Byla vydána verze 8.18 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Projekty Blink a Blinkenlights dospěly do verze 1.0. Jedná se o x86-64-linux emulátor a jeho TUI nadstavbu sloužící jako debugger. Blink je v porovnání s qemu-x86_64 menší a rychlejší.
Bylo potvrzeno, že Debian 12 s kódovým jménem Bookworm vyjde v tuto sobotu 10. června.
Byla vydána nová verze 2023.2 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení. Zdůraznit lze předpřipravené obrazy pro Hyper-V nebo to, že ve výchozím prostředí Xfce bylo PulseAudio nahrazeno multimediálním serverem PipeWire.
Tento týden byla vydána nová verze 1.52 webového prohlížeče Brave (Wikipedie, GitHub). Postavena je na Chromiu 114. Z novinek lze vypíchnout možnost povolit vertikální karty (vertical tabs). Také bylo představeno Brave Search API k vyhledávači Brave Search.
Matthias Clasen z Red Hatu oznámil v diskusním listu vývojářů Fedora Linuxu, že tým Red Hat Display Systems se zaměří na Wayland a podporu HDR na Linuxu a přestane spravovat RPM balíčky pro LibreOffice. V další major verzi RHELu už LibreOffice nebude. Pokud se nenajde správce balíčků pro Fedora Linux, zůstane pouze LibreOffice ve Flatpaku.
Na Steamu lze získat zdarma počítačovou hru Tell Me Why (ProtonDB). Na Epic Games Storu počítačovou hru Midnight Ghost Hunt (ProtonDB).
Společnost Meta představila (YouTube) brýle pro virtuální realitu Meta Quest 3. V prodeji budou na podzim a stát budou od 499,99 dolarů.
Byla vydána nová verze 2.41.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 95 vývojářů, z toho 29 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 18 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Dobrý den,
chtěl bych poprosit o radu, jak v konzoli rozchodit rámečky.
Pokud spustím MidnightCommander, tak rámečky nevidím.
Pokud se přihlásím přes PuTTY (ISO-8859-2), tak rámečky jsou OK.
# cat /etc/rc.conf
...
font8x14="iso02-8x14"
font8x16="iso02-8x16"
font8x8="iso02-8x8"
keymap="us.iso"
keyrate="normal"
...
Děkuji za každou radu.
Dobry den,
neviem, ci je to problem konzoly ako takej, skor by som to odhadol na mc, pripadne nejaku jeho zavislost, kedze mne po update jedneho krasneho dna, tiez ramceky z mc zmizli :)) A doteraz som neprisiel na to, ako to fixnut, pravdupovediac, vykaslal som sa na to :)
toto presne stvalo aj mna .. ako si instaloval mc ? z portov alebo ako binarny pkg?
ak z portov, tak pri instalovani mc vypni NLS .. teda ak si to uz nainstaloval, tak
bsd ~ # cd /usr/ports/misc/mc
bsd /usr/ports/misc/mc # make config
odskrtni "Build with NLS support ",
bsd /usr/ports/misc/mc # make deinstall
bsd /usr/ports/misc/mc # make install clean
a budu sa ti zobrazovat normalne graficke ramceky .. ja som sa nikdy s lokalizaciou nehral a ziadne ine kodovanie ako default som nepouzil .. mozno sa to da urobit aj pomocou locales nejak ..
Tiskni
Sdílej: