Broadcom kupuje firmu VMware za 61 miliard dolarů.
Google Chrome 102 byl s verzí 102.0.5005.61 prohlášen za stabilní. Opraveno bylo 32 bezpečnostních chyb. Přehled novinek na Chromium Blogu nebo na Chrome Platform Status. Oficiální přehled novinek (New in Chrome, YouTube) zatím nebyl publikován. Přehled novinek v nástrojích pro vývojáře je bez videa.
The Open Source Software Security Mobilization Plan (pdf) je konsorciem The Linux Foundation zastřešen plán na zvýšení bezpečnosti open source softwaru.
Minulý týden proběhla hackerská soutěž Pwn2Own Vancouver 2022. Máte-li na starost bezpečnost IT, výsledky vás nepotěší. Microsoft Teams, Oracle Virtualbox, Mozilla Firefox, Microsoft Windows 11, Ubuntu Desktop, Apple Safari, Tesla Model 3 Infotainment System. Vše potopeno. Demonstrované bezpečnostní chyby ve Firefoxu jsou již opraveny ve verzi 100.0.2.
Lokální úložiště Stratis (Wikipedie), alternativa k úložištím s ZFS a Btrfs, bylo vydáno ve verzi 3.1.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Sdružení CZ.NIC dnes vrátilo do zóny dříve vyřazená jména domén dezinformačních webů.
Před půl rokem představený webový vyhledávač You.com (Wikipedie) se zaměřuje také na kodéry. Vyzkoušet lze YouCode.
RustDesk je open source alternativa k TeamVieweru. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPL-3.0.
Po 4 měsících vývoje od vydání verze 5.9 byla vydána nová verze 6.0 svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Arturo bylo vybráno na počest jazzového hudebníka Artura O'Farrilla.
Po více než roce vývoje od vydání verze 1.20.0 byla vydána nová stabilní verze 1.22.0 webového serveru a reverzní proxy nginx (Wikipedie). Nová verze přináší řadu novinek. Podrobný přehled v souboru CHANGES-1.22.
takže to bude pravda až za půl roku/rok :D
nejvíc nejhorší je že my mineři taky věčinou spekulujem na propad cen gpu takže když budeš čekat moc dlouho se taky jako vubec nemusíš dočkat :D ;D
Nebo koupit GPU takzvaně do workstation. Ty jsou dostupné za slušné ceny, ale jestli to máš na hraní, tak tohle není řešení.Trochu jsem po nich koukal - pokud teda myslíte to samé, co já, bylo to pojmenované jako "profesionální" - a lidi si v diskuzi stěžovali, že jim to moc nefunguje (sekající se chrome, ne úplně dobrá podpora v Linuxu apod.) Nevím teda, jestli se lidem u HP skutečně takhle povedlo doprasit grafickou kartu, když akorát berou čip a obalí ho svým zbytkem karty, ale je to HP...
No a nebo se na to podívat úplně jinak, říct, si, no tak co, je to jenom číslo a koupit co si srdce žádá.Moje srdce si žádá nekupovat GK za padesát tisíc. Ale další faktor je, že můj počítač si žádá GK, která nemá doporučený výkon o 100W nad zdrojem, co jsem koupil před rokem, kdy se ani náhodou nepočítalo, že bych kdy kupoval nevyšší model GK, co je na trhu. Plus tyhle drahé karty mají 3 sloty na šířku, takže můžete narazit na nedostatek prostoru v základní desce. Tj. vyřešit to takhle je taky možnost, ale ty náklady se můžou docela nahromadit :-/ Plus o to víc platí to, co jsem psal v #10 - skládáte víc kusů nového a drahého hardware, ze kterého se může zakouřit. A hádám, že u reklamace komponent za 70kKč už by se prodejce mohl začít zajímat o to, jestli ten počítač byl sestaven "odborně."
Trochu jsem po nich koukal - pokud teda myslíte to samé, co já, bylo to pojmenované jako "profesionální" - a lidi si v diskuzi stěžovali, že jim to moc nefunguje (sekající se chrome, ne úplně dobrá podpora v Linuxu apod.) Nevím teda, jestli se lidem u HP skutečně takhle povedlo doprasit grafickou kartu, když akorát berou čip a obalí ho svým zbytkem karty, ale je to HP...
Před pár měsíci jsem si koupil HP Radeon Pro W5500 a funguje perfektně.
Jak píše Petr, já s tím zkušenosti nemám, ale všiml jsem si, že to tady psal i Michal Kubeček (a ne tento drahý model, ale něco středního).
To jsme se tenkrát spolu bavili myslím o téhle. Prý je dost úsporná.
Tiskni
Sdílej: