Lokální úložiště Stratis (Wikipedie), alternativa k úložištím s ZFS a Btrfs, bylo vydáno ve verzi 3.1.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Sdružení CZ.NIC dnes vrátilo do zóny dříve vyřazená jména domén dezinformačních webů.
Před půl rokem představený webový vyhledávač You.com (Wikipedie) se zaměřuje také na kodéry. Vyzkoušet lze YouCode.
RustDesk je open source alternativa k TeamVieweru. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPL-3.0.
Po 4 měsících vývoje od vydání verze 5.9 byla vydána nová verze 6.0 svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Arturo bylo vybráno na počest jazzového hudebníka Artura O'Farrilla.
Po více než roce vývoje od vydání verze 1.20.0 byla vydána nová stabilní verze 1.22.0 webového serveru a reverzní proxy nginx (Wikipedie). Nová verze přináší řadu novinek. Podrobný přehled v souboru CHANGES-1.22.
Desktopová verze svobodného kancelářského balíku OnlyOffice (Wikipedie) byla vydána ve verzi 7.1 (7.1.0). Přehled novinek v příspěvku na blogu a na YouTube. Nejnovější OnlyOffice je již také na Flathubu a Snapcraftu.
Logitech dnes představil myš MX Master 3S a mechanické klávesnice MX Mechanical a MX Mechanical Mini.
Google zveřejnil seznam 1 212 projektů od 198 organizací přijatých do letošního, již osmnáctého, Google Summer of Code.
Byla vydána nová stabilní verze 3.16.0, tj. první z nové řady 3.16, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu.
var blob = new Blob(["textový obsah blobu"], {type: "plain/text"}); var link = document.createElement("a"); window.URL = window.URL || window.webkitURL; link.setAttribute("href", window.URL.createObjectURL(blob)); link.setAttribute("download", "textblob.txt"); var textodkazu = document.createTextNode("odkaz"); link.appendChild(textodkazu); document.body.appendChild(link)Po kliknutí na odkaz se ve Firefoxu a Chromiu stáhne vytvořený blob jako soubor textblob.txt. Avšak v prohlížeči Gnome Web (Epiphany) se po kliknutí nestane vůbec nic. Pokud jde o jednotlivé kroky, totiž vytvoření blobu, přiřazení URL metodou createObjectURL() a nastavení jména souboru atributem download, to vše jednotlivě v tomto prohlížeči funguje. Prohlížeč DOM ukazuje u odkazu
<a href="blob:http://localhost/05596a3e-2a34-4af5-978d-417cf274de44" download="textblob.txt">odkaz</a>Vygenerovaný blob lze pomocí daného odkazu stáhnout jedině prostřednictvím volby Uložit odkaz jako... (klik pravým tlačítkem myši), přičemž v dialogovém okně na místě pro jméno ukládaného souboru je předvyplněno jméno unknown. Napadá mě jedině, že Gnome Web nebo obecně WebKit má nějaká mimořádně přísná bezpečnostní pravidla, která takové stažení blobu nedovolují, nebo snad kvůli WebKitu je třeba podniknout ještě něco, o čem já nevím. Je mi jasné, že Gnome Web je naprosto okrajový prohlížeč, který skoro nikdo nezná a nepoužívá (takže bych vlastně tento problém ani nemusel řešit), ovšem nevím, zda se nejedná o záležitost WebKitu jako takového (což by se tedy dotýkalo také Safari). Kdyby tedy někdo věděl, co a jak, byl bych rád. Děkuji.
Tiskni
Sdílej: