abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 11:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:11 | Nová verze

    Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 00:55 | Pozvánky

    Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 00:22 | Komunita

    GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    10.5. 15:00 | Zajímavý článek

    Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    9.5. 17:22 | Nová verze

    Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    9.5. 15:22 | Komunita

    Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    8.5. 19:22 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    8.5. 18:00 | Nová verze

    Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 01:22 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaký filesystém primárně používáte?
     (57%)
     (1%)
     (8%)
     (22%)
     (4%)
     (2%)
     (3%)
     (1%)
     (1%)
     (3%)
    Celkem 589 hlasů
     Komentářů: 26, poslední 8.5. 09:58
    Rozcestník

    Dotaz: zmena default user v CUPS

    Prom avatar 24.9.2007 16:37 Prom | skóre: 10 | Praha 5
    zmena default user v CUPS
    Přečteno: 1705×
    zdravim,

    v praci mame sitovou tiskarnu Konica Minolta Bizhub C250, kterou podle internetu spousta lidi rozbehala. sehnal jsem k tomu odpovidajici PPD soubor(y) ale tisk se mi stale nedari. uz pri tisku Test Print nastava problem - CUPS odesle tisknuty soubor v poradku na tiskarnu, ale ta jej nevytiskne kvuli "Nespravnemu prihlaseni". tuto chybu hlasi tiskarna, kde je dokument pridan ve fronte pod userem "PRINT" misto ostatnich, ktere jsou pod userem "Public". snazil jsem se vsemozne v CUPS nastavit usera - primo v ceste jako ipp://Public@10.20.0.99, nebo v /etc/cups/client.conf jako User Public nebo obdobne v ~/.cupsrc, ale bez jakohokoli vlivu na vysledek.

    ostatni kolegove tiskarnu prachsproste nasharuji z windowsu a tisknou. ja naopak na svou sitovou tiskarnu v domaci siti tisknu bez problemu se stejnym notebookem. jestli to hraje roli, tiskarna je v systemu Safeq, ktery hlida barevny tisk, tisk CB je ale "volny". muze nekdo poradit jak nastavit toho default user v CUPS ? nebo jestli se nedat jinym smerem ? diky

    prom
    slax - nový pohled na svět...

    Odpovědi

    Prom avatar 16.11.2007 09:40 Prom | skóre: 10 | Praha 5
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zmena default user v CUPS
    vidim, ze jsem bud blbe polozil otazku, nebo se to tu odborniky jen hemzi :)

    bohuzel jsem porad na zacatku a tisknout nemohu. zprovoznil jsem snmp, ktere jsem doufal s problemem nejak souvisi, ale ne - snmp je hlaseni zarizeni na siti, co jsou zac, a v jakem jsou v soucasnosti stavu. bezva, snp backend pro cups funguje skvele.

    tiskarnu mohu pripojit pres sambu jako smb://server/printer nebo jako ipp://192.168.0.99/ipp nebo jako Appletalk/Jetdirect socket://192.168.0.99:9100. prave jako JD jsou pripojene i ostatni win clienti, port 9100, proto dal zkousim pres nej.

    zkousel jsem radu PPD souboru az jsem narazil na ten, ktery umoznuje: Security Options Account Track User Authentication

    a hura, pri zadani User Authentication se minimalne zmeni user na tiskarne z PRINT (coz predpokladam je default) na 1, nebo 1000 nebo podle toho co tam ze selectboxu vuberu. Vubec ty selectboxy jsou nejake divne, veci, co se tam daji vybrat, mi nedavaji zadny smysl - ctyri Account Name [0-9] a osm Account Key [0-9] s hodnotama desetitisice, tisice, stovky, jednotky.

    nikde jsem bohuzel nenasel informaci, co to znamena, jak se to nastavuje a jak to pripadne zmenit, aby to mohl pouzit pro sve potreby. bojuju dale, kdyby nekdo mel zkusenost z tehle oblasti, budu rad za radu.
    slax - nový pohled na svět...
    16.11.2007 10:18 hajoucha | skóre: 22
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zmena default user v CUPS
    Ahojda,

    taky mame bizhub, lec C252, tisknu bez problemu pres cups/ipp. Nic specialniho jsem nenastavoval, sosnul jsem ppd ze stranek konicaminolta a pak postupoval podle manualu. :)

    Rad Ti pomuzu, takze pokud Te zajima nejaka konkretni polozka v konfiguraci, tak Ti ji muzu vyhledat, lec kde je Tvoje chyba bohuzel takhle nedokazu rict, protoze jsem vicemene zacatecnik.

    Prom avatar 6.12.2007 22:49 Prom | skóre: 10 | Praha 5
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zmena default user v CUPS
    ok, tak to ja se hnedka poptam :)

    rikas ipp, mas tam teda ipp://192.168.0.99/ipp ? nebo nejak user@ apod ? mas neco "nejak" prenastavovane v ramci konfigurace tiskarny, napr. co mas policies, PS Binary protocol, Safeprint (pokud to tam mas) ? v nekterych ovladacis PPD ktere jsem sehnal jsou i options pro Security, Account Track, User Authentication, ale nikde jsem ani za nic nemohl najit jak se to nastavuje nebo jak se to pouziva, jakekoli info v tomto smeru je vitane... kdyz jsem se snazil si nejak hrat s User Authentication, tak mi to zaclo hazet na tiskarne misto usera PRINT napr. usera 1, nebo 11111 apod. hlouposti, nicmene pozadovaneho usera Public ani za nic :(
    slax - nový pohled na svět...
    17.1.2008 16:21 Pantera
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zmena default user v CUPS
    Zdravím, dle vyjádření technika z Minolty se vše nastavuje v Account track - bohužel nastavit lze pouze číslice, ne písmena - to je potřeba udělat natvrdo v .ppd (ovladač pro tiskárnu) lze nastavit přímo hodnotu - zatím nemám odzkoušené, jakmile bude hotové i u nás napíšu přesný postup. Pokud používáte pouze uživatelská jména bez hesel, lzde nastavit na tiskárně povolení pro tisk bez ověření (takto zatím funguju já) V příštím týdnu budu zpět v ČR, tak se pokusím - pokud se nepovede ještě dnes 8-)
    20.1.2009 12:43 pvl
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zmena default user v CUPS

    Zdravim,

    ak Vam to funguje, veru by me zajimalo (podrobneji) jak jste to udelal protoze pres cups/ipp me to netiskne.

    Hodte sem prosim kdyztak i odkaz na to ppd-cko. Ja zkousel uz 2 a ani jedno neumelo zadavat user/passwd.

    Prom avatar 30.1.2009 09:36 Prom | skóre: 10 | Praha 5
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zmena default user v CUPS
    Mi to také stále nefunguje, když je zapnuto ono SafeQ (nejspíše), nicméně bez něj tisknu i krásně barevně. Neví někdo, kde to tedy nastavit v tom PPD, nebo aspoň kontakt na toho ochotného technika v KonicaMinolta, viz předchozí post ?
    slax - nový pohled na svět...
    9.2.2009 09:51 pvl
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zmena default user v CUPS

    Zdravim Vas,

    tak jsem nakonec primel c250 tisknout pod linuxem i s account nastavenim.

    * stahnul jsem si ppdko i s filtrem ktery accounty podporuje (pbh350_psc112en.ppd s femperonpsc120mu.pl), je asi jedno jake si stahnete, jen musi podporovat i account track tj. jde tam nastavit

    * ppdcko jsem upravil tak, ze

    ...

    *% ==================================
    *%  Account Track UserName
    *% ==================================
    *OpenUI *HQAccName1/Account Name 1: PickOne
    *OrderDependency: 31 AnySetup *HQAccName1
    *DefaultHQAccName1: HoldKey0
    *HQAccName1 HoldKey0/LOGIN: "%HQAccUN LOGIN"

    ... kde LOGIN je prihlasovaci jmeno

    ...

    *% ==================================
    *%  Account Track Password
    *% ==================================
    *OpenUI *HQAccPass1/Account Key 1: PickOne
    *OrderDependency: 31 AnySetup *HQAccPass1
    *DefaultHQAccPass1: HoldKey0
    *HQAccPass1 HoldKey0/HESLO: "%HQAccCode HESLO"

    ... kde HESLO je heslo k LOGIN

    * filter jsem zkopiroval do cupsu

    sudo cp femperonpsc120mu.pl /usr/lib/cups/filter/

    * v cupsech jsem pridal tiskarnu pomoci socket://ip_adresa

    * v nastaveni vlastnosti tiskany jsem zadal at se pouziva account tract

    Jeste jsem tam zkopiroval cast jineho ppd aby to podporovalo cb/color tisk, tj. do ppd jsem pridal:

    *ColorDevice: True
    *DefaultColorSpace: Gray

    *OpenUI  *SelectColor/Select Color: PickOne
    *OrderDependency: 10 AnySetup *SelectColor
    *DefaultSelectColor: Color
    *SelectColor Color/Color:  "<</ProcessColorModel /DeviceCMYK>> setpagedevice"
    *SelectColor Grayscale/Grayscale:  "<</ProcessColorModel /DeviceGray>> setpagedevice"
    *CloseUI: *SelectColor
     

    A funguje to jak ma.

    7.12.2009 19:57 goliash | skóre: 12 | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zmena default user v CUPS
    Možná se to bude někomu hodit, já jsem ten odkaz hledal docela dlouho: dbh350_psc140en.tgz.

    Dostanete se tam přes Konica Minolta Online Services - Search, kdyby třeba někdy chtěli změnit web.
    20.11.2012 15:10 Jiří Tomec | skóre: 2 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zmena default user v CUPS
    Pánové já před Vámi smekám. Přesně jsem řešil tento problém a díky Vašemu podrobnému komentáři se mi to podařilo. Zkrátka vím, že nic nevím :-)) Děkuji Vám...
    Lenovo ThinkPad T420
    10.3.2009 21:48 kubik | skóre: 14 | blog: KubikuvBlog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zmena default user v CUPS

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.