvem Perl 6.
Linux Foundation Europe představila projekt RISE (RISC-V Software Ecosystem), jehož cílem je urychlit vývoj open source softwaru pro architekturu RISC-V.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu pro jednodeskové počítače na platformě ARM, byl vydán ve verzi 23.05. Přehled novinek v Changelogu.
class foo(object): def __init__(self): self.num = '111' def bar(): return self.num obj = foo() number = obj.bar()
Řešení dotazu:
def bar(): def bar(self): # Takhle by to mělo fungovat
bar
deklaruj takto:
def bar(self): return self.numPři zavolání metody (
obj.bar()
) jí Python jako 1. argument dá právě ten obj
(který bude uvnitř metody vidět jako self
). Btw, nemusíš tomu říkat zrovna self
, je to jen konvence. Můžeš používat klidně this
nebo karel
, a v Pythonu 3 i třeba čeněk
No, nedostane, protože už jen samotné volání obj.bar() neprojde (chybí argument reference na object):
python test.py Traceback (most recent call last): File "test.py", line 11, in <module> number = obj.bar() TypeError: bar() takes no arguments (1 given)
In [1]: class foo(object): ...: ...: def __init__(self): ...: self.num = '111' ...: def bar(self): ...: return self.num ...: In [2]: obj = foo() In [3]: obj Out[3]: <__main__.foo at 0x000000008828> In [4]: number = obj.bar() In [5]: number Out[5]: '111'
class foo(object): def __init__(self): self.num = '111' def bar(self): return self.num obj = foo() number = obj.bar() print numbervypíše "111" a funguje bez chyby.
bar
členem třídy foo
. Pokud má být členem, je třeba doplnit jako první argument odkaz na self
object. Zkrátka tak, jak ti tady bylo už několikrát porazeno.
Nehledě na to, že každý rozumný editor pythonu by ti to poradil rovnou při psaní, nebo (pokud je úkolem to psát v plain text editoru) na to stačí poštvat pylint
:
E: 6, 4: Method has no argument (no-method-argument) E: 7,15: Undefined variable 'self' (undefined-variable)
Tiskni
Sdílej: