Google Chrome 129 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 129.0.6668.58 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů (YouTube). Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 9 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube: DevTools Chrome 127-129).
Byly nalezeny a opraveny bezpečnostní chyby CVE-2024-38812 a CVE-2024-38813 s CVSS 9.8 a 7.5 ve VMware vCenter Server. Jedná se o vzdálené spouštění příkazů (RCE) a eskalaci oprávnění.
MojeID rozdává bezpečnostní klíče (tokeny) GoTrust Idem Key pro přístup k online službám veřejné správy (NIA). Ti, kteří již mají, mohou získat tablet ve slosování.
Společnosti Nintendo a Pokémon žalují společnost Pocketpair. Její hra Palworld prý porušuje patenty Nintendo a Pokémon.
RabbitMQ (Wikipedie) byl vydán v nové major verzi 4.0. RabbitMQ je open source messaging a streaming broker napsaný v programovacím jazyce Erlang. Implementuje protokoly AMQP 0-9-1, AMQP 1.0, RabbitMQ Streams, MQTT a STOMP a v HTTP a WebSockets Web STOMP plugin, Web MQTT plugin a management plugin.
Po půl roce vývoje od vydání verze 46 bylo vydáno GNOME 47 s kódovým názvem Denver. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře. Krátké představení na YouTube.
Svobodná webová platforma pro sdílení a přehrávání videí PeerTube (Wikipedie) byla vydána v nové verzi 6.3. Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení a na GitHubu.
Uživatele Windows a Microsoft 365 Business a Enterprise mohou oficiálně používat Python v Excelu. Spolu s knihovnami jako pandas, Matplotlib a NLTK. Jedná se o spolupráci s Anacondou. Microsoft si tento "vynález integrace tabulkových procesorů s externími prostředími" patentoval: US12026560B2. Už před podáním patentu ale mohli uživatelé pro Python v Excelu používat například PyXLL. LibreOffice / OpenOffice.org měl PyUNO.
Provoz Mozilla.social, tj. instance Mastodonu provozované Mozillou, bude 17. prosince 2024 ukončen.
Byla vydána nová major verze 6 programovacího jazyka Swift (Wikipedie). Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Ke stažení jsou oficiální binární balíčky pro Ubuntu 20.04, Ubuntu 22.04, Ubuntu 24.04, Debian 12, Fedora 39, Amazon Linux 2 a Red Hat Universal Base Image 9.
Dobrý den,
chtěl bych poprosit o radu, jak v konzoli rozchodit rámečky.
Pokud spustím MidnightCommander, tak rámečky nevidím.
Pokud se přihlásím přes PuTTY (ISO-8859-2), tak rámečky jsou OK.
# cat /etc/rc.conf
...
font8x14="iso02-8x14"
font8x16="iso02-8x16"
font8x8="iso02-8x8"
keymap="us.iso"
keyrate="normal"
...
Děkuji za každou radu.
Dobry den,
neviem, ci je to problem konzoly ako takej, skor by som to odhadol na mc, pripadne nejaku jeho zavislost, kedze mne po update jedneho krasneho dna, tiez ramceky z mc zmizli :)) A doteraz som neprisiel na to, ako to fixnut, pravdupovediac, vykaslal som sa na to :)
toto presne stvalo aj mna .. ako si instaloval mc ? z portov alebo ako binarny pkg?
ak z portov, tak pri instalovani mc vypni NLS .. teda ak si to uz nainstaloval, tak
bsd ~ # cd /usr/ports/misc/mc
bsd /usr/ports/misc/mc # make config
odskrtni "Build with NLS support ",
bsd /usr/ports/misc/mc # make deinstall
bsd /usr/ports/misc/mc # make install clean
a budu sa ti zobrazovat normalne graficke ramceky .. ja som sa nikdy s lokalizaciou nehral a ziadne ine kodovanie ako default som nepouzil .. mozno sa to da urobit aj pomocou locales nejak ..
Tiskni Sdílej: