V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Zdravim vlastnim tento Chronos HDD Media Player/ Recorder MP4200S prehravac zalozeny na linuxu , ale mam problem pokud chci prevadet video do xvid a hotove video chci prehrat tak se prehravac restartuje . Video prevadim pomoci mencoderu ma spoustu parametru pro prevod videa , ale nevim jake volby mam pouzit . Jina hotova videa mnou nevyrobena prehravac pekne prehraje a tak me napadlo jestli by neslo z hotoveho funkcniho xvidu vytahnout informace parametru , kterym bylo kodovano a ty pouzit k tvorbe noveho xvidu . A tak se ptam jestli existuje nejaky postup jak vytahnout parametry , s kterym byl funkcni film kodovan ?
Je to rozbitý.
Ahoj,
sice ti neporadim, ale chcem ta poprosit keby si mohol nieco blizsie napisat o tomto hdd palyer-i. Nepodarilo sa mi totiz nan najst nejaku schopnu recenziu, tak keby sa ti chcelo napisat par riadkov.
Ci to naozaj prehrava vsetko co tvrdia,hlavne iso, a ako to je s nahravanim, keby si chcel nieco nahrat z telky.
A nejake celkove dojmy. Clkom by ma to potesilo.
Vopred dik :)
Tiskni
Sdílej: