Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Pouzivam Kylix 3 enterprise, potrebuju udelat server fungujici v prikazove radce, musim vyuzit INDY komponenty (konkretne TIdTCPServer), abych mohl naprogramovat server a aby se na nej mohli pripojovat klienti z woken. Nasledujici kus kodu v pohode funguje v c++ builderu na woknech:
TIdTCPServer *IdTCPServer; IdTCPServer = new TIdTCPServer(NULL); IdTCPServer->....nastaveni spousty parametru IdTCPServer->Active = true;
Pote jiz server v prik.radce posloucha na urcitem portu a plni pozadavky.
Pokud to prenesu na Kylix 3 (c++ ide), pak to pri Buildu hlasi tohle:
[Linker Error] Unresolved external 'Idtcpserver::TIdTCPServer::' \ referenced from Unit1.o [Linker Error] Unresolved external '__fastcall Idtcpserver::TIdTCPServer::TIdTCPServer\ (Classes::TComponent *)' referenced from Unit1.o
Unit1 je zkusebni aplikacka, na ktere to zkousim. (Tataz ve woknech jde). Jinak techto podobnych chyb je mnohem vice, cim vic prikazu pracujici s IdTCPServer odkomentuju, tim vic chyb. Nechapu co tomu Kylixu vadi, kdyz zalozim normalni aplikaci - Form - a na nej dam tuto komponentu, a treba i uplne stejnym zpusobem jako v prikazovy radce s tim pracuju, pak to funguje. Jenze ja potrebuju pouze prikazovou radku.
BTW: Nevite nekdo, jak se spravi, kdyz u vetsiny chyb pise:
Message catalog not foundto by mi taky trochu pomohlo
Řešení dotazu:
Kdybych tak vedel jak...
ale opravdu to tak vypada...je to stejna chyba, ktera se objevila, kdyz sem kdysi delal v C projekt a zapomnel jsem gcc prihodit nektere .o soubory. Musim prijit na to, proc, kdyz vytvorim normalni projekt a umistim na Form komponentu, proc ji prilinkuje a v prik.radce nikoliv.
Ja uz jsem se neco v Kylixu nabojoval, spousta problemu s tim byla (je a bude). Nad touto chybou jsem o5 stravil vcera pres 6 hodin a dnes budu travit dale
No vyborne, uz se mi to povedlo vyresit. Kylix je naprosto katastrofalni produkt, zaplatpanbuh, to co sem musel udelat, to funguje.
Reseni:Mel sem projekt ulozen v adresari
/programs/kylix3/projects/import_ss
Pro zvidave: /programs je druhej disk, proto takhle
Nahodou jsem zkusil presunout projekt do/tmp/import_ssa najednou to fungovalo, slo to prelozit. Co byste na to rekli?
Zjistil jsem,ze tomu hajzlovi nejak vadi 4.uroven v ceste, nakonec jsem vsechny projekty presunul do
/programs/projekty
a vsechno funguje. To je katastrofa. A to jeste mam podezreni, ze Kylixu (resp. nekterym knihovnam) vadi cisla v ceste. Podtrzitka mu nevadi.
Pred casem jsem mel podobny problem s komponentami dbExpress v C++ Builderu na widlich. Kdyz byl projekt ulozen v adresari, jehoz nazev obsahoval zavorky, tak mi - ani za boha - nefungovalo pripojeni na Oracle s temito komponentami.
Takoveto chyby jsou opravdu bajecne a uzijete si mnoho "zabavy" pri jejich odstranovani.
Tiskni
Sdílej: