Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
$(info [$(THIS_MAKEFILE)])
.PHONY: all html plain_files static rsync_upload help more_help clean clean_all
all: html
html: $(TARGETS) $(BUILD_DIR)/.nav_dir.nav generated.mk
$(BUILD_DIR)/.nav_dir.nav: $(DIRNAVS)
generated.mk: $(THIS_MAKEFILE) $(BUILD_DIR)/.nav_dir.nav
když smažu $(BUILD_DIR)/.nav_dir.nav a dám "make all", tak se mi generated.mk nezbuduje:
$ rm build/.nav_dir.nav
$ make all
[Makefile]
build/.nav_dir.nav
=== html ===
=== all ===
$
teprve až když to dám podruhé
$ make all
[Makefile]
=== generated.mk ===
[Makefile]
compile_rst: input output build file_5
compile_rst: input output build directory_2/subdirectory_5 file_5
compile_rst: input output build directory_2/subdirectory_5 file_2
....
=== html ===
=== all ===
$
Já si myslím, že když chybí ten build/.nav_dir.nav a dám přebudovat all, které závisí na html, které závisí na generated.mk, který závisí na tom build/.nav_dir.nav, tak by se měl přebudovat hned na poprvé
Make si to nemyslí. Kde dělám chybu? Jak ji opravit?
Řešení dotazu:
THIS_MAKEFILE=Makefile BUILD_DIR=build TARGETS=target .PHONY: all html plain_files static rsync_upload help more_help clean clean_all all: html html: $(TARGETS) $(BUILD_DIR)/.nav_dir.nav generated.mk $(BUILD_DIR)/.nav_dir.nav: $(DIRNAVS) mkdir -p $(BUILD_DIR)/ touch $(BUILD_DIR)/.nav_dir.nav generated.mk: $(THIS_MAKEFILE) $(BUILD_DIR)/.nav_dir.nav touch generated.mk target: touch targeta chová se tak, jak očekáváš:
❯ make touch target mkdir -p build/ touch build/.nav_dir.nav touch generated.mk ❯ rm -r build ❯ make mkdir -p build/ touch build/.nav_dir.nav touch generated.mkVětšinou to jde vyčíst z
make --debug
resp. make --debug=all
# .SECONDARY: bez targetu ponecha VSECHNY intermediate fily a nesmaze je (pokud se je podari vyrobit)
# Define the .SECONDARY target to keep intermediate files
.SECONDARY:
Ve skutečnosti to sice ty intermediate files sice zachová a nemaže, pokud už je jednou vytvoří (což bylo cílem), ale pokud je něco intermediate file a něco jiného ho potřebuje, ale to něco jiného se stejně bude přebudovávat, tak se ten intermediate file vůbec nemusí tvořit (a to je ten problém).
https://www.gnu.org/savannah-checkouts/gnu/make/manual/html_node/Special-Targets.html:
.SECONDARY can be used to avoid redundant rebuilds in some unusual situations. For example: Suppose hello.bin is up to date in regards to the source files, but the object file hello.o is missing. Without .SECONDARY make would rebuild hello.o then rebuild hello.bin even though the source files had not changed. By declaring hello.o as .SECONDARY make will not need to rebuild it and won’t need to rebuild hello.bin either. Of course, if one of the source files were updated then all object files would be rebuilt so that the creation of hello.bin could succeed. .SECONDARY with no prerequisites causes all targets to be treated as secondary (i.e., no target is removed because it is considered intermediate).Ve skutečnosti tam mělo být
.NOTINTERMEDIATE Prerequisites of the special target .NOTINTERMEDIATE are never considered intermediate files. See Chains of Implicit Rules. .NOTINTERMEDIATE with no prerequisites causes all targets to be treated as not intermediate. If the prerequisite is a target pattern then targets that are built using that pattern rule are not considered intermediate.Tak jsem to opravil a už to dělá co má :) Já to používám na vytváření statických stránek na web a mám tam spoustu těch mezilehlých souborů pro urychlení zpracování (seznamy souborů používajících nějaký tag, nějakého autora, v nějakém adresáři ... a často se kvůli takovému mrňavému souboru musí zpracovat naprosto věechny zdrojáky, aby se zjistilo, že se to použije jen v jediném případě), takže když se jednou vytvoří, tak je chci zachovat tak dlouho, dokud je není nutno změnit. A jak jsem se koukal, tak se se mnou tenhle špatný překlad/miskoncepce táhne minimálně od roku 2003 ... Takže ještě jednou díky :)
Tiskni
Sdílej: