abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    21.6. 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    21.6. 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 9
    21.6. 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1965 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: OpenSSH

    14.1.2009 22:09 henrix
    OpenSSH
    Přečteno: 800×

    Dobry den,

    Mam jeden maly problem s pripojenim na vzdialeny pocitac cez terminal a ssh.
    pripajam sa cez router ktory smeruje port 22 na OSX Server 10.5(jedna sietovka pripojena na router(WAN) a druha na lokalnu siet, NAT-ko bezi) a z toho by som to chcel presmerovat na iny pocitac z Linuxom v lokalnej sieti.

    Cize v konecnom dosledku by som sa chcel z vonku pripojit na lokalny pocitac s Linuxom.

    a problem je v tom ze stale sa mi to pripaja na ten prvy pocitac(OSX Server).

    Neviete ako to spravit?
    skusal som ssh -L
    a nic.

    za rady vopred dakujem

    Odpovědi

    Jendа avatar 14.1.2009 22:40 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenSSH
    Nastavit ten port forwarding v routeru :-)

    Ne, ale ssh nekdo@nekde -L 2222:tucnak:22 nejde? Kdyžtak mu dej několik -v a postni chybu. Možná bude třeba v konfu toho OS X povolit tunelování...
    15.1.2009 08:14 Henrix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenSSH

    Pokud staci do sshd_config napsat IPFORWARDING YES tak to uz mam nastavene

     

    :)

    15.1.2009 08:21 Jirka | skóre: 36
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenSSH
    Ale taky se tam musí někde nastavit jaký port chceš forwardovat a kam.
    15.1.2009 09:49 Henrix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenSSH

    a mozte mi napisat ktore switche su na to?

     

     

    15.1.2009 10:19 Jirka | skóre: 36
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenSSH
    Bohužel, Mac OS X server neznám. V linuxu by se to udělalo s pomocí iptables (třeba) takto:
     iptables -t nat -A PREROUTING -p tcp --dport 22 -j DNAT --to-destination IP_VE_VNITRNI_SITI 
     iptables -A FORWARD -s IP_VE_VNITRNI_SITI -p tcp --dport 22 -j ACCEPT
    
    Zběžným dotazem na googlu jsem našel tohle: http://www.cyberhq.nl/2005/06/30/port-forwarding-in-macos-x.html, což přesně sedí na tuto situaci.
    Jendа avatar 15.1.2009 13:11 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenSSH
    A proč to takto forwardovat, když má povolený ten tunel?
    15.1.2009 13:36 Henrix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenSSH

    Tak jak to popisuje odkaz to mam nastavene lenze to nefunguje ked vypnem SSH tak pise ze je nedostupne

    a ked je zapnute ssh tak sa pripoji na mac a neforwarduje to dalej :))

    Jendа avatar 15.1.2009 16:01 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenSSH
    A "neforwarduje dále" znamená, že když pustíš ten příkaz z mého prvního komentáře, tak se na localhostu ten port ani neotevře? Zahlásí to nějakou chybu, když dáš tomu ssh parametr -vvv?
    15.1.2009 16:23 henrix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenSSH

     ked to zadam takto:

    ssh root@ip_gateway -L 22:ip_Linux:22

    kde gateway je v NAT nastavene smerovanie portu 22 na OSX

    a vypise toto:

    Tunnel device open failed.

    Could not request tunnel forwarding

    predpokladam ze na tom OSX je v sshd_config zle nastavene forwarding....

    moze byt? alebo je chyba na linuxe?

    Jendа avatar 15.1.2009 17:06 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenSSH
    ssh root@ip_gateway -L 22:ip_Linux:22
    Možná jako uživatel nemůžeš na svém stroji otevřít port 22. Zkus něco přes 1024.
    15.1.2009 17:42 henrix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenSSH

     ja to ssh pozivam cez sudo ssh....

     

    tak si myslim ze by nemal byt problem s portom 22

    a na ten osx sa pripojim cez 22 dalej to nejde

     

    ale ked sa pripojim na osx a potom z osx na linux tak to funguje len na osx to musim zadava znovu

    15.1.2009 20:23 henrix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenSSH

     toto je log ktory vznika po zadani hesla

     

    assword:

    debug3: packet_send2: adding 32 (len 22 padlen 10 extra_pad 64)

    debug2: input_userauth_info_req

    debug2: input_userauth_info_req: num_prompts 0

    debug3: packet_send2: adding 48 (len 10 padlen 6 extra_pad 64)

    debug1: Authentication succeeded (keyboard-interactive).

    debug1: Remote connections from LOCALHOST:22 forwarded to local address 192.168.1.8:22

    debug1: Requesting tun unit 2147483647 in mode 1

    debug1: sys_tun_open: /dev/tun0 open failed: Permission denied

    Tunnel device open failed.

    Could not request tunnel forwarding.

    debug1: channel 0: new [client-session]

    debug3: ssh_session2_open: channel_new: 0

    debug2: channel 0: send open

    debug1: Requesting no-more-sessions@openssh.com

    debug1: Entering interactive session.

    debug1: remote forward failure for: listen 22, connect 192.168.1.8:22

    Warning: remote port forwarding failed for listen port 22

    debug1: All remote forwarding requests processed

    debug2: callback start

    debug1: Requesting authentication agent forwarding.

    debug2: channel 0: request auth-agent-req@openssh.com confirm 0

    debug2: client_session2_setup: id 0

    debug2: channel 0: request pty-req confirm 1

    debug3: tty_make_modes: ospeed 9600

    debug3: tty_make_modes: ispeed 9600

    debug2: channel 0: request shell confirm 1

    debug2: fd 4 setting TCP_NODELAY

    debug2: callback done

    debug2: channel 0: open confirm rwindow 0 rmax 32768

    debug2: channel_input_confirm: type 99 id 0

    debug2: PTY allocation request accepted on channel 0

    debug2: channel 0: rcvd adjust 2097152

    debug2: channel_input_confirm: type 99 id 0

    debug2: shell request accepted on channel 0

    Last login: Thu Jan 15 20:20:37 2009

     

    Jendа avatar 15.1.2009 22:20 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenSSH
    debug1: sys_tun_open: /dev/tun0 open failed: Permission denied Tunnel device open failed. Could not request tunnel forwarding.
    Hmm, zajímavé... lsmod | grep tun a ls -l /dev/tun0
    debug1: remote forward failure for: listen 22, connect 192.168.1.8:22 Warning: remote port forwarding failed for listen port 22
    Neběží ti něco na portu 22? nmap localhost
    17.1.2009 08:41 henrix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenSSH

    Vyriesil som to tak ze som to smeroval pomocou Nat na osx...

     

    cez to SSH mi to nefungovalo

     

    Diky vsetkym za cas a navrhy

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.