Společnost Red Hat oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu (RHEL) 9.0. Vedle nových vlastností a oprav chyb přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Lars Knoll oznámil, že po 25 letech v ekosystému Qt, z toho 22 let pracující pro různé společnosti vlastnící Qt, odchází ze společnosti The Qt Company do malého norského startupu.
Na Kickstarteru běží kampaň na podporu mini ITX desky Turing Pi 2 Cluster Computer. Vložením 4 výpočetních modulů, podporovány jsou Raspberry Pi 4, Turing RK1 a Nvidia Jetson, lze získat 4uzlový cluster. Cena desky je 219 dolarů.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 198. brněnský sraz, který proběhne v pátek 20. května tradičně od 18 hodin v Pivovarské restauraci Moravia.
Byla vydána nová verze 0.25 herního enginu Fyrox, původně rg3d. Přehled novinek s kódy, náhledy i videi v příspěvku na blogu.
Multiplatformní audio přehrávač Qmmp (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.1.0. Z novinek lze zmínit například podporu XDG Base Directory Specification.
Letošní konference LibreOffice proběhne 28. září až 1. října v Bolzanu. The Document Foundation hledá přednášející.
Jiří Eischmann na MojeFedora.cz řeší, jak zlepšit konzistenci mezi GTK 4 a GTK 3. Pokud už používáte Fedora 36 Workstation, asi jste si všimli, že vzhled aplikací není tak konzistentní jako dřív. Aplikace, které jsou už portované na GTK 4 mají "ploché" téma vzhledu definované knihovnou libadwaita. Aplikace používající GTK 3 zůstávají u původního tématu Adwaita.
Byl zveřejněn program konference InstallFest 2022. Konference proběhne o víkendu 11. a 12. června v Praze na Karlově náměstí 13.
Rocky Linux 8.6, klon Red Hat Enterprise Linuxu (RHEL) 8.6, byl vydán. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
nemáš to jakoby v package_data strčený?? :O :O byto mělo bejt v data_files asi hele :O :O
druhý podezřelý mi připadá ta tečka nazačátku ména souboru '.desktop' žeby hoto třeba ňák nevidělo :O :O
... [options] packages = find_namespace: python_requires = >=3.7 include_package_data = True [options.packages.find] exclude = litigation.nepouzivane* litigation.appeal* litigation.forms* litigation.evidentiary* litigation.data_ostra [options.package_data] * = *.glade, *.pdf, *.db, *.fdf [options.data_files] /applications = litigation/litigation.desktopMANIFEST.in:
global-include *.glade *.pdf *.db *.fdf recursive-exclude litigation/nepouzivane* * recursive-exclude litigation/appeal* * recursive-exclude litigation/evidentiary* * recursive-exclude litigation/forms* *S nimi prikaz build vygeneruje temer stejny obsah do .whl i tar.gz az na ten .desktop, ktery se ve whl souboru jevi jako v adresari applications mimo ten hlavni adresar projektu, zatimco v tar.gz je spolecne s ostatnimi v hlavnim adresari, tedy tam kde je v puvodnim vyvojovem adresari projektu. Cemu nerozumim, je, jak se ten .desktop soubor ocitne na spravnem miste v pripade ze nekdo bude instalovat projekt z toho tarballu a ne z wheelu. Mozna mi neco kompletne unika? Delam to poprve tak je mozne ze mozne ze jsem v nejake totalni miskoncepci?
Tiskni
Sdílej: