Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Dobrý den,
umím v programu vlc vyčistit historii dříve otevřených souborů (Média --> Otevřít nedávná média --> Smazat.)
Jak ale vyčistit "Recent Places" v dialogu pro výběr mediálních souborů, jak tedy vyčistit seznam adresářů pod "Recent Places", ze kterých jsem si pustil nějaké video.
Předem děkuju za odpovědi.
Poznámka: Pokud před startem VLC ručně odstraním adresáře ~/.local
a ~/.config
, tak se vymaže "kompletní historie" VLC, ale bohužel i nastavení/historie jiných programů, což nechci.
PS: Arch Linux
Řešení dotazu:
Zapomněl jsem dodat, že nepoužívám ani Gnome, ani KDE či jiné DE. Používám jako správce oken pekwm
.
Díky za odpověď. Ve ~/.config/vlc/vlc-qt-interface.conf
mám pouze toto:
[General] IsFirstRun=0 geometry=@ByteArray(\x1\xd9\xd0\xcb\0\x1\0\0\0\0\x2\x90\0\0\x1n\0\0\x4\xeb\0\0\x3)\0\0\x2\x92\0\0\x1\x84\0\0\x4\xe9\0\0\x3'\0\0\0\0\0\0) filedialog-path=/home/rotor [FullScreen] pos=@Point(0 0) screen=@Rect(0 0 0 0) wide=false [MainWindow] pl-dock-status=true adv-controls=0 status-bar-visible=false bgSize=@Size(600 0) playlistSize=@Size(-1 -1)
A i přesto se mi pod "Recent Places" zobrazují adresáře, ze kterých jsem v minulosti pustil nějaké video.
Zkusil jsem i něco takového:
find -L ~/.local ~/.config -type f -exec grep 'adresar' '{}' \;
Kde adresar
je jeden z adresářů, který se mi zobrazuje v "Recent Places".
Prosím o navedení, kde hledat "Recent Places" (kam se ukládají).
Zajímavý poznatek: V ~/.{config,local}
sice "Recent Places" nenajdu, ale přesto po vymázaní obou adresářů se "Recent Places" vyčistí.
Moc děkuju! To je ono!
Ještě mi zbývá si napsat skript, který mi ty "Recent Places" po stisknutí určité kombinace kláves vyčistí. Ale to snad zvládnu sám. Ještě jednou díky, chrono!
Dokonce jsem zkusil i následující:
find -L ~ -type f -exec grep "adresar" '{}' \;
Kde adresar
je adresář, který se vyskytuje v "Recent Places". Bohužel bez úspěchu.
Tiskni
Sdílej: