abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 01:33 | Komunita

    Vojtěch Polášek představil Vojtux, tj. linuxovou distribuci pro zrakově postižené uživatele. Vychází ze spinu Fedory 43 s desktopovým prostředím MATE. Konečným cílem je, aby žádný Vojtux nebyl potřeba a požadovaná vylepšení se dostala do upstreamu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 00:33 | Nová verze

    Byla vydána (Mastodon, 𝕏) druhá RC verze GIMPu 3.2. Přehled novinek v oznámení o vydání. Podrobně v souboru NEWS na GitLabu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:22 | Zajímavý článek

    Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 160 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:11 | IT novinky

    Izrael od února zakáže dětem používat v prostorách základních škol mobilní telefony. Podle agentury AFP to uvedlo izraelské ministerstvo školství, které zdůraznilo negativní dopady, které na žactvo používání telefonů má. Izrael se tímto krokem přidává k rostoucímu počtu zemí, které dětem ve vzdělávacích zařízeních přístup k telefonům omezují.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    včera 14:00 | IT novinky

    Internetová společnost Google ze skupiny Alphabet pravděpodobně dostane příští rok pokutu od Evropské komise za nedostatečné dodržování pravidel proti upřednostňování vlastních služeb a produktů ve výsledcích vyhledávání. V březnu EK obvinila Google, že ve výsledcích vyhledávání upřednostňuje na úkor konkurence vlastní služby, například Google Shopping, Google Hotels a Google Flights. Případ staví Google proti specializovaným

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 12:22 | Pozvánky

    Byl oznámen program a spuštěna registrace na konferenci Prague PostgreSQL Developer Day 2026. Konference se koná 27. a 28. ledna a bude mít tři tracky s 18 přednáškami a jeden den workshopů.

    TomasVondra | Komentářů: 0
    včera 12:11 | Pozvánky

    Na webu československého síťařského setkání CSNOG 2026 je vyvěšený program, registrace a další informace k akci. CSNOG 2026 se uskuteční 21. a 22. ledna příštího roku a bude se i tentokrát konat ve Zlíně. Přednášky, kterých bude více než 30, budou opět rozdělené do tří bloků - správa sítí, legislativa a regulace a akademické projekty. Počet míst je omezený, proto kdo má zájem, měl by se registrovat co nejdříve.

    VSladek | Komentářů: 0
    14.12. 00:44 | Zajímavý článek

    Máirín Duffy a Brian Smith v článku pro Fedora Magazine ukazují použití LLM pro diagnostiku systému (Fedora Linuxu) přes Model Context Protocol od firmy Anthropic. I ukázkové výstupy v samotném článku obsahují AI vygenerované nesmysly, např. doporučení přeinstalovat balíček pomocí správce balíčků APT z Debianu místo DNF nativního na Fedoře.

    |🇵🇸 | Komentářů: 37
    13.12. 04:55 | Zajímavý software

    Projekt D7VK dospěl do verze 1.0. Jedná se o fork DXVK implementující překlad volání Direct3D 7 na Vulkan. DXVK zvládá Direct3D 8, 9, 10 a 11.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    12.12. 16:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2025.4 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (35%)
     (48%)
     (19%)
     (17%)
     (22%)
     (14%)
     (24%)
     (15%)
     (17%)
    Celkem 467 hlasů
     Komentářů: 19, poslední 11.12. 20:04
    Rozcestník

    Dotaz: jak pocitat data v HTB s ohledem na tunel?

    19.3.2008 11:13 Mti. | skóre: 31 | blog: Mti
    jak pocitat data v HTB s ohledem na tunel?
    Přečteno: 203×
    Dobry den,

    mam tu nekolik malych siti, povesenych na netu pres nat (vetsinou jen 1 ip z adsl) prodratovanych pres openvpn. Vzhledem k pozadavku na voip, nasadil jsem htb, vzhledem k nekolika openvpn tunelum, zenu to vsechno pres imq.

    Pres imq zarizeni posilam jen data primo ven do internetu (mimo nase site) a data co maji jit DO tunelu. (tedy jiz ne provoz generovany tunely). Tim sloucim veskery smysluplny tok do jedne kupky a nejak shapuji. (voip vpred, ostatni provoz, internet naposled). Musel jsem tam ale nechat tucnou rezervu (k nelibosti osazenstva/majitelu tech siti), jinak mi rezie tunelu pohrbi veskerou snahu. Velice by se mi libilo mit moznost rict, ze data jdouci tunelem se maji pocitat vic nez 1:1 (treba 1:1.5, coz by tak nejak odpovidalo rezii openvpnka, hlavne u malych paketu z rtp).

    Pakety openvpnka do imq necpu, protoze tam uz nepoznam, k cemu "jakysipaketnaudpportu50xx(tm)" patri (tunelem jde i jiny provoz nez voip). Nehlede na potize imq s lokalnim provozem :-). Otazka tedy zni - je moznost cast provozu (konkretne male pakety z rtp, ale to uz si omarkuju) v htb pocitat vic jak jednou? (idealne treba 1.5x, ale ani 2x mne neurazi) Nejak mne to netrklo. A preci jen kdyz jeden porcuje 256kbit upstream, by mel rad kazdy kbit navic... za kazde nakopnuti dekuji, odkaz na "tfm" uvitam. (formulovat dotaz tak, aby to pochopil google se mi opravdu nepovadlo)
    Vidim harddisk mrzuty, jehoz hlava plotny se dotyka...

    Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.