Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
var blob = new Blob(["textový obsah blobu"], {type: "plain/text"}); var link = document.createElement("a"); window.URL = window.URL || window.webkitURL; link.setAttribute("href", window.URL.createObjectURL(blob)); link.setAttribute("download", "textblob.txt"); var textodkazu = document.createTextNode("odkaz"); link.appendChild(textodkazu); document.body.appendChild(link)Po kliknutí na odkaz se ve Firefoxu a Chromiu stáhne vytvořený blob jako soubor textblob.txt. Avšak v prohlížeči Gnome Web (Epiphany) se po kliknutí nestane vůbec nic. Pokud jde o jednotlivé kroky, totiž vytvoření blobu, přiřazení URL metodou createObjectURL() a nastavení jména souboru atributem download, to vše jednotlivě v tomto prohlížeči funguje. Prohlížeč DOM ukazuje u odkazu
<a href="blob:http://localhost/05596a3e-2a34-4af5-978d-417cf274de44" download="textblob.txt">odkaz</a>Vygenerovaný blob lze pomocí daného odkazu stáhnout jedině prostřednictvím volby Uložit odkaz jako... (klik pravým tlačítkem myši), přičemž v dialogovém okně na místě pro jméno ukládaného souboru je předvyplněno jméno unknown. Napadá mě jedině, že Gnome Web nebo obecně WebKit má nějaká mimořádně přísná bezpečnostní pravidla, která takové stažení blobu nedovolují, nebo snad kvůli WebKitu je třeba podniknout ještě něco, o čem já nevím. Je mi jasné, že Gnome Web je naprosto okrajový prohlížeč, který skoro nikdo nezná a nepoužívá (takže bych vlastně tento problém ani nemusel řešit), ovšem nevím, zda se nejedná o záležitost WebKitu jako takového (což by se tedy dotýkalo také Safari). Kdyby tedy někdo věděl, co a jak, byl bych rád. Děkuji.
Tiskni
Sdílej: