Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Do not shift an expression by a negative number of bits or by a number greater than or equal to the precision of the promoted left operand.Já právě nevím, jestli tohle chápu dobře. Mně se zdá, že mluví už o tom povýšeném operandu (tedy v mém případě by to už byl int, na který bude uint_least16_t povýšen, na jiné platrmě, kde int je 16bit povýšen nebude, to je taky problém). Jak nejlépe vyřešit tuto situaci, aby nedocházelo k UB?
#include "limit.h"
if (sizeof(a)*CHAR_BIT>16)
{
a=a<<16;
}else
{
a=0;
}
B)nebo podmíněným překladem, trošku čistější z hlediska generovaného kódu ale někomu se podmíněný překlad nelíbí.
#include "stdint.h"
#ifdef UINT_LEAST16_MAX > 65535
a=a<<16;
#else
a=0;
#endif
p.s. include nema mit uvozovky ale znamenko vetsi mensi ale nejak mi to zdejsi forum nechce pustit
p.s. include nema mit uvozovky ale znamenko vetsi mensi ale nejak mi to zdejsi forum nechce pustit
Je potřeba je zapsat entitami <
resp. >
(což udělají tlačítka "<
" a ">
" nad formulářem).
uint_least16_t x;
x <<= 8U;
x <<= 8U;
Optimalizují překladač by to mohl přeložit i docela rozumně. Např. gcc při O2 nahradí posuny XORem registru pro uint16_t a shiftem o 16 pro uint32_t.
int a;
short i; //minimalne 16b
a = i << 16; // může delat chybu, pokud bude short 16b
a = ((int) i) << 16; // je v poradku
Kdyby radsi ucil lepsi jazyky kde tyto problemy neexistuji :D
Tak to je nekde neco spatne stejny kod v C a v D by mel byt vetsinou skoro uplne stejne vykony. Snad nikdy jsme nedosahl nijak horsiho vykonu. Samozrejme je potreba srovnavat GDC a GCC, pripadne clang ldc nebo dmc a dmd.
Tiskni
Sdílej: